ss x
x

Leczenie smarków w nosogarwieniu u dziecka


Głupi w małym dziecku nie jest rzadkością, mogą pojawić się nawet u dziecka. Ale często w takich przypadkach rodzice nie oglądają inne objawy przeziębienia - wysoka temperatura, kaszel, letarg, brak apetytu. Dlatego pojawia się uzasadnione pytanie: jeśli to nie jest zimno, to co robić? I czy konieczne jest leczenie lekami?


Dlaczego pojawiają się

Choroby nieżytu są najbardziej znanym i często występującym powodem pojawienia się smarków. Jeśli organizm dostaje infekcję lub wirus, wydzielina śluzu staje się ochronną reakcją organizmu. Błona śluzowa nosogardzieli jest uszkodzona i zaczyna się w ten sposób bronić. W tym przypadku istnieją inne dobrze znane objawy przeziębienia. W tym przypadku dziecko powinno mieć pewność, aby zobaczyć się z lekarzem w celu diagnozy i wydanie zaleceń terapeutycznych.

Ale okazuje się, że oprócz zwykłego przeziębienia istnieją inne powody, dla których pojawiają się smarki. Może to być spowodowane zbyt wysoką wilgotnością w domu lub odwrotnie - gdy powietrze jest zbyt suche. Błona śluzowa będzie również reagować z uwolnieniem śluzu, płynnego i przezroczystego. Inną opcją jest zatkany nos, któremu może towarzyszyć stagnacja wewnątrz śluzu.

Leczenie smarków w nosogarwieniu u dziecka

Smark może być indywidualną reakcją naczyń krwionośnych. Ryzyko to jest czasem dotknięte przez dzieci, które żywią się mlekiem niepochodzącym od człowieka i sztucznymi mieszaninami.

Nadmierne wydzielanie śluzu w wyniku zakrzywienia ścian, w której jeden kanał nosowy staje się węższa niż druga. Następnie błon śluzowych nosogardzieli będzie puchnąć. Przyczyną takiego naruszenia może być zarówno uraz, jak i wrodzona cecha. Dlatego smark może pojawić się nawet u noworodka.

W naszych czasach nawet dzieci często mają alergię. Oprócz przezroczystej cieczy wydzielina z nosa, może być określona przez kichanie, obrzęk oczu, łzawienie oczu i stałej swędzenie w nosie i gardle.

Mama, zbyt uzależniona od stosowania leków, może doprowadzić dziecko do uporczywego kataru.Większość czynników zwężających naczynia przesyca błonę śluzową i uzależnia, co powoduje jeszcze więcej tworzenia śluzu.

Częstą przyczyną przeziębienia u dziecka jest gwałtowny spadek temperatury. W tym samym czasie śluz zaczyna być aktywnie przydzielany, a dziecko ma smark. Ale to wcale nie jest niepokojący sygnał. Właśnie błona śluzowa nosa i gardła reaguje w ten sposób na zmiany w otoczeniu zewnętrznym.

Dla niemowląt jest niebezpieczna hipotermia, nawet niewielka. Ale przegrzanie może spowodować jeszcze więcej obrażeń, ponieważ zwiększa się pocenie, a ciało staje się odwodnione. Z tego powodu funkcje ochronne są zredukowane.

Jak rozwiązać problem

Aby uratować dziecko przed smarkami, istnieją proste skuteczne sposoby:

  • mycie;
  • wdychanie;
  • krople na nos;
  • czyszczenie nosa przy pomocy wici.

Często wystarcza tylko jedno pranie. Najważniejsze, żeby nie być leniwym i robić to regularnie, co najmniej 5-6 razy dziennie. Najprostszym rozwiązaniem jest woda solona (1 łyżeczka soli rozpuszczona w szklance przegotowanej wody). Konieczne jest wykopanie takiego roztworu w nosie do dziecka, a po pewnym czasie po prostu wypłynie razem ze śluzem. Jeśli to możliwe, lepiej zaopatrzyć się w wodę morską wzbogaconą jodem lub użyć soli morskiej do roztworu. Dobrze nadaje się i woda mineralna Essentuki-17, tylko przed zakopaniem należy uwolnić z niej gazy. Słona woda skutecznie usuwa śluz, nawilża błony śluzowe i płucze nos, oczyszczając go z drobnoustrojów.

Inhalacje są skuteczne w przypadku, gdy smark został spowodowany infekcją wirusową. Należy je wykonać za pomocą inhalatora, używając roztworu soli fizjologicznej. Optymalna liczba zabiegów to 3 razy dziennie. Możesz więc leczyć nawet dzieci, a jeśli dziecku to się podobało, możesz dodać 1-2 zabiegi. Jednak w przypadku korzystania z wdychania konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który dostarczy dokładnej diagnozy, jak w przypadku zakażenia bakteryjnego inhalacji przeciwwskazane.

W leczeniu przeziębienia u dziecka nawet lekarze rzadko udzielają porad lekarskich i tylko w ostateczności. Ten specjalista ds. Wizyt w szpitalu robi to z ciężkim przeziębieniem, gdy nos dziecka jest ułożony i nie oddycha wcale. Następnie zaleca się zaszczepić krople antywirusowe, aw najbardziej ekstremalnych przypadkach - krople z antybiotykami.

Jeśli smoczek jest gruby i nie wypływa z nosa, można go usunąć ręcznie. Aby to zrobić, mały kawałek waty skręca się w wić, smarowany olejem i przewijany w małej wylewce. Ta procedura jest bezbolesna i nie szkodzi dziecku.

Jeśli dziecko ma dziedziczną predyspozycję do uczulenia lub jest podejrzane o reakcję alergiczną na niektóre bodźce zewnętrzne, należy zwrócić uwagę na lekarza. W przypadku, gdy smród jest spowodowany przez alergen, należy skonsultować się z alergologiem i trzeba będzie traktować je zupełnie inaczej niż przeziębienie.


Środki ludowe

Oprócz roztworów soli można stosować w leczeniu kataru u dziecka i innych produktów na bazie naturalnych składników.

Aby usunąć obrzęk błony śluzowej nosa i nosogardzieli, zaleca się przygotowanie wywaru ziołowego. Istnieje kilka opcji:

  • krwawnik;
  • nagietek;
  • rumianek;
  • szałwia.

Bulion przygotowuje się w łaźni wodnej. Możesz wziąć jeden składnik, możesz wymieszać. Zakopaj rosół w nosie 2-3 razy dziennie, a przedtem zawsze opłukuj nos solą fizjologiczną.

Jeśli smoczek jest gęsty i nie wypływa, musisz podać dziecku ciepły napój w dużych ilościach. Wtedy śluz stanie się bardziej płynny i łatwiej się go pozbyć.

Ważne jest, aby konserwacja zapobiegawcza i utrzymanie umiarkowanej wilgotności powietrza w domu. Jeśli pomieszczenie jest zbyt wilgotne, usuń źródło wilgoci. Jeśli powietrze jest zbyt suche, używaj nawilżaczy i czyść je codziennie. Regularnie musisz przewietrzyć pomieszczenie, aby powietrze było świeże i nie gromadziły się żadne obce zapachy.


Powiązane publikacje