ss x
x

Traktowanie zielonych smarków u dziecka przez Komarovsky'ego


Często rodzice są przyzwyczajeni i postrzegają to jako dane dziecku. To źle czy nie - zdarza się każdemu. Ale kiedy zapalenie błony śluzowej nosa jest przedłużone i trwa długo - miesiąc lub dłużej - a zwłaszcza u dziecka, zaczyna poważnie dotyczyć każdej troskliwej matki. Każdy przedłużający się proces jest alarmujący, ponieważ istnieje szansa, że ​​przejdzie on w chroniczną postać. Postarajmy się zrozumieć, dlaczego smród dziecka nie przechodzi przez długi czas i co z nim zrobić.

Jaki jest długi katar

Dziecko może również mieć zapalenie śluzówki nosa i bez wyraźnego powodu. Dziecko nie było przechłodzone, dostało wystarczającą ilość pokarmu, a raz z małej wylewki nagle wypłynęła przezroczysta smarka. Jednak trzeba uważnie przyjrzeć się miękiszowi, a następnie można zobaczyć charakterystyczne objawy wskazujące na szczególną naturę przeziębienia.

Kilka czynników może mówić o tym, dlaczego dziecko wykazuje stały od dłuższego czasu:

 • infekcja;
 • alergia;
 • uraz;
 • leki;
 • cechy fizjologiczne;
 • czynniki psychologiczne lub inne.

Jeśli infekcja dostanie się do małego organizmu, oczywiście zapewniony jest smoczek dziecka. Najpierw będą przezroczyste, a po pewnym czasie będą żółte, białe lub zielone. Ale poza nimi, proces zapalny będzie mówił i inne objawy - kaszel, kichanie, obrzęk błony śluzowej oczu. Temperatura może wzrosnąć - wtedy dziecko będzie źle jadło lub odmawia jedzenia, niespokojnie śpi, staje się bolesne i drażliwe. Katarowe przeziębienie może trwać miesiąc lub dłużej.

Reakcja alergiczna jest możliwa z dziedziczną predyspozycją lub obecnością w domu alergenu. Może to być dym, zapach chemii gospodarczej, perfum i innych. Alergeny pokarmowe mogą być obecne w diecie matki, jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka lub przynętę, gdy dziecko ma już sześć miesięcy lub więcej. Alergiczny nieżyt nosa charakteryzuje się wyraźnymi wydzielinami z nosa i znika, gdy kontakt z alergenem zostanie wyeliminowany.

Długotrwały katar może wystąpić z powodu uszkodzenia nosa.Jest to mniej powszechny powód, ale nie warto całkowicie go eliminować.

Nadmierne stosowanie leków może również powodować pojawienie się smarków. Mówiąc o dzieci niemowląt, należy zauważyć, że w tak młodym wieku generalnie przeciwwskazane narkotyków, ale, niestety, nie są matkami, którzy kochają swój do diagnozowania i leczenia lekami dzieci niepotrzebnie.

Ale fizjologicznych cech struktury małego organizmu nie należy lekceważyć. Faktem jest, że u noworodków kanały nosowe są nadal wąskie i tworzą się tylko z czasem. Dlatego dziecko często ma ten sam cieknący nos i duszność bez wyraźnego powodu.

Tak zwany naczynioruchowy nieżyt nosa może być wywołany przez jakiekolwiek czynniki krótkoterminowe. To może być zbyt gorące jedzenie, skrajne zmiany temperatury (na przykład dziecko przyniósł ze spaceru na zimno w mieszkaniu, w którym gorące), jakiegoś emocjonalnego wybuchu lub innych powodów. Ten rodzaj nieżytu nosa zwykle przejawia się jako płynny przezroczysty smród, który szybko mija i, oczywiście, miesiąc nie będzie trwał.

Czy to jest niebezpieczne

Każda niespokojna matka będzie się zastanawiać - co to za zwykły smark, który jest tak długi? Łatwo zgadnąć, że jakikolwiek długotrwały proces, jeśli zalecenia lekarza nie są przestrzegane, może przekształcić się w postać przewlekłą. Oznacza to, że będzie towarzyszyć dziecku przez całe życie. W najlepszym przypadku spowoduje to pewne niedogodności, aw najgorszym - doprowadzi do bardziej niebezpiecznych i poważnych chorób.

Takie jak:
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie przedsionków;
 • zapalenie opon mózgowych;
 • dławica piersiowa;
 • zapalenie oskrzeli i inne choroby górnych dróg oddechowych.

Dlatego kwestia stopnia zagrożenia jest tak oczywista, że ​​nie powinna nawet powodować żadnych wątpliwości. Im poważniejszy jest problem i im wcześniej zaczniesz z nim walczyć, tym szybciej i skuteczniej możesz się go pozbyć.

