ss x
x

Leczymy katar zgodnie z zasadami

Coryza - nieprzyjemne, ale dość powszechne zjawisko. Może przeszkadzać zarówno dorosłemu, jak i dziecku. To nieszczęście może dręczyć nawet noworodka. W tej sytuacji pojawia się pytanie, jak leczyć dziecko, ponieważ większość leków jest szkodliwa dla organizmu dziecka. I czy w ogóle trzeba leczyć dzieci przeziębieniem?


Katar u niemowląt koniecznie trzeba wyleczyć, tak, że nie prowadzą do powikłań. Choroby układu oddechowego bez odpowiedniego leczenia mogą przejść do gardła, krtani, tchawicy i oskrzeli, powodując równomierne zapalenie płuc. Katar wymaga wizyty u specjalisty, ale możliwe jest zorganizowanie leczenia w domu.


Rodzaje i objawy przeziębienia u dzieci

W zależności od przyczyn pojawienia się przeziębienia u noworodków, rozróżnia się jego typy:

  1. Fizjologiczne. Jest to związane z wadliwą pracą śluzowych noworodków. Jego leczenie nie jest wykonywane, przechodzi sam do 3 miesiąca życia.
  2. Infekcyjny. Powstaje jako ochronna reakcja organizmu na wirusa lub chorobotwórcze bakterie. Charakteryzuje się wydzielinami żółtego lub zielonego.
  3. Alergiczny. Może ze względu na działanie kurzu, pyłków, wełny, chemikaliów i innych czynników drażniących. Ale najczęściej przyczyną alergii niemowlęcia jest spożywany pokarm lub pokarm, który stanowi porcję karmiącej matki. Alergii u niemowląt znajduje się sztuczny podawania mogą występować w białko mleka krowiego, który jest głównym składnikiem wielu związków.

Leczymy katar zgodnie z zasadami

Czasami pojawia się wyciek z nosa z powodu obecności ciała obcego w zatoce nosowej. Dzieci przez cały czas wyciągają coś w ustach lub nosie.

Objawy towarzyszące przeziębieniu u dzieci:

  1. Obfite wydzieliny śluzowe z nosa.
  2. Pogorszenie stanu ogólnego: apatia, senność, apatia, płaczliwość. Może wystąpić wzrost temperatury.
  3. przekrwienie nosa, co przejawia się w odrzucenia piersi (butelki w mieszaninie). Trudno dziecku ssać mleko, gdy jego nos nie oddycha dobrze.
  4. Naruszenie oddychania, duszność, świszczący oddech.
  5. Kichanie, czerwone oczy, płaczliwość.
  6. Zmiana w codziennym schemacie, zmniejszenie apetytu, bezsenność.

Leczenie przeziębienia u dzieci

Tylko profesjonalny i doświadczony lekarz może powiedzieć, jak właściwie leczyć katar u dziecka. Jeśli to konieczne, pediatra przepisuje aktywne leki. Leki medyczne leczą noworodki tylko w skrajnych przypadkach.

Aby poprawić samopoczucie chorego noworodka, a także uniknąć niektórych chorób u zdrowego, należy upewnić się, że powietrze w pokoju nie jest suche i gorące. Temperatura nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza. Aby zwiększyć wilgotność, użyj nawilżaczy, otwartego akwarium, po prostu pojemników z wodą, mokrych ręczników, wiszących na baterii. Pokój dziecięcy jest codziennie na antenie.

Dobrze nawilżają i czyścą śluzowate krople dla dzieci Aqua Maris i Saline, wykonane w wodzie morskiej, które są używane w nieżycie nosa i dla jego zapobiegania. Zmiękczają suche skorupy, które tworzą się wokół nosa. Produkcja kropli i w domu. Aby to zrobić, 1 łyżeczkę soli dodaje się do 1 litra wody. Sól jest pobierana z morza, ale możesz także mieć jadalnię. Kapie 1-2 krople każdego nozdrza co pół godziny. Roztwór soli stosuje się do mycia, gdy wypływ z nosa jest gruby. Po krótkim czasie smół upłynnia i można go łatwo usunąć. Zamiast roztworu soli fizjologicznej można wziąć sól fizjologiczną (0,9%) lub wywaru z rumianku. Są całkowicie bezpieczne dla delikatnego organizmu.

