ss x
x

Leczenie przeziębienia dla dziecka w ciągu 8 miesięcy


Nieżyt nosa dla niemowlęcia, to cała naturalna katastrofa. Po duszności małej wylewki daje mu to ogromny dyskomfort. Trudne do jedzenia, ponieważ trudno jest ssać piersi lub butelkę. Sen jest zaburzony z powodu niezdolności do normalnego oddychania. Jest bardziej prawdopodobne, że z zimnem dziecko ma ból głowy, którego rodzice nie mogą powiedzieć. W rezultacie jest kapryśny, płacze, nie chce jeść i nie śpi w nocy. Nadaje on ogromną troskę rodzinie i przyjaciołom.

Funkcje błony śluzowej nosa, oczyszczanie, nawilżanie i ogrzewanie wdychanego powietrza. Jeśli dziecko złapało przeziębienie lub złapało wirusa, śluzówka reaguje na niego obrzękiem, podczas gdy powietrze, które wdycha, ogrzewa się jeszcze bardziej. W tym samym czasie zwiększa się ilość wydzielanego śluzu i zawartych w nim leukocytów, co oznacza, że ​​zaczyna się walka antywirusowa. Dlatego też katar można bezpiecznie nazwać reakcją ochronną organizmu.

Powody, by zarabiać taką chorobę, jak nieżyt nosa, na małym małym człowieku obfitują. Może to być hipotermia i infekcja wirusowa, alergie, noworodki często mają fizjologiczny wyciek z nosa.

Naturalnie, gdy tylko zauważysz wyładowanie z dziobka lub duszność dziecka, musisz skontaktować się z pediatrą, aby móc ustalić przyczynę zapalenia błony śluzowej nosa i wyjaśnić, jak go leczyć.

Aby się przeziębić, dziecko może w każdym wieku, ale leczenie dziecka i starszego dziecka jest nieco inne. Jak na przykład leczyć nieżyt nosa u dziecka w wieku ośmiu miesięcy, już nie niemowlęcia, ale nadal nie przekraczając rocznego limitu?


Przyczyny nieżytu nosa

Więc, twoje dziecko zasoplivil, nie od razu panikuj i pobiegnij do apteki po ogromną liczbę butelek i fiolek. Najpierw musisz zidentyfikować przyczynę nieżytu nosa u dziecka.

Fizjologiczny katar, jest mało prawdopodobne, aby pokonać ośmio miesięczną okruchy, błona śluzowa nosa jest już dojrzała. Niemożliwe jest wykluczenie alergicznego charakteru nieżytu nosa, szczególnie gdy jeden z rodziców cierpi na tę chorobę. W takim przypadku rodzice muszą usunąć rzekomą przyczynę alergii z życia dziecka.

Chłodzenie lub infekcja, najczęstsze przyczyny wystąpienia przeziębienia. W kolejnych rozdziałach rozważymy przygotowanie leków do leczenia wydzieliny z nosa.

Podstawowe zasady opieki nad chorym dzieckiem

Pierwszą zasadą przy opiece nad chorym dzieckiem jest utrzymywanie wilgotności błony śluzowej nosa, co zapobiega jej wysychaniu. Co jest potrzebne do tego?

 • Utrzymuj poziom wilgotności w pomieszczeniu okruchów na poziomie 50-70%. Możesz osiągnąć pożądany poziom na kilka sposobów: najłatwiejszym i najdroższym jest zakup nawilżacza powietrza, a jeśli chcesz zaoszczędzić, po prostu umieść otwarte pojemniki wypełnione wodą w kilku miejscach lub połóż mokry ręcznik lub prześcieradła na gorącej baterii.
 • Temperatura powietrza w pomieszczeniu nie powinna być zbyt wysoka, jego maksymalne wartości nie powinny przekraczać 21-22 stopni.
 • O ile to możliwe, pić dziecko z ciepłym napojem, pomoże to w wydostaniu się śluzu z dziobka. Niemowlęta karmione piersią, należy częściej wkładać do klatki piersiowej.
 • Aby ułatwić oddychanie przez nos, konieczne jest okresowe czyszczenie przewodów nosowych, usuwając z nich śluz. Więcej informacji na temat tej procedury zostanie opisanych poniżej.
 • Podnieś głowę łóżka dziecka, kładąc specjalną poduszkę lub złożony koc pod materacem. W tej pozycji mały dziobek nie będzie silnie osadzony, a dziecko będzie mogło normalnie oddychać przez całą noc.

Jak prawidłowo myć nos ośmio miesięcznego dziecka

Zastosuj żadnych leków, w leczeniu przeziębienia u niemowląt jest dozwolone tylko po konsultacji z pediatrą. Lekarz określi przyczynę choroby i zaleci najbezpieczniejsze leki.

