ss x
x

Leczymy dziecko z przeziębieniem z ludowymi środkami zaradczymi

W nowoczesnych aptekach można znaleźć ogromną liczbę leków stosowanych do leczenia przeziębienia. Ale czy są one bezpieczne? Wielu rodziców wybiera krajowe środki własnego przygotowania zamiast leków farmaceutycznych. Ale w tych metodach są też minusy i plusy. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest jedna zasada - nie przesadzaj. W szczególności dotyczy to babć, które uważają, że im więcej procedur przetrzymywania, tym szybciej będzie leczyć dziecko.


Przed rozpoczęciem leczenia środkami folk należy udać się do lekarza, który doradzi, które przepisy są bezpieczne dla dziecka. W przeciwnym razie istnieje tylko szansa na zaostrzenie sytuacji. Pojawienie się smarków nie jest usprawiedliwieniem dla torturowania dziecka wszystkimi znanymi procedurami domowymi.Z glutenu, nawet zielonego, możesz szybko się pozbyć bez użycia leków, tylko pod kilkoma prostymi zasadami:
 • prawidłowo zdiagnozować i zastosować skuteczne leczenie tej choroby;
 • postępuj zgodnie z procedurą;
 • do zbadania wszystkich możliwych konsekwencji i przeciwwskazań.

Leczymy dziecko z przeziębieniem z ludowymi środkami zaradczymi

Na objawy rodzice mogą niezależnie określić rodzaj nieżytu nosa u dziecka, ale tylko wtedy, gdy choroba jest na łatwym etapie. Najlepiej jest być bezpiecznym i zwrócić się o pomoc do pediatry rejonowego, alergologa lub otolaryngologa. W ciężkich przypadkach może być konieczne zaliczenie testów w celu ustalenia dokładnej diagnozy.


Rodzaje przeziębienia i ich znaki

Według znaków zewnętrznych lekarze dzielą przeziębienie na cztery rodzaje:

 • alergiczny;
 • wirusowy;
 • bakteryjny;
 • zimno.
 • Alergiczny nieżyt nosa u dzieci różni się od nosa, zaczerwienieniem, obrzękiem i łzawieniem oczu, kichaniem, pokrzywką. Lekarze ostrzegają przed niebezpieczeństwem użycia w tej formie różnych naparów ziół i soków z warzyw lub owoców. Konieczne jest rozpoczęcie od znalezienia przyczyn alergii i eliminacji interakcji dziecka z alergenem.

  Postać wirusa przejawia się u dzieci w postaci podwyższonej temperatury ciała, wyraźnego smrodu, zaczerwienienia krtani, senności, szybkiego zmęczenia.Nie zaleca się stosowania inhalacji z ziołami, które mają działanie przeciwzapalne. Obowiązkowe jest podawanie dziecku dużej ilości płynów.

  Charakterystyka bakteryjna wyróżnia się wysoką temperaturą ciała, która utrzymuje się przez ponad trzy lub cztery dni, zielony lub żółty smark, silny zatkany nos. Możliwe jest stosowanie kropli na zioła, do mycia nosa różnymi roztworami własnego preparatu. Wyklucz wszelkie formy inhalacji.

  Katar zimny jest najłatwiejszą formą i intensywnym leczeniem, ponieważ nie jest wymagany. Wystarczy dać dziecku dużo picia, aby przeprowadzić różnego rodzaju zabiegi rozgrzewające.

  Przede wszystkim w pokoju, w którym znajduje się dziecko, trzeba stworzyć odpowiednie warunki. Dom musi koniecznie mieć termometr i higrometr, aby znać temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Optymalna temperatura, w której błona śluzowa nosa nie wyschnie, wynosi 18-22 stopni.

  Wilgotność powinna wynosić 50-70 procent. Możesz kupić specjalny nawilżacz powietrza, postawić zbiorniki na wodę w pokoju, powiesić mokre ręczniki na baterii. To wszystko pomaga uniknąć pojawienia się suchego powietrza, które jest niebezpieczne dla śluzowej jamy nosowej. Codzienne wietrzenie i czyszczenie na mokro będzie również doskonałą pomocą podczas okresu leczenia.

  Leczenie środkami folk

  Istnieją różne środki ludowe, które pomagają pozbyć się smarków u dzieci. Najbardziej znane to:

  • krople;
  • napary;
  • rozwiązania;
  • wdychanie;
  • maści;
  • olej.

  Wszystkie te fundusze są przygotowywane z ziół i produktów, które można znaleźć w prawie każdym domu.

  Najbardziej skutecznym narzędziem jest spadek dziobka, ponieważ przenikają one bezpośrednio do jamy nosowej i działają lokalnie. Pomogą wyleczyć lekki katar, a nawet zielony gruby smark opadnie po kilku dniach.

