ss x
x

Leczenie przeziębienia w 7 miesięcy


Najczęstszą chorobą w życiu dziecka jest zwykle przeziębienie. Jego wygląd można wyjaśnić zarówno infekcją, jak i alergią. Po raz pierwszy w obliczu tego problemu rodzice gubią się przy wyborze leków oferowanych przez nowoczesne firmy farmaceutyczne. Przede wszystkim musisz skontaktować się ze specjalistą, który szybko określi przyczynę przepływu z nosa i napisze skuteczne leki do walki z chorobą.


Co to jest przeziębienie

Zanim zaczniesz leczyć dziecko, konieczne jest ustalenie przyczyny pojawienia się dysz. Aby to zrobić, najlepiej skontaktować się z pediatrą, który może następnie zwrócić się do alergologa lub otolaryngologa w celu wyjaśnienia diagnozy.

Katar jest podzielony na kilka typów: fizjologiczny, alergiczny, bakteryjny, wirusowy.

Leczenie przeziębienia w 7 miesięcy

Najpowszechniejszy jest typ fizjologiczny, który w zasadzie nie wymaga żadnych procedur. Takie sopelki z czasem przeminą, albowiem wydzielanie śluzu w nosie świadczy o działaniu ochronnym jamy nosowej. Lekarze zalecają staranne czyszczenie dyszy z nagromadzonych dysz, ale zazwyczaj nie jest to wymagane. Ten cieknący nos rzadko zapewnia dyskomfort.

Objawem alergii u dziecka w postaci przepływu z nosa jest częste zjawisko. Warto pamiętać, że alergię można odziedziczyć po rodzicach. W obliczu podobnego problemu, należy skonsultować się z alergologiem. Pomaga zrozumieć przyczyny alergii. Ustalić, co spowodowało, że dziecko ma reakcje alergiczne, może tylko kwalifikacje poprzez badanie analiz i badań. Po zidentyfikowaniu przyczyny konieczne jest ograniczenie kontaktu dziecka z alergenem. Najczęstsze alergeny to:

  1. wełna lub ślina zwierząt domowych;
  2. chemia gospodarcza używana do mycia naczyń i okruchów zabawek;
  3. pyłek roślin;
  4. stosowanie laktacyjnych produktów Mama, które mogą powodować alergie;
  5. niewłaściwie dobrana mieszanka.

Bakteryjne przeziębienia najczęściej charakteryzują się pojawieniem się zielonego smrodu, podwyższonej temperatury ciała, zaczerwienienia gardła, zaczerwienienia oczu. Wszystkie te objawy wskazują na obecność bakterii. Traktuj taki cieknący nos natychmiast, aby uniknąć możliwych konsekwencji.

Typ wirusowy przejawia się w postaci przezroczystego smrodu, zapalenia krtani i podwyższonej temperatury, która trwa nie dłużej niż 3-5 dni.

Jak i co leczyć przeziębienie u dziecka w wieku 7 miesięcy

Obecnie apteki mogą znaleźć ogromną liczbę leków do nosa. Wybór leku zależy od przyczyny choroby.

Alergiczny nieżyt nosa pomoże leczyć specjalne środki, prezentowane w postaci kropli lub tabletek. W przypadku siedmiomiesięcznego dziecka pierwsza opcja jest bardziej odpowiednia. Po pierwsze, kropelki działają lokalnie, więc zwiększa się prędkość leku. Po drugie, wygoda - kapanie do nosa małego dziecka z kropelkami jest o wiele łatwiejsze niż dawanie pigułki. Lekarze zalecają stosowanie Zirtek lub Fenistil.

Najczęściej przeziębienie o charakterze bakteryjnym wpływa nie tylko na nos, ale na całe ciało jako całość. Dlatego wymagane jest natychmiastowe kompleksowe leczenie. Jeśli występuje wysoka temperatura, lekarz może przepisać antybiotyki. Są one uwalniane w postaci tabletek i kropli do nosa. Pierwszy wpływa na całe ciało, drugi - tylko na jamę nosową. Leczenie takimi środkami dziecka nie może trwać dłużej niż pięć dni. W przypadku siedmiomiesięcznych okruchów takie leki mogą być przepisywane tylko w sytuacjach nagłych. Najskuteczniejsze tabletki antybiotyki są uważane za „Flemoksin Soljutab”, „amoksycylina” „Sumamed” drops - „Izofra”. Podczas takiego leczenia obowiązkowe jest podawanie preparatów dla niemowląt, które utrzymują mikroflorę jelitową w stanie normalnym. Najbardziej skuteczny jest Lactofiltrum.