Najodpowiedniejszym sposobem dla niemowląt są preparaty do mycia i nawilżania błony śluzowej nosa. Takich jak akvamaris, Marimer, Morenazal i innych. Wszystkie te narzędzia są przygotowane na bazie wody morskiej, a różnią się od siebie tylko w cenie.Są one wykorzystywane do nawilżania i przed usunięciem nosa, nagromadzonej wydzieliny, na jego upłynnienie. Aby wykonać procedurę, będziesz potrzebować:

 • Środek nabłyszczający: krople do apteki lub gotowany roztwór soli kuchennej (1 litr wody, 1 łyżka soli).
 • Aspirator nosa (sopleootsos) lub mała strzykawka z miękką końcówką.
 • Waciki bawełniane z korkiem lub watą, zwinięte z waty.

Ponieważ dziecko w wieku ośmiu miesięcy już pewnie siedzi, procedura musi być przeprowadzona w pozycji pionowej.

 • Wstrzyknij 2-3 krople roztworu soli do każdego nozdrza, odczekaj 2-3 minuty, aż krople zaczną działać, a śluz stanie się mniej gęsty.
 • Włóż końcówkę aspiratora lub gruszki do nosa i usuń śluz.
 • Jeśli w nosie jest niewiele plwociny i nie stanowi to dla dziecka problemu, można ograniczyć stosowanie pączków bawełny lub wici, po zwilżeniu ich w roztworze soli lub oleju. Po wejściu do każdego nozdrza, kilkakrotnie obróć w prawo.

Po zabiegu należy wkraplać lek przeciwwirusowy, jedną kroplę do każdego kanału nosowego.

Wybierz odpowiednie krople w nosie

Krople rozszerzające naczynia dla małych dzieci zalecane są tylko na receptę lekarza. Po pierwsze, są one silnie wysusza błonę śluzową. Po drugie, wciągająca. Dlatego muszą być one wykorzystane w najbardziej odpowiednim, najlepiej w nocy, kiedy dziecko jest wypchany nos w górę i będzie kolidować z przepływem pełnym snu. Jednak lek należy zaszczepić po wstępnej procedury do usuwania flegmy. Taki środek spęczniający jest usuwany za pomocą małego nosa i ułatwienia oddychania. Zwykle u dzieci pediatrzy przepisują leki takie jak Vibrocil, Nazivin lub Otrivin. Na opakowaniu powinna znajdować się uwaga dotycząca granic wiekowych, należy wybrać krople zgodnie z wiekiem dziecka.

Czas trwania skurczów zwężających naczynia nie powinien przekraczać 3-5 dni, aby uniknąć uzależnienia.

W bakteryjnym zapaleniu błony śluzowej nosa do leczenia choroby dodawane są leki medyczne, antybakteryjne leki przeciwzapalne z antybiotykami: Isofra, Bioparox lub złożone krople na bazie furacylu, które są przygotowywane w aptece. Oraz z chorobami zakaźnymi - Gripferon, Interferon.

Aby zwiększyć odporność chorego dziecka lub jako środek zapobiegawczy, odpowiedni jest lek immunomodulujący Derinat.

Leczenie przeziębienia dla dziecka w ciągu 8 miesięcy

Krople antybakteryjne na bazie srebra - Protargol lub jego analog, Sialor. Są dobre w tym zadaniu, ale ich długotrwałe stosowanie u niemowląt nie jest zalecane, ponieważ może powodować pigmentację skóry, ze względu na zdolność srebra do gromadzenia się w organizmie.

Aby wyleczyć alergiczny nieżyt nosa, powyższe leki nie działają. W przypadku alergii ważne jest, aby uratować dziecko przed kontaktem z drażniącym. Aby złagodzić objawy, lekarz może przepisać lek przeciwhistaminowy.

Podczas leczenia przeziębienia w jakikolwiek sposób, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza, stosować leki odpowiednie do wieku i nie przekraczać dawki.


Środki folk dla nieżytu nosa

Kiedy dziecko osiągnie wiek ośmiu miesięcy, do tradycyjnego leczenia smaków można dodać tradycyjną medycynę. Oczywiście nie są w stanie zastąpić leczenia medycznego, ale idealnie nadają się jako dodatkowa terapia.

 • Najłatwiej jest wykopać nos mleka z piersi, ale takie leczenie jest możliwe, tylko na przeziębienia. W przypadku nieżytu nosa spowodowanego przez bakterie, mleko tylko zaostrzy sytuację, ponieważ jest doskonałym pożywką dla mikroorganizmów.
 • Sok z buraków lub marchwi będzie dobrym narzędziem dla dzieci, które nie osiągnęły rocznego etapu.
 • Inhalacja parowa za pomocą specjalnej lampy inhalacyjnej lub aromatycznej, wypełniona wodą z dodatkiem kilku kropli eukaliptusa lub oleju z drzewa herbacianego, wywaru z rumianku i innych ziół.
Przy każdym rodzaju przeziębienia nie należy przyjmować samoleczenia, najpewniejszym sposobem na wyleczenie dolegliwości tak szybko, jak to możliwe, jest wizyta u lekarza.


Powiązane publikacje