ss x
x

Traktujemy smarka z 5 miesięcznego dziecka


Z zimnem, tak czy inaczej, każda osoba spotyka się przez całe życie, a poza tym nie raz. Jest jedna rzecz, kiedy ten problem występuje u dorosłych, oraz radzenia sobie z nim, można niemal bez wysiłku, dzięki ogromny arsenał narzędzi do przeziębienia. I jeszcze coś innego, gdy smarkacz zaczyna dręczyć dziecko, dla którego bezwzględna większość funduszy, które pomagają jego rodzicom, nie pasuje.


Możliwe przyczyny

Przed leczeniem jakiejkolwiek choroby, zwłaszcza pięciomiesięcznego dziecka, konieczne jest zrozumienie przyczyn, które ją prowokowały. Młodzi rodzice nie powinni próbować robić tego sami i szukać pomocy u pediatry.

Gwałt u pięciomiesięcznego dziecka może wynikać z:

  • naturalny proces ząbkowania;
  • reakcja alergiczna;
  • choroba nieżyty.

Dental Coryza

Wszyscy rodzice noworodków mają katar z ząbkowaniem. Ktoś wyraża to bardziej, niektórzy mają mniej, ale jakoś ten przeszkadza wszystkim. Jest to normalna reakcja śluzowej jamy nosowej na podrażnienie i stan zapalny w jamie ustnej dziecka.

Z katarem związanym z ząbkowaniem nie można rozpocząć samoleczenia kroplami środka zwężającego naczynia krwionośne lub lekami zawierającymi antybiotyki. Może to poprawić sytuację tylko przez pewien czas, a następnie gwałtownie pogarsza się przeziębienie z możliwym późniejszym rozwojem przewlekłego procesu.

W tym trudnym okresie dla dziecka i rodziców, gdy smarkacz, kapryśność i wybredne jedzenie sprawiają, że wszyscy się denerwują i martwią, jedynym sposobem na zbawienie będą specjalne spraye na bazie soli fizjologicznej lub oczyszczonej wody morskiej. Są całkowicie bezpieczne dla dzieci w każdym wieku. Płukać najlepiej co 2 do 3 godzin. Z dziećmi w wieku pięciu miesięcy trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ mają wąskie nosowych i błona śluzowa jest bardzo delikatna.Aby jej nie zranić, końcówka pipety należy podawać powoli, ruchy obrotowe, nie głębiej niż 0,5 cm. Na głowę dziecka, gdy jest w stanie nienaruszonym. Jeśli procedura zostanie przeprowadzona prawidłowo, smoczek przepłynie razem z wstrzykniętym roztworem. Ze zwykłym katarem, który towarzyszy pojawieniu się pierwszych zębów dziecka, te środki będą wystarczające, a po chwili smoczek przestanie się martwić o okruchy.

Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa u dziecka jest niestety dość powszechny. Może to być spowodowane przez:
  • żywność, z której korzysta matka karmiąca;
  • niektóre składniki formuły mlecznej;
  • pył domowy;
  • pyłek roślin;
  • wełna i sierść zwierząt.
Zanim potraktuję alergiczny nieżyt nosa u dziecka, konieczne jest zidentyfikowanie i wyeliminowanie alergenu. Tylko w tym przypadku można liczyć na skuteczną terapię.

Zwykle, oprócz wydzielania z nosa, dziecko jest również zaniepokojone wysypką, swędzeniem, zaczerwienieniem śluzówki oczu, kichaniem, aw cięższych przypadkach - trudności w oddychaniu. Dlatego leczenie nieżytu nosa o charakterze alergicznym ma na celu nie tylko wyeliminowanie wypływu z nosa, ale także usunięcie innych objawów reakcji nadwrażliwości.

Jak wspomniano powyżej, przede wszystkim należy wyeliminować czynnik prowokujący. W wielu przypadkach wystarczy, aby uratować dziecko przed zatkaniem nosa. Jeśli ten środek nie pomoże, konieczne jest skorzystanie z pomocy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwalergiczne, takie jak "Erius" i "Zirtek", są zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku kilku miesięcy. Są dostępne w kroplach z wygodnym dozymetrem, dzięki czemu można po prostu dodać lek do jedzenia lub zanurzyć się w jamie ustnej. Żadne niewygodne odczucia u dziecka nie spowodują tego, ponieważ krople są absolutnie bez smaku. W łagodnych przypadkach jednorazowego użycia leku przeciwhistaminowego może wystarczyć objawy alergii, a nos dziecka oddycha swobodnie. Przy bardziej poważnych objawach alergicznych lekarz może zalecić przyjmowanie leku przez okres od pięciu do siedmiu dni.

Również cały okres przyjmowania leków wymaga regularnego mycia nosa i odsysania smaru od dziecka.Należy to zrobić, aby, po pierwsze, aby ułatwić oddech okruchów i poczuć się lepiej, a po drugie, aby uniknąć łączenia patologiczną mikroflorę procesu ropnego. Płukanie roztworem soli powinno odbywać się przed wkropleniem kropli medycznych, aby nie wyciekły z tabaką.

