ss x
x

Leczenie przeziębienia miesięcznemu dziecku


Problemy ze zdrowiem noworodka powodują specjalny alarm dla rodziców. Unikaj tak powszechnych chorób, jak zimny i cieknący nos, jest to niezwykle rzadkie. Nieżyt nosa, który jest postrzegany przez dorosłych jako nieszkodliwa dolegliwość, dziecko w wieku jednego miesiąca może powodować nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego ważne jest, aby młode matki wiedziały, jak leczyć przeziębienie u dziecka.


Przyczyny przeziębienia

Najczęstsze przeziębienie noworodka jest reakcją na mikroklimat w pokoju dziecięcym lub objawem nieżytowej choroby, infekcji wirusowej lub bakteryjnej. U dzieci w wieku miesięcznym katar alergiczny i naczynioruchowy występuje bardzo rzadko. Jednak, jeśli dziecko już od pierwszych dni życia, w kontakt z alergenami, takimi jak środki do czyszczenia zawierające chlor, dym tytoniowy, sierść zwierząt, pióra ptaków, pyłów, alergiczny nieżyt nosa nie może być całkowicie wykluczona. Ustal, jaki rodzaj nieżytu nosa cierpi dziecko, jeśli lekarz jest otolaryngologiem lub pediatrą.

Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, jeśli oprócz zwykłego przeziębienia:

  • dziecko miało gorączkę;
  • dziecko nie chce jeść;
  • wystąpił zadyszkę, świszczący oddech lub kaszel;
  • zielone lub ciemnożółte skrzepy śluzu;
  • Nieżyt nosa przechodzi w postać przewlekłą.

Kiedy powyższe objawy nie są obserwowane, możesz samemu leczyć zapalenie błony śluzowej nosa.

Nieżyt nosa u dziecka nie jest chorobą, a jedynie objawem choroby lub reakcją na bodźce zewnętrzne. Aby skutecznie go wyleczyć, musisz wyeliminować przyczynę, która spowodowała wyładowanie z nosa.

Co zrobić z wodnistym wydzieliną z nosa

Kiedy kochanie z nosa przepływającego płynnego przezroczystego smarka, głównym zadaniem nie jest umożliwienie wyschnięcia błony śluzowej nosa. Kiedy przydział jest obfity, nie musisz niczego zanurzać w nosie.

Jeśli śluz jest mały i zaczyna gęstnieć, lub w nosie dziecka powstają suche skorupy, wówczas śluz powinien zostać zwilżony.Dobry wynik w tym przypadku daje zakraplanie roztworu soli, 2 krople na nozdrza 3 razy dziennie.

Jeśli wydzielina z nosa nie przeszkadza dziecku jeść i normalnie spać, nie są potrzebne dodatkowe czynności. Jeśli obfite i obrzęk błony śluzowej, wąskie kanały nosowe mogą być blokowane, a maluch nie może prawidłowo oddychać. Jest to szczególnie podczas karmienia piersią może wystąpić, gdy nowonarodzonych całkowicie zatkany nos, a on został zmuszony wyrzucić klatkę piersiową. Oczyść jamę nosową przed snem i karm ją specjalnym aspiratorem do nosa lub małą gumową gruszką.

Co zrobić z grubym wyciekiem z nosa

Zielone lub ciemnożółte grube smarki u miesięcznego dziecka z przewlekłym katarem - alarmujący znak. Może to wskazywać, że infekcja bakteryjna została dodana do pierwotnej infekcji wirusowej. Bez odniesienia do lekarza w tym przypadku nie może zrobić. Lekarz postawi prawidłową diagnozę i określi metody leczenia.

Oprócz podstawowej choroby konieczne jest leczenie przeziębienia. Grube zielony rozładowania gromadzić zamknięcie jamy nosowej, a następnie może spaść do części nosowej gardła, płuc lub rur trąbki, co zwiększa ryzyko zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc lub zapalenia ucha. Usunąć lepki zielony smark jest trudny, ponieważ dziecko nie może wydmuchać nosa. Aby je rozcieńczyć, należy co 3 godziny kopać w nos solą fizjologiczną, aquamaris lub ekteritsidom.

Jeśli noworodek ma zielone smarki, w żadnym wypadku nie może być stosowany jako mleko z piersi, ponieważ stanie się podłożem dla bakterii.