Kiedy dziecko pierwszych miesięcy życia zaczęło wypływać z nosa, nie można go zostawić sam na sam. Dziecko nie jest w stanie przewrócić, a zwłaszcza we śnie on potrzebny stały nadzór, tak wykrztusił wydzielinę śluzową.


Jakie działania podjąć

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to zadzwonić do lekarza. I podczas gdy on idzie, dokładnie obserwuj objawy, aby pomóc mu zdiagnozować.Pamiętaj, że zjadłeś lub nakarmiłeś swoje dziecko, aby wykluczyć lub potwierdzić prawdopodobieństwo alergii. Przypomnij sobie, czy doszło do urazów lub mikrouszkodzeń (w tym popaść w nos dziecka obcego organizmu). I, oczywiście, należy zwrócić uwagę, że istnieją inne objawy przeziębienia - do pomiaru temperatury, aby pamiętać, jeśli nie było żadnych w otoczeniu dziecka w ostatnich latach u pacjentów z przeziębieniem.

Istnieją pewne środki, które łagodzą stan dziecka, do wykonania, które nie wymagają zalecenia ekspertów. Co więcej, muszą one być wykonywane w sposób ciągły, oprócz leczenia i zapobiegania.

Jest to codzienny spacer, mokro i przewietrzenie pomieszczenia - dla normalnego oddychania jest potrzebne świeże powietrze. Należy również zadbać o to, aby wilgotność była na wystarczającym poziomie. Zbyt suche powietrze może łatwo spowodować smark nosa i ze względu na brak wilgoci śluzówki nosogardzieli zaczyna działać bardziej aktywne. Jeśli powietrze w budynku jest zbyt surowy i stagnacja, to jest szkodliwe dla górnych dróg oddechowych i może prowadzić do procesu zapalnego.

Zimne zimno objawia się przede wszystkim ze względu na słabą odporność. Dla dzieci nie jest to zaskakujące - w końcu układy obronne organizowane są tylko i konieczne jest, aby pomóc im jak najbardziej aktywnie. Oznacza to, że karmienie dziecka powinno być idealne. Wszystkie niezbędne składniki odżywcze i przeciwutleniacze powinny być obecne. I brakuje wszystkich nienaturalnych dodatków i nieproduktywnych produktów.

Grudnichka pierwsze sześć miesięcy życia powinny być utrzymywane w stanie pół (mimo wszystko, wciąż nie można usiąść i po prostu leży). Wtedy dziecko będzie łatwiej oddychać, a smród wypłynie.


Czy potrzebuję leków?

Ta kwestia została już poruszona powyżej. Nawet jeśli dziecko smark trwać długo (miesiąc lub więcej), to nie ma powodu do przepisywania leków niezależnie. Mogą przepisać tylko lekarz, ale lekarze nie są w pośpiechu, aby to zrobić, jak każde leczenie (nawet sparing) odzwierciedla źle na nie silne ciało nieformowanych i zwykle prowadzi do innych problemów zdrowotnych (np zaburzenia mikroflory w układzie pokarmowym).

Leczenie przeziębienia u dziecka

Troska matki, spełniając wszystkie zalecenia nie pozwoli katar u niemowląt został opóźniony o miesiąc.Jeśli stracisz czas, będzie potrzeba leczenia. Ale tylko jego ekspert może umówić się na spotkanie.

Bezpieczne metody tradycyjnej medycyny

Najczęstszym znanym lekiem na leczenie nieżytu nosa jest zakraplanie soli fizjologicznej. Nie stanowi zagrożenia nawet dla dziecka. Możesz kupić aptekę gotową w aptece lub gotować w domu. Aby to zrobić, przegotowana woda rozpuszcza małą sól kuchenną lub sól morską. Roztwór powinien być słaby, koniecznie ciepły i dla każdego wkroplenia świeży. W żadnym wypadku dziecko nie może umyć nosa! Zakopanie jest wystarczające do oczyszczenia nosa śluzu i chorobotwórczych bakterii, a płukanie może spowodować obrażenia.

W leczeniu przedłużonego zapalenia błony śluzowej nosa u dziecka można spróbować zaszczepić sok z marchwi i buraków. Soki są w równych proporcjach, tylko świeżo wyciśniętego rozwiedli czystą ciepłą wodą i zakopane w nosa niemowlęcia.

Dobry środek przeciwbakteryjny to wywar z rumianku. Przygotowuje się go na łaźni wodnej w celu zachowania maksimum użytecznych substancji w uzdrawiającej roślinie. Rumianek doskonale oczyszcza jamę nosową, leczy stan zapalny, jeśli w ogóle, i dezynfekuje. Ta metoda jest bardzo skuteczna i dla niemowlęcia jest absolutnie nieszkodliwa.

Nie zakopywaj mleka matki w nosie dziecka. Chociaż zawiera wiele użytecznych substancji i przeciwciał, może stać się korzystnym środowiskiem do namnażania bakterii, jeśli charakter nieżytu nosa jest zapalny.


Powiązane publikacje