ss x
x

Leczenie smarków u 7 miesięcznego dziecka


Katar to nieprzyjemne zjawisko, nawet dla dorosłych, znacznie mniej za siedem miesięcy dziecko. W tym wieku dziecko wciąż nie może samo oczyścić nosa i gromadzenie się śluzu w trakcie choroby bardzo utrudnia oddychanie dziecku. Staje się niespokojny, cierpi system nerwowy, pogarsza się sen. Nocny płacz, zły sen i niepokój dziecka przerażają młode matki. W których istnieje uzasadnione wątpliwości co do leczenia choroby powodujące dyskomfort i okruchy jak radzić sobie ze zjawiskami nieżytu nosa w tym dziecko?

Dziecięce dzieci powstają w wyniku rozwoju procesu zapalnego. Nieżyt nosa może być niezależną chorobą lub towarzyszyć innym poważniejszym patprocesom. Jeśli nieżyt nosa jest chorobą podstawową, łatwiej jest go leczyć, a proces przebiega szybciej. W każdym razie nie rozpoczynaj procesu.

Przyczyny i oznaki przeziębienia u dzieci

W śledztwie mogą pojawić się przezroczyste smarki od dziecka w wieku 7 miesięcy:
 • alergie;
 • początek infekcji dróg oddechowych;
 • przywiązanie wtórnej infekcji do choroby podstawowej;
 • ząbkowanie;
 • reakcja neurowegetatywna;
 • reakcja naczynioruchowa.

Jeśli dziecko ssie szarpnięcia lub odmawia jedzenia, kichanie i ciężko oddychając, „podhryukivaya” - przed sobą główne cechy nieżytu nosa. Wypchany nos uniemożliwia spożywanie okruchów, spanie, granie. W takim przypadku dziecko potrzebuje pomocy. Główne objawy nieżytu nosa u 7-miesięcznego dziecka nie różnią się od objawów osoby dorosłej. Tylko przystosowanie się do niej jest trudniejsze, ponieważ nie może sobie pomóc i potrafi opowiedzieć o swoich problemach. Jedynym sposobem, aby sprowadzić swoje cierpienie do świadomości dorosłej osoby w wieku 7 miesięcy, jest płacz. Dlatego nie spiesz się, aby odpisać zachowanie dziecka na puste kaprysy lub zły humor.Być może główne objawy wystąpienia choroby jeszcze się nie ujawniły.


Ogólne zasady leczenia nieżytu nosa

Głupi u małego dziecka powinien być leczony pojawieniem się pierwszych objawów. Jeśli karmienie piersią nadal trwa, można zwiększyć częstotliwość karmienia piersią. Pomieszczenie, w którym dziecko powinno być trzymane, musi być czyste, często wentylowane. Powietrze nie powinno być przesuszone, zakurzone lub przegrzane. Czynniki te same w sobie są zdolne do wywoływania nieżytu nosa. Jeśli dziecko jest karmione sztucznie lub mieszane, lub oprócz mleka matki, istnieje "dorosły" pokarm, należy go pić z wodą. Wymuszone karmienie nie jest konieczne, ale konieczne jest pobieranie wody. Umożliwi to upłynnienie śluzu i usunięcie toksyn z organizmu. Dezynfekcja odgrywa kluczową rolę w przyspieszaniu procesu odzyskiwania. I zawiera mycia podłóg z Roztwory dezynfekujące, mokre czyszczenie powierzchni za pomocą odpowiednich środków i takie stare „Granny” metody jak nasycenie fitontsidami powietrza. Jest to bardzo łatwe do zrobienia, wystarczy naciąć cebulę lub czosnek i okresowo umieścić spodek z pokrojoną w plasterki w pokoju.

Podstawowe zasady obejmują:

 • regularne czyszczenie dzióbka;
 • zakopywanie kropli lekarskich ściśle według zaleceń lekarza;
 • masaż biologicznie aktywnych punktów w okolicy nosa.