Aby nie mieszać roztworu w domu, kup już przygotowane środki nawilżające - wyżej wspomniane Aqua Maris, a także Aqualor baby, Otrivin baby i Eteritsid, który ma właściwości dezynfekujące.

Pozbywanie się płynnych smoczków w domu jest możliwe za pomocą aspiratora lub innego urządzenia przeznaczonego do ssania cieczy. Jest kupowany w dowolnej aptece.

W ostrych sytuacjach leczenie przeziębienia odbywa się za pomocą leków zwężających naczynia, zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Najbardziej znani z nich to dzieci Nazivin 0,01% i niemowlę Nazol. One złagodzić obrzęk, łagodzi oddech, akt niemal natychmiast, ale często nie mogą być stosowane, ponieważ mogą one overdry błonę śluzową nosa i wciągająca (jeśli kapać Przez kolejne 3 dni). Mają również wiele skutków ubocznych, w tym wymioty, drżenie rąk, drgawki i tym podobne. Należy stosować krople rozszerzające naczynia, jeśli katar noworodka uniemożliwi mu oddychanie i towarzyszy mu temperatura. Nie naruszaj dawki wskazanej w instrukcji: 1 kropla do każdego nozdrza do 3 razy dziennie.

Dzieci poniżej jednego roku nie stosują aerozoli i aerozoli. Wszystko dlatego, że w momencie wtrysku sprayu może powstać silny nacisk w kanale słuchowym, który jest niebezpieczny dla uszkodzenia słuchu.

Leki przeciwwirusowe - Interferon, Viferon, Genferon-light i Grippferon pomogą leczyć wirusowe przeziębienie.

Jeśli wydzielina z nosa jest mętna, odcień żółtawo-zielony, skuteczne leczenie przeprowadza się również za pomocą środków antyseptycznych, zabijając szkodliwe mikroorganizmy i wysychając błonę śluzową. Możesz używać leków na bazie srebra (Protargol) lub popularnego Albucidu (sulfacil sodu). Ten ostatni, chociaż stosowany jako kropla do oczu, może być kroplowany do nosa noworodka. Najważniejsze, żeby nie przesadzić i nie przesłonić błony śluzowej.

Katar z antybiotykami jest leczony tylko wtedy, gdy zostanie dokładnie ustalone, że jego przyczyną jest infekcja bakteryjna.

Jeśli wraz ze zwykłym przeziębieniem u dziecka temperatura ciała wzrośnie do 37-37,7 ° C, jest to normalna reakcja organizmu, nie jest ona powalana. Jeśli wzrośnie powyżej 38 stopni, w domu podawany jest dowolny środek przeciwgorączkowy dla dzieci - Nurofen, Panadol, Efferalgan. W tym samym czasie do kąpieli dziecka nie zaleca się kąpieli. Jeśli dziecko spożywa mniej, nie ma się czym martwić, nie karm go siłą, ale pić - oferta stale wyklucza odwodnienie. Piją ją z przegotowaną wodą, ale jeśli dziecko jest już na przynęcie i zna napoje owocowe i herbatki ziołowe, wtedy możesz dać mu i je.

Podczas leczenia przeziębienia w domu, niektórzy rodzice kierują się radą babci, grzebiąc nos dziecka w mleku z piersi lub soku warzywnym. Takie metody są co najmniej nieskuteczne, ale maksymalnie mogą powodować alergię lub stworzyć bardziej sprzyjającą atmosferę do reprodukcji drobnoustrojów w błonie śluzowej.

Najważniejszą rzeczą, gdy dziecko ma przeziębienie, nie idź do skrajności: nie rób nic lub natychmiast leczy się kroplami środka zwężającego naczynia krwionośne lub antybiotykami. Wszelkie leki mają przeciwwskazania, dlatego nie jest możliwe samodzielne wyznaczenie dziecka bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Najlepiej rozpocząć karmienie dziecka od zimna w domu, utrzymując komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu, aspirator i roztwór soli fizjologicznej. Jeśli te metody nie przynoszą żadnego efektu, warto natychmiast pokazać noworodkowi pediatrę.


Powiązane publikacje