ss x
x

Traktujemy smark na plecach dziecka


Często zdarza się, że smark na tylnej ścianie mówi o naruszeniu wycofania cieczy. Dlatego jest takie nieprzyjemne uczucie. Ale dodatkowo może to być poważna choroba. W takim przypadku konieczna jest konsultacja z dobrym specjalistą laryngologiem. W każdym razie to zjawisko wymaga uwagi. I musisz wiedzieć, co zrobić z tą chorobą i jak traktować miękiszu.

Przyczyny

Jakakolwiek manifestacja przeziębienia powoduje skrajny niepokój i niedogodności dla dziecka, szczególnie do roku. Jeśli zwykły smark może zostać pociągnięty przynajmniej częściowo za pomocą przyssawki, będziemy musieli spróbować. W końcu nie jest tak łatwo je wyodrębnić. Jakie powody prowadzą do tak nieprzyjemnego zjawiska?

 • Przeziębienia.
 • Zapalenie zatok.
 • Zapalenie gardła.
 • Zapalenie migdałków w przewlekłej postaci.
 • Powiększone migdałki.
 • Fizjologiczne cechy budowy nosogardła u niemowląt.
 • Przegrzanie.
 • Alergia.

Dzieci do roku szczególnie boleśnie cierpią odpływu na tylnej ścianie. W tym wieku nie są w stanie powiedzieć, co im przeszkadza. Dlatego częste kaprysy nie zawsze oznaczają elementarną manifestację charakteru. Częściej niż dziecko wyraża niezadowolenie z czegoś. Należy zwrócić szczególną uwagę na jego stan zdrowia w przypadku niespokojnych zachowań małego dziecka.

Oprócz chorób należy zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli jest zbyt gorąco, śluz może aktywnie wydzielać śluz. Od dawna zauważono, że przegrzanie jest najbardziej niebezpieczne niż hipotermia. Chodzi o dużą utratę wilgoci. To jest dla dorosłych ta cecha ciała nie może znieść niczego strasznego. A dla noworodków, ze względu na niewielką wagę, jest to obarczone odwodnieniem.

Zbyt wąskie kanały nosowe dają prawo do uznania za guz na tylnej ścianie fizjologicznej. W ciele śluz wciąż się tworzy. Dlatego codzienna dbałość o jamę nosową noworodków jest obowiązkowa.


Cechy fizjologiczne

U nowo narodzonego dziecka, struktura nosogardzieli nie jest jeszcze dostosowana do środowiskowych warunków środowiska.Funkcja w trybie pełnym rozpoczyna się dopiero po 10 tygodniach od chwili urodzenia. Zaczyna tworzyć śluz, który może płynąć zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Lekarze twierdzą, że jeśli dorosły odkrył takie zjawisko u noworodka, najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju. Konieczne jest kontrolowanie innych stanów, które mogą łączyć się z głosem nosowo-gardłowym. Jeśli nie są obecne, najprawdopodobniej katar ma charakter fizjologiczny. A ponieważ dziecko prawie zawsze znajduje się w pozycji leżącej, smark nie płynie do przodu, ale do tyłu. Wystarczy tylko regularnie czyścić wylewkę bawełnianą turundą.

Przegrzanie

Jest to również dość powszechna przyczyna przeziębienia na tylnej ścianie. W takich przypadkach nie można wykryć innych objawów, takich jak kaszel. Ale ten kaszel i chrypka nie są konsekwencją zwykłego przeziębienia. Jest to spowodowane stagnacją soplek w gardle. Najczęściej takie objawy pojawiają się rano. Nocą okruchy kłamią, więc pojawia się stagnacja, nie płynąca dalej.

Konieczne jest kontrolowanie temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się dziecko. Najlepsze są odczyty 23 stopni. Wymagana jest wentylacja i czyszczenie na mokro.