Podstawowym sposobem przy pomocy zimna są roztwory soli oraz środki zmniejszające przekrwienie zwężającym naczynia podaje się na zimno powstały praktycznie z dowolnego powodu. Leki te są objawowym narzędziem, które pomaga w oddychaniu przez nos przez siedmiomiesięczne okruchy. Leczenie powinno być etiologiczne (eliminując przyczynę choroby). I to od niej zależy wybór grup leków przepisanych przez pediatrę.

Nie ocieraj okruchów w nosie mleka Mamy. Jednak użyteczne mogą być, z wejściem do nosa tak wielkie substancji odżywczej tylko spowodować gwałtowny rozwój bakterii chorobotwórczych.

Leczenie nieżytu nosa z przezroczystym wyładowaniem

Wraz z rozwojem alergicznego nieżytu nosa są traktowane za pomocą specjalnych preparatów, które wpływają na mechanizm rozwoju procesu alergicznej słabego roztworu soli lub izotoniczny roztwór chlorku sodu do podawania donosowego płukania i zwężania naczyń kropli.W przypadku alergii pokarmowej należy wykluczyć szkodliwy produkt z diety dziecka i matki (z karmieniem piersią). Jeśli alergia ma inny charakter, musisz to zrozumieć, z alergią na kleszcze, potrzebujesz dokładnego oczyszczenia i regularnego wietrzenia. Jeśli przyczyną przeziębienia jest pyłek z wietrzenia należy czasowo opuszczony. Następnie, aby oczyścić powietrze w pomieszczeniu, należy użyć systemów podziału.

Po 6 miesiącach odporność dziecka jest nieco zmniejszona ze względu na fakt, że mleko matki nie odgrywa już wiodącej roli w diecie okruchów. W związku z tym poziom przeciwciał w jego organizmie jest nieco obniżony, więc zwiększa się ryzyko infekcji bakteryjnej lub wirusowej.

W przypadku wystąpienia ostrych infekcji dróg oddechowych lub ARI, lekarz może zalecić specjalne krople terapeutyczne, immunomodulatory i środki zwężające naczynia krwionośne. Czyszczenie na mokro i wietrzenie są integralną częścią leczenia nieżytu nosa.

Na początku procesu ząbkowania prawie co drugie dziecko ma wyraźne wydzielanie z nosa w przedziale ze wzrostem temperatury ciała, pojawieniem się acetonu i naruszeniem ogólnego stanu (nerwowość, utrata apetytu, zły sen). Oczyść dzióbek niemowlęcia, oczywiście, czego potrzebujesz. Zwykle wykonuje się to za pomocą aspiratora, bawełnianego turundu lub medycznej gruszki. Jeśli wysięk jest intensywny, można przepisać środki zwężające naczynia.


Biały smoczek u dziecka i jak go leczyć

Biały smark, z reguły, wskazuje na ostatni etap choroby układu oddechowego. Na tym etapie głównym punktem jest oczyszczenie nosa. Po pierwsze dlatego, że białe wyładowanie ma gęstą strukturę. I szczelnie zakrywa kanały nosowe. Po drugie, wąskie kanały nosa, zablokowane przez smark - to jak inkubator dla rozwoju wtórnej infekcji bakteryjnej. Aby zapobiec ponownemu zakażeniu i ułatwić oddychanie przez nos oraz zdolność dziecka do jedzenia (z trudnym do wykonania uciskiem nosa), konieczne jest rozrzedzenie śluzu. Odbywa się to za pomocą słabych roztworów soli i kropli, takich jak "Aquamaris" lub "Humer". Po nakropleniu takich kropli, trzeba trochę poczekać, a następnie wyczyścić wylewkę za pomocą aspiratora, a następnie spuścić leki, jeśli nadal są potrzebne.

