ss x
x

Traktujemy zimno przez około rok poprawnie


Wielu dorosłych doświadcza tak powszechnego zjawiska, jak katar, na nogach. Pamiętasz przysłowie? Jeśli przeziębienie się nie zagoi, to przechodzi przez tydzień, jeśli leczy się, a następnie w ciągu 7 dni. Część tego wyrażenia jest prawdziwa i większość dorosłych to robi, ale jeśli dziecko rozwinie chorobę, musi się zająć i pomóc dziecku szybciej poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami zapalenia błony śluzowej nosa.

Traktujemy zimno przez około rok poprawnie

Jak tylko zauważysz, że miękisz biegnie od dziobka lub jego oddech jest trudny, z powodu zapchlonych zatok przynosowych, musisz natychmiast podjąć działanie. Im szybciej zaczniesz leczyć dziecko, tym szybciej osiągniesz wyniki, a tym mniej będziesz musiał cierpieć z powodu swojego dziecka. W końcu cieknący nos dziecka przynosi mu i jego rodzicom i ich niedogodności. Dziecko jest zaniepokojone reżimem, nie śpi dobrze, odmawia jedzenia, fusses, sam się męczy i męczy rodziców.


Przyczyny i objawy przeziębienia

Jeśli u dziecka występują objawy zapalenia błony śluzowej nosa, pierwsi rodzice muszą zrozumieć przyczynę choroby. Istnieje kilka powodów, które mogą powodować katar u Twojego dziecka.

 • Ostre zakażenie wirusowe może powodować ciężkie przeziębienia i inne nieprzyjemne objawy, takie jak kaszel, gorączka, ciężki oddech. Niestety, tego typu choroba nie może być natychmiast pokonana, zajmie to trochę czasu, zanim organizm poradzi sobie z infekcją, a rodzice i lekarze powinni mu w tym pomóc.
 • Alergiczny nieżyt nosa może objawiać się u karmiącego niemowlęcia w całej serii substancji drażniących: zwierząt, pyłków, żywności, detergentów itp. Zwykle w takich przypadkach przeziębieniu towarzyszą inne objawy alergii: suchy kaszel lub wysypka. Odnalezienie ich od dziecka nie musi się spieszyć, aby wykopać mu nos lub podać lekarstwa, wystarczy tylko znaleźć i usunąć przyczynę alergii.
 • Fizjologiczny katar występuje u noworodków z powodu niedoskonałości błony śluzowej nosa.Po dziecko urodziła, organizm zaczyna testować i konfigurować wszystkie narządy wewnętrzne, z tego powodu, z małej dyszy może rozpocząć śluzu zwilżyć zatok. Aby wyleczyć takie przeziębienie jest absolutnie niemożliwe, najlepszym sposobem zapobiegania fizjologicznemu zapaleniu błony śluzowej nosa jest utrzymanie normalnego poziomu wilgotności w mieszkaniu, aby uniknąć wysychania błony śluzowej.
 • Zimna lub hipotermia dziecka może również powodować choroby.
 • Niektóre dzieci z ząbkowaniem mogą wydawać się wyraźne wydzielina z nosa, faktem jest, że zwiększony dopływ krwi do dziąseł jest związany z błoną śluzową i gruczołami nosa, które zaczynają aktywnie pracować. Aby bać się takiego zapalenia błony śluzowej nosa, nie jest to konieczne, przejdzie samo przez 2-3 dni.

Istnieje kilka etapów rozwoju choroby:

 • pierwszy etap zaczyna się od obfitych klarownych wydzielin płynnych, wielokrotnego kichania, świądu w nosie
 • Następnym etapem jest duszność zatok przynosowych, duszność, wydzielina staje się gęsta i przybiera żółty odcień
 • trzecim etapem jest zmniejszenie liczby wydzielin, oczyszczenie zatok przynosowych.

Leczenie choroby

Leczenie przeziębienia u dzieci do roku musi odbywać się pod nadzorem pediatry, ponieważ ryzyko powikłań jest wysokie. Po pojawieniu się pierwszych objawów należy natychmiast udać się do polikliniki lub skontaktować się z lekarzem w domu, jeśli katarowi towarzyszy gorączka.

Jeśli zauważysz następujące objawy u Twojego dziecka, najprawdopodobniej przyczyną zapalenia błony śluzowej nosa jest infekcja wirusowa lub grypa.