  Do robienia kropli potrzebne są buraki, marchew, olej z rokitnika. Z warzyw wycisnąć sok, dodać olej z rokitnika, który można kupić w każdej aptece. Zakop go cztery razy dziennie, po dwie krople do każdego nozdrza.

  Bardzo silny jest lekarstwo z cebuli lub soku z czosnku i miodu. Ale jego stosowanie należy omówić z alergologiem, aby upewnić się, że dziecko nie ma alergii na te składniki. Ta kombinacja jest dobrym traktowaniem dla zielonych smarków.

  Kolejny przepis na kropelki to sok z aloesu i miód. Wymieszaj składniki w równych proporcjach i używaj trzy razy dziennie dwie krople do każdego nozdrza. Jeśli dodasz do tej mieszanki sok z marchwi, nawet zielony smark będzie szybciej oddawał swoje pozycje.

  W przypadku bakteryjnego przeziębienia, mleko i mleko matki nie mogą być stosowane jako krople do nosa, ponieważ mogą być korzystnym środowiskiem dla rozwoju chorób grzybiczych w jamie nosowej.

  Ważne jest, aby pamiętać - należy codziennie przygotowywać krople, przechowywać je w lodówce, wstępnie ogrzać przed użyciem w łaźni wodnej. Niewykorzystane krople, przygotowane wczoraj, powinny zostać usunięte.

  Przed wkropleniem konieczne jest przepłukanie i wyczyszczenie wylewki. Aby to zrobić, użyj wody morskiej lub soli fizjologicznej. Ale możesz sam przygotować roztwór soli, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Aby to zrobić, potrzebujesz pół szklanki ciepłej przegotowanej wody i pół łyżeczki soli. Sól zasypiam w szklance i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia. Dla wygody można przelać do małej fiolki za pomocą dozownika lub zaszczepić pipetą po jednej kropli do każdego kanału nosowego. Następnie usuń śluz za pomocą aspiratora lub specjalnej probówki. Jeśli zielone saplety utkną w kanale nosowym, usuń je za pomocą bawełnianego wacika.

  Inhalacje z wodą sodową, buliony ziół (limonka, rumianek, szałwia), bulion ziemniaczany, olejki eteryczne są niezwykle skutecznym zabiegiem dla zielonego smrodu. Pomogą iz bólem gardła, kaszlem. Oddychaj parą przez około 10 minut. Jedyna rzecz - dzieci poniżej jednego roku nie mogą być traktowane w ten sposób. Inhalacje są odpowiednie dla dzieci od trzeciego roku życia. Taka procedura musi być przeprowadzana pod nadzorem osoby dorosłej.

  W celu wzmocnienia układu odpornościowego w leczeniu może wejść napary z ziół leczniczych, takich jak dziurawiec, rumianek, anyż, tymianek, melisa, nagietek, etc. Aby rozpocząć leczenie infuzją, należy zacząć od łyżeczki. Jeśli w ciągu dnia nie zostaną wykryte żadne reakcje alergiczne, dawkę można zwiększyć. W przypadku dzieci poniżej jednego roku, należy stosować ten lek ze szczególną ostrożnością.

  U dzieci w czasie choroby lub choroby często występuje problem wysuszenia śluzówki nosa. Aby temu zapobiec, zaleca się przygotowanie oleju do smarowania błony śluzowej. Ponadto pasuje do skóry wokół wylewki, która może zacząć się odklejać.Głównym składnikiem może być olej roślinny lub oliwa. Wymieszaj z sokiem z buraków lub marchwi, kilkoma kroplami soku Kalanchoe lub aloesu. Wymieszaj dokładnie mieszaninę i usuń na kilka godzin w ciemnym miejscu. Następnie przecedzić gazę i wykręcić. Smaruj nos dziecka trzy razy dziennie.

  W przypadku bardzo małych dzieci nie wszystkie powyższe mogą być używane. Dla dzieci będzie to odpowiednie:

  1. grzebiąc w nosie soków z buraków lub marchwi, rozcieńczonych w równych proporcjach;
  2. leczenie śluzówkowe gazikami lub tamponami zwilżonymi w oleju lub soku. Jest najczęściej używany, jeśli istnieje zielony wybór;
  3. Oczyszczenie jamy nosowej za pomocą soli fizjologicznej.

  Katar dziecka, zwłaszcza jeśli są zielone smarki, powoduje, że rodzice mają wiele pytań. W tym przypadku można stosować tradycyjną medycynę, ale tylko pod nadzorem specjalisty. W ciężkich stadiach zaleca się kompleksowe leczenie w połączeniu z lekami.


  Powiązane publikacje