Zielony zrzut: przyczyny i leczenie

Zzhelto-zielony smark jest oznaką uszkodzenia bakteryjnego błony śluzowej nosa.Zielony smark nie pojawia się natychmiast, pierwszy etap choroby występuje zwykle po wygaśnięciu przezroczystego wyładowania. Ponadto, zielony smark, często wystarczy znak uszkodzenia nosa zatok (haymorovyh lub czołowej). Ten stan dziecka wymaga poważnej terapii. Mogą to być krople antybakteryjne lub antybiotyki ogólnego przeznaczenia. Leki homeopatyczne osiągały dobre wyniki.

Nie możesz leczyć dziecka bez konsultacji z lekarzem. Ale nie powinieneś tracić czasu. Spłukuj nos kilka razy dziennie.

Pomoże to:

 • rozcieńczyć śluz;
 • usuń go, uwalniając kanały nosowe;
 • zmniejszyć liczbę szkodliwych bakterii.

Coryza u dziecka

Należy ostrożnie myć nos w takim wieku, aby infekcja nie przeniknęła głębiej, dlatego zwykle zaleca się ograniczenie zakrapiania roztworów soli. Jeśli nie ma wysokiej temperatury, chodzenie to dobry sposób, aby pomóc małej wylewce nasycić krew tlenem. Czyszczenie na mokro i wietrzenie również nie zostało anulowane.

Żółty odpinany i metody rozwiązania problemu

Żółty jest odłączalny - może to być oznaką początku infekcji bakteryjnej. Zwykle żółto-brązowe wyładowanie może wystąpić, gdy ciało jest nasycone nikotyną i zdarza się to u ciężkich palaczy, u dzieci odpowiednio rzadkość. W innych przypadkach żółty wyładowanie może być oznaką poważnej patologii, w tym raka. Dlatego zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Leczenie zależy od przyczyny pojawienia się żółtego smrodu.

Krew w śluzie nosa

Są sytuacje, gdy w śluzie z nosa dziecka matka odkrywa żyły krwi. W większości przypadków ten objaw nie jest oznaką poważnego naruszenia. Krwawe rozładowanie może wynikać z:

 • mechaniczne uszkodzenie błony śluzowej, na przykład podczas zasysania śluzu;
 • ze względu na zbliżone do powierzchni położenie naczyń włosowatych i ich przerzedzenie przy przedłużonym przepływie ARVI lub alergii;
 • z długotrwałym stosowaniem środka zwężającego naczynia krwionośne.

W takim przypadku użyj środków nawilżających lub naturalnych olejków do smarowania przewodów nosowych. I oni anulują krwawienie kapilarne powodujące narkotyk.

Mogą występować inne przyczyny, bardziej poważne, wymagające interwencji lekarzy, na przykład zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Głaskanie u niemowlęcia nie jest tragedią, ale trzeba uważać na zdrowie swojego dziecka i starannie wykonywać receptę lekarską, aby uniknąć możliwych komplikacji.

Powikłania nieleczonego nieżytu nosa

Przewlekły nieżyt nosa jest najczęstszym powikłaniem nieprawidłowo leczonego kataru. W takim przypadku okruchy składają się naprzemiennie lub oba natychmiastowe kanały nosowe, trudniej jest leczyć taki stan niż ostra postać procesu patologicznego. Obrzęk błony śluzowej może rozwinąć się, jeśli środek zwężający naczynia nie jest właściwie stosowany. Coryza u dzieci w pierwszym roku życia jest niebezpieczna dla możliwości przejścia do ucha środkowego. Jeśli dziecko płacze, odwraca głowę z boku na bok, warto pokazać laryngologa. W wieku 7 miesięcy nieżyt niebezpieczne dla dziecka, że ​​spływające śluzowej gardła, można przesłać złośliwy gardła agenta, jamy ustnej, w takim przypadku rozwija się zapalenie gardła. Wąskie kanały nosowe przyczyniają się do "pogłębienia" procesu, przenikania patogenu do zatok przynosowych i rozwoju zapalenia zatok. Długotrwały przebieg choroby może wpływać na inne narządy i układy. Na przykład, spożycie śluzu zanieczyszczonego patogenem zakłóca funkcjonowanie układu trawiennego.


Powiązane publikacje