Przeziębienia

Jeśli śluz drenuje do wewnątrz i ma zielony kolor, sensowne jest mówienie o infekcji bakteryjnej. Najczęściej wynika to z hipotermii, gdy temperatura sprzyja rozprzestrzenianiu się patogenów. Lub przyczyną może być choroba bliskiego krewnego, z którym dziecko się komunikowało.

Niestety zimno w tym przypadku często występuje po dodaniu innych objawów do przeziębienia. Na przykład temperatura lub kaszel. Ponieważ śluz kapie z powrotem i jest trudny do wykrycia na początkowych etapach. Nawiasem mówiąc, kaszel powstaje z dużej ilości śluzu, który nagromadził się w nosogardzieli. Oczywiście istnieją inne powody. Ale najczęściej tak jest. Dlatego należy leczyć przyczynę źródłową - smarka, płynącą wewnątrz.

Jeśli dziecko zarazi się od kogoś bliskiego, musisz ograniczyć komunikację z nim. Gdy nosicielem infekcji jest karmienie piersią matki, nie zaleca się zaprzestania karmienia piersią. Jedyną zasadą, którą należy przestrzegać przy podawaniu okruchów, jest przestrzeganie higieny osobistej. Podczas kontaktu z dzieckiem konieczne jest stosowanie bandaża z gazy.


Choroby laryngologiczne

Takie choroby, jak zapalenie zatok przynosowych, zapalenie gardła i inne mogą być wynikiem nieleczonego smrodu. To z kolei wywołuje przepływ śluzu w gardle. Powstaje uczucie śpiączki, następuje ten sam kaszel.

Zapalenie migdałków charakteryzuje się dusznym nosem. Ale smark nie płynie na zewnątrz, ale do wewnątrz, wnikając do gardła.

Alergia

Przyczyną może być również alergiczny nieżyt nosa. Ponadto, że smoczek płynie, powstaje kaszel. Bez leków przeciwhistaminowych nie można tego zrobić. Częściej zjawisko to obserwuje się poza sezonem. Ale czynniki krajowe mogą prowadzić do tego problemu:

 • Kurz.
 • Wełna zwierząt domowych.
 • Proszek do prania.
 • Pyłek kwiatów.
 • Ostre zapachy kosmetyków: mydło, dezodoranty.

Staraj się nie natryskiwać w obecności okruchów wody toaletowej i innych substancji aromatycznych. Regularnie czyść za pomocą kurzu. A jeśli dowiesz się o alergii na sierść zwierząt, lepiej dać ją przyjaciołom lub krewnym przez jakiś czas. Najczęściej ten rodzaj alergii wiąże się z wiekiem. A jeśli nie sprowokujesz reakcji organizmu na włosy przez rok, to jest szansa, że ​​za kilka lat znowu zaczniesz psa.

Jeśli rozpoczniesz tę dolegliwość, doprowadzi to do wyjątkowo nieprzyjemnego zapachu z ust noworodka i innych konsekwencji.

Uczucie dziecka

Jakie inne kłopoty to zjawisko?

 1. Uczucie śpiączki w gardle.
 2. Dźwięk okruchów pogarsza się, więc struny głosowe są napięte z powodu niedogodności w gardle i nosie.
 3. Nieprzyjemny zapach z ust.
 4. Przedłużony kaszel.
 5. Dziecko jest trudniejsze do jedzenia z powodu dyskomfortu.

Jak widać, istnieje wiele powodów, aby zapytać lekarza o dokładną diagnozę. To pediatra może przepisać właściwe leczenie, po ustaleniu prawdziwej przyczyny. Ponadto wszystkie mogą być rozpoznawalnymi oznakami dolegliwości.