Możesz przeprowadzać inhalacje, umieszczając naczynia z gorącą wodą przy łóżeczku dziecięcym. Nie zaleca się płukania nosa miesięcznego dziecka, ponieważ płyn może dostać się do ucha środkowego i spowodować stan zapalny.

Jeśli dziecko ma ropne wydzieliny z nosa, nie można ich leczyć, trawiąc antybiotyki, środki zwężające naczynia krwionośne u dorosłych i leki na alergie. Może to powodować dodatkowy obrzęk błony śluzowej, co komplikuje przebieg choroby.

Żółte lub zielone sopelki u noworodków mogą pojawić się na etapie wyzdrowienia, kiedy martwe bakterie są usuwane z organizmu śluzem nosa. Po pełnym przywróceniu funkcjonowania błony śluzowej nosa zielone wyładowanie zniknie.


Fizjologiczne przeziębienie

Jeżeli całkowita miesięczne dziecko jest dobre, oddychanie nie jest trudne, a wodnisty smark i przejrzysta, katar nazywa fizjologiczna lub autonomicznego. Nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i wiąże się z procesem dostosowania noworodka do nowego środowiska zewnętrznego. Nie musisz tego traktować. Dzieje się tak u wszystkich dzieci, ale przebiega z różnym natężeniem.

Leczenie przeziębienia miesięcznemu dziecku

Dziecko rodzi się, zaczyna oddychać, w tym momencie jego niedojrzała śluzowa powierzchnia nosa zaczyna dostosowywać się do nowych warunków. Głównym zadaniem przewodów nosowych jest ogrzanie, oczyszczenie i nawilżenie powietrza, które dostaje się do ciała dziecka. Reakcja ochronna na wysychanie górnych dróg oddechowych przejawia się zwiększonym wydzielaniem płynu. Ilość wydalanego śluzu jest regulowana przez okruchy ciała, w zależności od tego, jak wygodne są warunki dla dziecka. Jeśli obserwuje się optymalny reżim, wówczas fizjologiczny katar przebiega prawie niezauważalnie dla innych.

Zwykle objawy fizjologiczne nieżyt nosa obserwowane w ciągu pierwszych 8-10 tygodni i znikają pod koniec trzeciego miesiąca życia noworodków. Użycie w tym przypadku kropli kurczących naczynia jest błędem i prowadzi do wydłużenia czasu trwania nieżytu nosa.

Tworzenie wygodnych warunków dla noworodka

Przy każdym rodzaju przeziębienia potrzebujesz:

  • Utrzymuj wilgotność w pomieszczeniu na poziomie 60%. Ten problem jest szczególnie dotkliwy w sezonie grzewczym, kiedy wilgotność powietrza z gorących grzejników może spaść do 30-20%. Najskuteczniejszym sposobem jest użycie nawilżacza powietrza. Jeśli nie możesz go kupić, możesz użyć wiszących nawilżaczy samopowtarzalnych, gdy otwarte pojemniki z wodą są przymocowane do baterii. Ponadto musisz spędzić więcej czyszczenia na mokro i powiesić w pokoju mokrych pieluch lub ręczników.
  • Regularnie organizuj w mieszkaniu wietrzenie. Miesiąc temu dziecko z pokoju w tym czasie musi zostać zabrane, dziecko nie powinno być w przeciągu.
  • Utrzymuj temperaturę w pomieszczeniu nie wyższą niż 22 ° C.
  • Daj dziecku wodę pomiędzy karmieniami. Ponieważ dzięki sekretnemu sekretowi nosa dziecko traci dodatkową ilość płynu, musi być regularnie uzupełniane.
  • Obowiązkowe jest chodzenie z dzieckiem na ulicy przy dobrej pogodzie.Pożądany jest wybór dla tej strefy parkowej, w której stężenie szkodliwych substancji w powietrzu jest mniejsze.

Koncentrując się na eliminacji miesięcznego dziecka, matki popełniają błąd. Często niezależne stosowanie leków i tradycyjnej medycyny daje krótkotrwały efekt, ale już wkrótce następuje zaostrzenie, które czasami prowadzi do nieprzyjemnych powikłań. Po zidentyfikowaniu przyczyn nieżytu nosa wysiłki powinny być ukierunkowane przede wszystkim na leczenie choroby podstawowej i stworzenie środowiska sprzyjającego dziecku.


Powiązane publikacje