Krople antywirusowe i syropy mogą wyleczyć infekcję wirusową w dziobku. Od kropli można zidentyfikować "Derinat" i "IRS-19". Jako dodatek może działać syrop antywirusowy "Cefekon".

Aby zmniejszyć temperaturę przy infekcjach wirusowych i bakteryjnych, stosuje się Nurofen i Paracetamol.Te dwa syropy mają przyjemny smak i towarzyszy im miarka lub strzykawka dla najwygodniejszego dawkowania leku. Obniżenie temperatury o 37 stopni nie jest konieczne.

Aby ułatwić oddychanie podczas karmienia oraz podczas snu w nocy i nocy, dozwolone jest stosowanie kropli zwężających naczynia krwionośne. Nie można leczyć nieżytu nosa, ponieważ ich częste stosowanie może tylko zaostrzyć sytuację - choroba będzie trwać i stanie się chroniczna.

Obowiązkową procedurą dla dziecka z katarem powinno być mycie i czyszczenie nosa. Możliwe jest płukanie wylewki w ciągu siedmiu miesięcy solą fizjologiczną, kroplami z wodą morską lub roztworem soli własnego preparatu.

Usuń smark z nosa dziecka za pomocą specjalnych narzędzi: aspiratorów i małych gruszek, zwanych soppleotsosami. Przed zabiegiem należy wlać kilka kropel wody morskiej lub soli fizjologicznej do każdego kanału nosowego, aby zmiękczyć wysuszony śluz i delikatnie wyczyścić dziobek. Jeśli istnieje obawa uszkodzenia błon śluzowych, można użyć wacików.


Środki ludowe

Istnieje kategoria ludzi, którzy nie ufają współczesnym lekarstwom i preferują leczenie ludowymi przepisami. Przez wiele lat eksperci dyskutowali o bezpieczeństwie takiego panaceum. Dozwolone jest stosowanie zarówno produktów naturalnych, jak i ich kombinacji z lekami.

Najskuteczniejsze są krople, przygotowane na bazie olejów roślinnych i soków warzywnych. Zazwyczaj są przygotowywane z soku z marchwi lub buraków, mieszając z kilkoma kroplami soku z cebuli i czosnku oraz rokitnika lub oleju roślinnego. Bardzo skuteczne jest wkraplanie soku z aloesu lub kalanchoe, rozcieńczonego w połowie wodą.

W domu bardzo łatwo jest przygotować roztwór soli fizjologicznej. Dla dwustu mililitrów wody rozcieńczyć jedną łyżeczkę.

Herbata przygotowana z kminku, anyżu i rumianku ma ogólne właściwości wzmacniające i lecznicze. Taki bukiet może być zbierany niezależnie lub zakupiony w sklepie już gotowym.

W żadnym przypadku nie należy go stosować jako karmienie piersią. Absolutnie wszyscy lekarze ostrzegają o niebezpieczeństwie rozwoju grzybów podczas stosowania tej metody, a korzyści z tego płyną nie są większe niż po zakropleniu wody z kranu.

Ogólne zalecenia i zapobieganie

Powszechnie wiadomo, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Kilka prostych zasad pomoże chronić dziecko przed katarem i innymi patologiami błony śluzowej nosa powstającymi w wieku siedmiu miesięcy.

Codzienne spacery są nie tylko poznawcze, ale także bardzo przydatne. Dzięki obecności na świeżym powietrzu wzmocniona zostaje odporność okruchów. A ponieważ począwszy od wieku sześciu miesięcy, właściwości immunologiczne mleka matki są znacznie zmniejszone, chodzenie każdego dnia jest po prostu konieczne.

Konieczne jest przestrzeganie reżimu temperatury w mieszkaniu - nie więcej niż 18-22 stopni. W dusznym pomieszczeniu istnieje znacznie większa szansa na złapanie nieżytu nosa, ponieważ w tym powietrzu powstaje sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii. Przewietrz pomieszczenie co najmniej trzy do czterech razy dziennie. Aby utrzymać wilgotność, można kupić nawilżacz lub po prostu postawić pojemnik z wodą w pobliżu akumulatora.

Każda choroba jest poważnym testem na okruchy i jego rodziców. Ale dzięki wykwalifikowanemu i kompetentnemu leczeniu wszystkie lęki ustępują. Dziecko powinno być traktowane ściśle zgodnie z instrukcjami zaleconymi przez lekarza.


Powiązane publikacje