Leczenie

Środki i metody leczenia są znane tylko lekarzowi. Jak zawsze po raz pierwszy ujawniono przyczynę, która spowodowała taką chorobę. Jeśli to naprawdę choroba, przepisuje się leki. Poważne infekcje bakteryjne są leczone antybiotykami. Należy jednak pamiętać, że taki środek, szczególnie u małych dzieci do roku, jest najbardziej ekstremalny. Wyznaczono leki po zbadaniu dziecka. Testy krwi i moczu są obowiązkowe. Ale jeśli przepisywany jest antybiotyk, pić go w pełnym cyklu, a nie do momentu, w którym zaczęły się pojawiać pierwsze ulepszenia.

Ponadto istnieją również leki przeciwbakteryjne. Wszystko zależy od natury choroby zakaźnej. Po wykryciu alergii obowiązkowe jest przyjmowanie leków przeciwhistaminowych. Ale są wyznaczani ściśle według wieku. Ponieważ stężenie substancji czynnej wzrasta wraz z wiekiem. Rodzic po prostu nie może znaleźć odpowiedniej dawki i wyrządzi więcej szkody niż pożytku.

Leczenie dziecka tradycyjnymi metodami powinno być bardzo ostrożne. Aż do roku ciało jest wyjątkowo wrażliwe. Wszystko, co nowe, w tym leki, może wywołać negatywną reakcję. Ponadto praca organów wewnętrznych nie jest jeszcze w pełni skoordynowana. Częsta kolka jelitowa, problemy ze stolcem są poważną przeszkodą w przyjmowaniu nowych leków. Dlatego tylko kompetentny specjalista wybierze odpowiedni lek po zbadaniu pacjenta.

Jedną z najbardziej zalecanych i delikatnych metod jest mycie wylewki do dziecka.

Mycie jako metoda leczenia

Lekarze zwykle zalecają roztwory soli lub soli fizjologicznej sprzedawane w dowolnej aptece. Generalnie zaleca się trzymanie dzieci w pozycji pionowej przez okres do roku i płukanie. Tak więc wszystko, co jest zbędne, przemyć, biorąc ze sobą wiele bakterii.

Wciąż są zalecenia, aby umieścić dziecko na stole. W tym samym czasie musi leżeć na boku. Musisz użyć 2 gruszek. Najpierw umieść na prawej beczce i przemyj prawą dziurkę, wstępnie ssąc śluz. Następnie, po umyciu, odessać i płyn, który może pozostawać w nosie.

Traktujemy smark na plecach dziecka

Ta metoda jest również uważana za metodę leczenia. Ponieważ sól jest uważana za jeden z użytecznych odczynników, które zabijają szkodliwe bakterie. Ale tylko z koncentracją ostrożnie. Możesz spowodować poważne podrażnienie całego śluzowatego dziecka. Jeśli jesteś w domu, policz 1 łyżeczkę na litr czystej przegotowanej wody.

Do tych celów możesz użyć świeżego roztworu furaciliny. Za każdym razem, gdy robisz nowy, a także go myjesz. Ale w żadnym wypadku nie kładź dziecka na plecach, za pomocą tej metody wkraplania. O technice mycia, skonsultuj się z lekarzem. On wybierze optymalną dla okruchów.

Zaleca się zabieg z płukaniem na samym początku, gdy węże są widoczne w kierunku do wewnątrz. Wtedy ich koncentracja w gardle nie będzie miała czasu, aby osiągnąć maksimum, a to uchroni dziecko przed niepożądanymi konsekwencjami rozwoju chorób.

Bardzo dobrze pomaga i płucze gardło.Ponieważ jednak dziecko nie jest w stanie wykonać takich zabiegów, niektórzy pediatrzy zalecają parzenie zwykłego rumianku i picie na łyżeczce kilka razy dziennie. Dzięki temu możliwe będzie zdezynfekowanie gardła w miejscu nagromadzenia smrodu.

Ale wszystkie zalecenia powinny być uzgodnione z lekarzem, który obserwuje okruchy. W końcu wszystkie dzieci są inne, a co się stało, nie można kategorycznie podejść do drugiego.


Powiązane publikacje