ss x
x

Leczymy niemowlęta alergiczne za pomocą enterosgelu


W pierwszym roku życia niedojrzały układ trawienny dziecka napotyka dużą liczbę obcych substancji. Nie każdy produkt szybko się adaptuje, niektóre z nich mogą wywoływać reakcję alergiczną, zwaną skazą (atopowe zapalenie skóry). Najczęstszą przyczyną alergii u dzieci jest dziedziczna predyspozycja.

Głównymi objawami skazy u dzieci są: peeling skóry, pojawienie się wysypki, zaczerwienienie, pęknięcia, ewentualnie pojawienie się zakażenia. Chore dziecko staje się niespokojne, często płacze, nie śpi dobrze. Często atopowe zapalenie skóry łączy się z objawami nieprawidłowej czynności przewodu pokarmowego (wymioty, biegunka, niedomykalność, kolka, zaparcia).

Jeśli nie rozpoczniesz leczenia ostrej skazy w odpowiednim czasie, może dojść do postaci przewlekłej, a nawet do pojawienia się astmy oskrzelowej.


Informacje ogólne

Aby wyeliminować problemy z przewodem pokarmowym, istnieje oddzielna grupa leków - enterosorbents, których jednym z przedstawicieli jest Enterosgel. Ten lek pediatra często przepisuje niemowlętom, u których występuje reakcja alergiczna.

Leczymy niemowlęta alergiczne za pomocą enterosgelu

W ciężkich chorobach u dzieci zaleca się podawanie tego leku w połączeniu z innymi lekami. Aby wyeliminować objawy alergii w łatwej formie, możesz użyć tylko Enterosgelu.

Dostając się do żołądka i jelit, lek wiąże szkodliwe bakterie, alergeny pokarmowe, toksyczne substancje i usuwa je z organizmu w naturalny sposób, tak aby nie dostały się do krwi. Lek delikatnie wpływa na jelita.

Enterosgel wspomaga naturalne odzyskiwanie mikroflory jelitowej, reprodukcję bifido- i pałeczek mlekowych, nie zakłóca asymilacji użytecznych witamin i mikroelementów. Szybko zaczyna działać, objawy alergii zaczynają zanikać po dniu.

Lek nie jest wchłaniany w jelicie, jest wydalany z organizmu w niezmienionej postaci i dlatego nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji jego składników.

Przez konsystencję lek jest jednorodną, ​​podobną do pasty masą białego, bezwonnego.

Oprócz alergii u dzieci, sorbent jest przepisywany na żółtaczkę (usuwa bilirubinę z wątroby), zatrucie, ostre infekcje jelitowe.

Jak stosować lek Enterosgel u niemowląt

Dawka pojedynczego leku dla dzieci od urodzenia do pięciu lat wynosi 5 ml. Zazwyczaj trzeba podawać do 15 ml dziennie. Lek przyjmuje się godzinę przed posiłkiem i dwie godziny po nim. Przebieg przyjęć to jeden lub dwa tygodnie. W takim przypadku można stosować inne leki, ponieważ nie zidentyfikowano niezgodności Enterosgelu z innymi lekami. Często należy go podawać jednocześnie z probiotykami, immunomodulatorami, fitopreparatami.

Jedynym skutkiem ubocznym, jaki może spowodować lek, jak każdy inny sorbent, u dziecka jest zaparcie. Dlatego konieczne jest podążanie za przewodnictwem dziecka.

Dzieciom do roku należy podawać 1 łyżeczkę makaronu (tylko bez napisu "słodki") przed karmieniem trzy razy dziennie, mieszając z wodą w stosunku 1: 1. Piersi, które nie mają nawet pół roku, dają 1/3 łyżki pasty, mieszając ją z 2/3 łyżeczki dostosowanej mieszaniny lub odciągniętego mleka matki.

Jeśli noworodek jest karmiony piersią, to aby osiągnąć maksymalny i szybki efekt, należy zażyć lek i matkę, poprawiając jakość mleka matki. Pić do 1 łyżkę trzy razy dziennie przez 2 godziny przed i 2 godziny po posiłku lub stosować inne leki. Jeśli weźmiesz to razem z innymi lekami, Enterosgel wchłonie ich składniki, zmniejszając wynik z ich dopuszczenia do zera.

Przy silnych reakcjach skórnych na alergen, gdy konieczne staje się stosowanie środków miejscowych, Enterosgel miesza się z Zindolem w stosunku 3: 1, stosując mieszaninę do obszarów problematycznych. Szczególnie często ta mieszanka stosowana jest w pieluszkowym zapaleniu skóry, podczas suszenia i zaczerwienienia okolic pachwinowych, pośladków, fałdów,

Po ustąpieniu objawów alergii u niemowląt lek jest w dalszym ciągu stosowany w profilaktyce, zmniejszając częstość jego stosowania do 2 razy dziennie. Raz dziennie, można smarować skórę pastę, która ma wysypkę. Jeśli choroba nie pojawi się w ciągu miesiąca, lek zatrzyma się całkowicie.

Enterosgel nie leczy alergii, ale usuwa tylko drażniące z organizmu. Po usunięciu wszystkich nieprzyjemnych objawów alergii, należy przejść testy, ujawnić alergen i wykluczyć jego wpływ na dziecko, w przeciwnym razie reakcja się powtórzy.

Przyczyną alergii u dzieci mogą być osobne produkty spożywcze i produkty pielęgnacyjne (żele, kremy, mydła, szampony, proszki do prania itp.). Jeśli problem jest jedzenie i niemowlę jest karmione piersią, matka muszą przejść na dietę, aby wykluczyć z diety wszystkie pokarmy, które mogą powodować alergie. Jeśli dziecko jest już w przynęty, konieczne jest również, aby rozważyć swoją dietę oraz identyfikacji produktów podrażnieniom. Jeśli problem ten powstaje u noworodków sztucznych dzieci, konieczne jest wykluczenie mieszanin opartych na białku mleka krowiego i karmienie ich hipoalergicznym pokarmem dla niemowląt.

Dlaczego warto dać dzieciom dokładnie Enterosgel

W porównaniu z analogami (Smecta, Polysorb i Neosmectin) Enterosgel ma kilka zalet:

  1. Nie ma smaku, zapachu.
  2. Nie przywiera do ścian jelita, nie ma negatywnego wpływu na funkcję motoryczną przewodu pokarmowego.
  3. Przywraca mikroflorę jelita i żołądka.
  4. Nie jest wchłaniany do krwi.
  5. Jest sprzedawany w pełni w gotowej formie. Nie trzeba go przygotowywać, kruszyć ani kruszyć, jak tabletki.
  6. Jego dawkowanie jest małe, dzieci mogą łatwo połykać taką ilość substancji leczniczej.
  7. Praktycznie nie ma przeciwwskazań.

Jednym z analogów Enterosgelu jest węgiel aktywowany. Ta ostatnia jest znacznie tańsza niż lek, ale także znacznie łagodniej wpływa na delikatny organizm okruchów, uszkadzając ściany jelita.

Można śmiało powiedzieć, że Enterosgel jest niedrogim, bezpiecznym i skutecznym lekiem, ale doświadczony pediatra może przepisać go tylko dziecku.


Powiązane publikacje