 • Letarg, senność
 • Zwiększone kaprysy
 • Zaburzenia snu
 • Kichanie, kaszel, ochrypły głos
 • Podwyższona temperatura
 • Odmowa jedzenia

Gdy chorobą zakaźną są niemowlęta, pierwszym krokiem jest zwiększenie jej odporności. W tym rodzice będą pomagać takim lekom immunomodulującym, takim jak interferon i influenzon. Aby rozpocząć ich stosowanie jest konieczne na najwcześniejszym etapie choroby, wtedy staje się możliwe, aby zatrzymać wystąpienie choroby i zapobiec jej rozwojowi.

Najbardziej nieprzyjemnym stanem zapalnym błony śluzowej nosa u niemowląt jest niezdolność do ich wydmuchiwania, gromadzący się w nich śluz. Tutaj dziecko i jego rodzice przychodzą na pomoc aspiratorowi, w powszechnej mowie, jednostce ssącej.Możesz go kupić w aptece lub sklepie dziecięcym, albo zrobić sobie z małej strzykawki, odciąć trochę jej koniec i zagotować. Usunąć śluz z dzieckiem nosa Konieczne jest, w pierwszej kolejności, będzie to ułatwić mu oddychanie, a tym samym pozwoli normalnego snu i jedzenia, a po drugie, duża ilość śluzu zgromadzone w nosowych, prędzej czy później płynąć do gardła i spowodować, że dziecko podrażnienie i kaszel. Przed zabiegiem oczyszczenia nosa należy przepłukać go solą fizjologiczną lub kroplami z dodatkiem soli morskiej. Jeśli śluz w nosie jest mały, wystarczy go wyczyścić za pomocą waty skręconej z waty.

Zasadniczo, aby ułatwić oddychanie, są zdolne do kropli lub spryskiwania wodą morską, takich marek jak Aquamaris, Aqualor, Otrivin Baby. Ich stosowanie eliminuje niedrożność i usuwa obrzęk z błony śluzowej.

Po zastosowaniu roztworu soli zaleca się zaszczepić dziobek środkiem bakteriobójczym, takim jak Miramistin, Protargol lub Sialor. Leki te są bardzo skuteczne i mogą leczyć przeziębienie w krótkim czasie.

Preparaty zwężające naczynia należy stosować ostrożnie u dzieci w wieku do roku, ponieważ są one w stanie powodować uzależnienie i przesuszenie błony śluzowej.

Ale czasami po prostu nie można żyć bez nich, aby dziecko mogło normalnie oddychać. W tym przypadku odpowiednie leki, takie jak Nazivin dla niemowląt lub Nazol Baby. Powinny być stosowane tak rzadko, jak to możliwe, najlepiej przed snem i nie więcej niż 5 dni.

Jeśli nos dziecka ma pochodzenie wirusowe, należy go leczyć lekami przeciwwirusowymi, takimi lekami są Gripferon, Derinat, czopki Viferon i Genferon.

Jeśli jesteś fanem tradycyjnej medycyny, możesz spróbować leczyć katar bez leków, korzystając z ludowych przepisów, takich jak sok z aloesu lub mleko z piersi. Ale bez względu na to, jaką terapię, przepisywanie leków, dawek i czasu trwania leczenia, powinien zrobić tylko pediatra.

Środki towarzyszące w leczeniu chorób
 • Obowiązkowe wietrzenie pomieszczenia, utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu
 • Codzienne czyszczenie na mokro
 • Obfity drink dla dziecka, po 6 miesiącu życia, może to być wywar z owoców jagodowych i ziół

Komplikacje

Nieterminowe lub niepełne leczenie przeziębienia może powodować powikłania w okruchach.Przede wszystkim jest to chroniczny cieknący nos, z tym że duszność nosa pojawi się okresowo, potem w jednym, a następnie w innym nozdrzu. W leczeniu przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa jest znacznie trudniejsze niż zwykle.

Do szóstego miesiąca życia z przewlekłym katarem ryzyko rozwoju zapalenia ucha środkowego jest wysokie. Tłumaczy się cech strukturalnych rury słuchowej, a znalezienie dziecka w pozycji leżącej przez większość czasu, który wyzwala wydzielanie wnikaniem płynu w uchu środkowym. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia tej choroby na czas, ryzyko ropnego wydzielania i kontynuacji leczenia w szpitalu jest wysokie.


Powiązane publikacje