ss x
x

Leczenie smarków u 2 miesięcznego dziecka


Najważniejszą rzeczą w pierwszych miesiącach życia dziecka jest dobre zdrowie. Aby zadbać o swoje dziecko, młodzi rodzice są gotowi zrobić wszystko. Nie zawsze można chronić okruchy przed przeziębieniem. Szczególnie wiele kłopotów przynosi najczęściej przeziębienie. Zatkany nos uniemożliwia dziecku dobre oddychanie i zapobiega jedzeniu. Skomplikowanie sytuacji polega na tym, że dzieci nie wiedzą, jak oddychać przez usta.


Jakie powikłania mogą powodować nieżyt nosa u dziecka?

Katar u dzieci ma swoje własne cechy. Podczas oddychania niemowlęta najczęściej używają kanałów nosowych, a jeśli pojawia się przekrwienie błony śluzowej nosa, powoduje to duży dyskomfort. Ponieważ dzieci nie mogą oddychać ustami.

Zatkanie nosa u noworodków jest niebezpieczne, ponieważ przewody nosowe są w nich bardzo małe. W przypadku nieżytu nosa najmniejszy obrzęk znacznie utrudnia oddychanie. Czasami kanały nosowe mogą się całkowicie pokrywać. W medycynie udokumentowane są fakty uduszenia niemowląt z przeziębieniem. Młodzi rodzice powinni być traktowani z wielką uwagą na tak na pierwszy rzut oka powszechną chorobę.

Głównym zadaniem młodych rodziców w odpowiednim czasie, aby zauważyć zatkanie nosa u dziecka.

Nagromadzenie śluzu w zatokach nosowych jest wyraźnym objawem nieżytu nosa. Ciężkie zwężenie dróg nosowych z powodu obrzęku uniemożliwia prawidłowe wydzielanie wydzieliny śluzowej. Ta sytuacja może przyczynić się do szybkiego rozprzestrzeniania się obrzęku w dolnych drogach oddechowych. Co następnie powoduje zapalenie krtani i płuc. Rodzice często nie zauważają smaków u niemowląt w odpowiednim czasie.

Coryza
Nawet mały katar nie pozwala normalnie oddychać. Szczególnie ta sytuacja komplikuje proces żywienia. Dzieciak często musi przerywać spożywanie pokarmu, aby móc oddychać ustami. Z tego powodu do żołądka dostaje się duża ilość powietrza, co prowadzi do zwiększenia produkcji gazu.Dziecko zaczyna cierpieć na kolkę. Stan dziecka ulega pogorszeniu, staje się niespokojny, drażliwy, a apetyt się zmniejsza. Soply może zwiększyć ryzyko rozwoju zapalenia oskrzeli lub zapalenia krtani u dzieci.


Jak leczyć przeziębienie u noworodka

Piersi z rozpoznaniem ostrych infekcji dróg oddechowych wymagają starannej opieki. Jeśli zauważysz, że dziecko zaczęło kaszleć i kichać, możliwy jest dalszy rozwój przeziębienia. Po pojawieniu się pierwszego smrodu skonsultuj się z pediatrą. Lekarz zbada dziecko i określi schemat leczenia. Bardzo ryzykowne jest angażowanie się w samodzielne leczenie przez długi czas, ponieważ mogą pojawić się komplikacje.

Leczenie powinno rozpocząć się od dokładnego zdefiniowania diagnozy i powodów zgłaszania. Smark może wystąpić z powodu rozwoju choroby wirusowej i może być konsekwencją rozwoju alergii.

Dokładną przyczynę zapalenia błony śluzowej nosa może ustalić wyłącznie pediatra.
Lekarz prowadzący przedstawi jasne zalecenia dotyczące tego, co należy zrobić. Aby zmniejszyć dyskomfort, możesz wykonać wiele czynności w domu.

Jeśli twoje 2-miesięczne dziecko ma smarka, musisz monitorować temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Temperatura powinna wynosić od dwudziestu do dwudziestu trzech stopni. Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka, to prowadzić do wysychania śluzu i rozprzestrzenianiem się chorób dolnych dróg oddechowych. Poza tym nie będzie zbyteczne regularne czyszczenie na mokro i nawilżanie powietrza.
Ważne jest, aby zapewnić prawidłową pozycję dziecka. Głowa łóżeczka lub wózka powinna być lekko podniesiona i umieścić dodatkową poduszkę pod grzbietem dziecka. Takie podniesione położenie ułatwi usuwanie śluzu z dróg nosowych i będzie o wiele łatwiej oddychać.

Jak leczyć prawidłowo?