Jeśli te środki nie pomogą uwolnić kanałów nosowych, a dziecko nadal musi oddychać przez usta, oznacza to, że nadszedł czas na leki zwężające naczynia krwionośne.

Dawkowanie i częstość stosowania przepisane są wyłącznie przez lekarza. Kiedy nadużywanie lub nieodpowiednie przyjmowanie takich leków u dziecka może wywołać poważne skutki uboczne i uzależnienie. Tego samego leku nie należy stosować dłużej niż trzy dni z rzędu.

Najczęściej w wieku pięciu miesięcy stosuje się kropelki "Nazivin", "Nafazolin" i "Xylometazoline". Usuwają obrzęk błony śluzowej nosa i przywracają prawidłowe oddychanie przez nos.

W przypadku ciężkich reakcji alergicznych lekarz może przepisać krople zawierające hormony lub ich analogi. Należą do nich "Tafen Nazal", "Vibrocil" itp. Usuwają proces zapalny błony śluzowej i normalizują funkcję oddychania. Możesz je stosować tylko ściśle według zaleceń lekarza!

Katar z przeziębieniem

Dla przeziębienia na pierwszy plan walki z bezpośrednim czynnikiem sprawczym choroby i bardziej poważnych objawów, takich jak gorączka, kaszel, ból gardła. Ale smród dziecka nie może być "machany", ponieważ może znacznie pogorszyć jego stan zdrowia. Do leczenia przeziębienia u dziecka musi być wykonane wszystkie wcześniej opisane kroki osiągając sekwencji: prania i czyszczenia jamy nosowej z roztworem soli fizjologicznej, a następnie spada wkraplanie zwężający naczynia. Zrób to trzy razy dziennie i po raz czwarty przed pójściem spać, aby pozwolić małemu ciału odpocząć i zyskać siłę.

Bardzo często w procesach zakaźnych noworodki są grube i lepkie. Formują się w zakrzepy, więdną i tworzą twarde skorupy, drapiąc śluzową błonę nosa. Również przeszkadzają w myciu i kopaniu w dziobek. Aby uratować dziecko przed tymi skorupami, trzeba skręcić małą turundę z gazy (nie z waty!),zanurz go w sterylnym oleju wazelinowym i włóż do nozdrza nie głębiej niż 1 cm, odczekaj kilka minut i delikatnie obracaj nim z powrotem obrotowymi ruchami. Cork wyjdzie z nią. Zamiast oleju wazelinowego można również użyć rozgrzanego słonecznika lub oliwy z oliwek.

Traktujemy smarka z 5 miesięcznego dziecka

Jeśli wszystkie powyższe środki nie pomogą lub mają jedynie tymczasowy efekt, pediatra najprawdopodobniej wyśle ​​dziecko do badania do otolaryngologa (LOR). Jest to konieczne, ponieważ długotrwałe katar obliczu komplikacji potomnych takich jak zapalenie ucha (zapalenie ucha środkowego), zapalenie zatok (zapalenie zatok przynosowych), zapalenie zatok (zapalenie zatok czołowych) i inne. Po dokładnym zbadaniu i zbiórki wymazy z nosogardzieli śluzówki, ENT może wyznaczyć specjalny procedury medyczne. Najczęściej fizjoterapia rozpoczyna się od ruchu wzdłuż Proetza (u zwykłych ludzi - "kukułka"). Przy pomocy specjalnego aparatu dziecko wysysa smarki nawet z najgłębszych kanałów nosowych. Następnie wylewka spłukuje się i dodaje się zalecane krople. Aby procedura przyniosła efekt, należy ją wykonywać codziennie przez co najmniej siedem kolejnych dni.


Środki zapobiegawcze

Każdy cieknący nos jest o wiele łatwiej zapobiegać niż leczyć. Ale jeśli dziecko już zaczęło "zgniatać" dziobkiem, tym wcześniej pokażemy go lekarzowi i podejmiemy działanie, tym lepiej.

Aby uchronić swojego ukochanego przed takimi problemami, wystarczy przestrzegać odpowiedniego reżimu temperatury i monitorować wilgotność w pomieszczeniu. Powietrze nie powinno być zbyt suche, aby nie podrażnić błony śluzowej nosa. W tym celu można zainstalować specjalny nawilżacz w pokoju, w którym dziecko spędza większość czasu.

Chodzenie na świeżym powietrzu, szczególnie w lesie iglastym lub w pobliżu jeziora, będzie bardzo przydatne.

Chronić dziecko przed kontaktem z możliwymi alergenami.

Jeśli wykonasz te proste czynności, ryzyko zachorowania na katar w twoich okruchach będzie minimalne.


Powiązane publikacje