Po wizycie u pediatry matka może rozpocząć leczenie. Przed kroplowaniem kropli do nosa kroplami należy je odpowiednio oczyścić z nagromadzonego śluzu. Aby nie uszkodzić delikatnych błon śluzowych 2-miesięcznego dziecka, wszystkie zabiegi powinny być wykonywane bardzo ostrożnie i delikatnie. Dość często, aby poprawić stan dziecka, pediatrzy przepisują specjalne leki zwężające naczynia krwionośne. Należy stosować wszystkie leki ściśle według zaleceń i instrukcji użycia.Krople zwężające naczynia są uzależniające, więc leczenie nie powinno trwać dłużej niż trzy dni.

Preparaty medyczne do leczenia przeziębienia u dwumiesięcznego dziecka

W okresie zimowym wielu rodziców boryka się z infekcjami wirusowymi i katarem u dzieci. Do celów terapeutycznych stosuje się specjalne krople zwężające naczynia krwionośne. Ale oprócz efektu terapeutycznego często mają one działanie uboczne.

Takie leki mogą powodować wysychanie niemowlęcia w kanałach nosowych, pieczenie, podrażnienie lub zaczerwienienie. Dziecko może zacząć aktywnie kichać.

Krople mogą również powodować uzależnienie i uzależnienie. Aby wywołać taką reakcję wystarczy kilka dni aktywnego użytkowania. Sytuację można powtarzać cały czas. Jak tylko lek przestaje kapać, błona śluzowa nosa zaczyna ponownie pęcznieć.

Jeśli dwumiesięczne dziecko ma gorączkę, musisz podać środek przeciwgorączkowy i stale podawać wodę pitną. Nalegać na karmienie, jeśli dziecko nie chce, nie jest konieczne. Zły apetyt to naturalna reakcja organizmu na infekcję wirusową. Jeśli dziecko jest trudne do ssania piersi, możesz zaoferować mu mleko z butelki lub łyżeczki.

Aby usunąć nagromadzony śluz w kanałach nosowych, należy użyć fizjologicznego roztworu soli lub roztworu soli morskiej. Specjalne rozwiązania można kupić w aptece lub zrobić samemu.

Pochowaj nos niemowlęcia lekko podgrzanym lekiem. Aby to zrobić, można go opuścić na kilka minut w filiżance ciepłej wody. Upewnij się, że woda nie jest gorąca.

Zakopcie je po kilka kropli w każdym przejściu. Głowa musi być przechylona do dna, a przejście zamknięte. Lek jest wstrzykiwany naprzemiennie do przewodów nosowych. Lek nie wycieknie i będzie miał maksymalny wpływ na błonę śluzową.

Podczas stosowania jakichkolwiek leków należy skonsultować się z pediatrą.

Nieżyt nosa u noworodka 2 miesiące zdjęcie
Największym niebezpieczeństwem jest to, że takie leki mogą powodować skurcz naczyń. Ta reakcja układu krążenia w nosie nie jest tak niebezpieczna dla 2-miesięcznego dziecka. Ale w rzadkich przypadkach skurcz może przenosić się na inne narządy. I to może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka.

Aby poprawić stan dziecka z przeziębieniem, stosuje się następujące leki:
  • Briisolin
  • Vibrocil
  • Nazivin
  • Otrivin.

Dzieci w różnym wieku mają własną dawkę. Informacje na temat prawidłowego dawkowania wskazano w instrukcjach dotyczących leku. Pigułki na piersi są lepszymi preparatami w postaci kropli do nosa.

Takie specjalne leki są bardzo szybko wchłaniane do krwi i mają wpływ na organizm. Czasami u dzieci po zastosowaniu leków występuje bladość skóry. Aby uniknąć takich przypadków, należy ściśle przestrzegać zaleceń i dawkowania.

Czasami, na tle infekcji wirusowej, może się również przyłączyć infekcja bakteryjna. Precyzyjnie ustawić to może tylko pediatra. Do leczenia zakażenia bakteryjnego stosuje się: Isofra, Bactroban 2%, aerozol Bioparox. Czasami lekarz może przepisać immunomodulator Derinat. Ten lek może być również stosowany jako środek zapobiegawczy.

Dodatkowo można stosować leki na bazie ziół: Okarizalia, Eufobium compositum.
Gnot jest łatwiejszy do ostrzeżenia niż późniejszego leczenia dziecka. Mama powinna zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego dziecka. Jest to ułatwione dzięki codziennym spacerom na świeżym powietrzu, kąpielom powietrznym, karmieniu piersią i ćwiczeniom fizycznym.

Również młoda matka nie powinna wpadać w panikę, ponieważ jej niespokojny stan zostanie przeniesiony na dziecko, które nie jest takie łatwe. Jeśli zastosujesz się do prostych zaleceń w procesie leczenia, katar potrwa od trzech do pięciu dni, a Twoje dziecko znów będzie się cieszyć.


Powiązane publikacje