ss x
x

Leczenie kataru: nowoczesne sposoby


Oczywiście, źle oddychający nos dziecka, przynosi wiele kłopotów z jego mamą i tatą. W końcu jego sen i proces karmienia są zakłócone. Ale doświadczeni rodzice wiedzą, co robić i jak pomóc dziecku, aby leczenie nie trwało długo i nie przerodziło się w nieżyt nosa. Wyleczyć katar noworodka na tydzień - całkiem prawdziwy.

Tak więc, dziecko ma smark, uzbrój się w cierpliwość i opiekę, a ci się uda!

Rodzaje wydalania i przyczyny ich występowania u dzieci

Wylot z dziobka może różnić się kolorem, intensywnością i konsystencją, a zatem i przyczyna ich występowania również się różni.

 • Przejrzyste - charakteryzujące się początkowym stadium choroby, zwykle spowodowane przez zimne lub wirusowe infekcje. Kolejnym czynnikiem w ich wyglądzie może stać się fizjologiczny wyciek z nosa lub ząbkowanie. Noty tego rodzaju, ich nos jest łatwo usuwany za pomocą myjni lub aspiratora.
 • Żółto-zielony śluz u dzieci jest typowy dla końca choroby. Taka izolacja posiada gęstą, lepką konsystencję, ponieważ obejmują one produkty przemiany materii bakterii chorobotwórczych i towarzyszy gorączka. Trudno jest usunąć zielony smark i jest mało prawdopodobne, aby można było to zrobić bez wcześniejszego umycia.
 • Prawie wszyscy rodzice odczuwają szok, gdy widzą, jak dziecko rozładowuje nieczystości z krwi. Ale w większości przypadków to nie jest tak straszne jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Fakt, że małe statki narządu oddychania dziecka, nadal bardzo słaby i łatwo rannych i przesuszone rozcieńczona i wirusowe zapalenie błony śluzowej nosa, powłoka narażona jest na nią jeszcze silniejszy. Ale jeśli takie smarki pojawiają się regularnie, musisz powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ mogą one być przyczyną zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.
 • Grube śluzu u noworodków, daje mu maksymalną niedogodności, bo jeśli jest on dostępny jest ledwie mógł oddychać normalnie, a potem ssać i spać zbyt. Tutaj rodzice nie mogą obejść się bez kropli zwężających naczynia i preparatów na bazie wody morskiej do płukania i rozcieńczania smoczka, aby ułatwić ich usunięcie.

Istnieje wiele przyczyn pojawienia się nieżytu nosa u dzieci.

 • Viral - spowodowane przez zakażenie, w początkowym etapie dysponuje dużą liczbę przejrzysty tajemnicy później, bardziej gęste, czasem z domieszką ropy, przekrwienie błony śluzowej nosa, nosa, osłabienie ciała, kaszel, ból gardła.
 • Bakteryjny - ma takie same objawy jak wirusowe, ale bardziej gęste wydzieliny.
 • Alergiczne, objawiające się przez następujące objawy: kichanie, świąd, wyraźny śluz, czasami duszność.
 • Roztwór soli nie jest uważana za choroby i leczenia nie powinny charakteryzować się niewielką ilością cieczy jasne dyszy przechodzi śluzowych dojrzałości.
 • Podczas ząbkowania - ma te same objawy, co fizjologiczne.

Etapy choroby u dzieci

Rozwój procesu zapalnego błony śluzowej nosa dzieli się na kilka okresów.

Najwcześniejszy okres nazywany jest refleksem, trwa krótko, a swędzenie i pieczenie w nosie zaczyna się, noworodek kicha bardzo.

Drugi etap rozwoju - nieżytowe, trwa od dwóch do trzech dni, oznaczone przekrwienie błony śluzowej nosa, donosowe, zwolnij tajny zaczerwienienia.

Trzeci i ostatni etap charakteryzuje się poprawą ogólnego stanu zdrowia i zmianą charakteru wyładowania, od klarownego i płynnego do bardziej gęstego i zielonego.

Jak prawidłowo umyć i wyssać smoczek od noworodka

Niemowlę nadal nie wie, jak pozbyć się śluzu nagromadzonego w nosie, czyli wysadzić nos, i musi mu w tym pomóc. Procedura usuwania sekretu z dróg nosowych dziecka, najważniejsze wydarzenie podczas leczenia. Pomagają one dziecku uczynić jego oddychanie bardziej wolnym, co oznacza, że ​​normalne jest ssanie piersi lub butelki i spanie. Jak zbudować procedurę odsysania smaru, która byłaby wygodna zarówno dla matki, jak i dziecka, i dostarczana w jak najmniej przykrych chwilach.

Będziesz potrzebował:

 • Farmaceutyczne krople zawierające wodę morską lub chlorek sodu lub roztwór zwykłej soli kuchennej, przygotowane niezależnie.
 • Pompa kolektorowa jest mechaniczna lub elektroniczna (można ją kupić w aptece lub w sklepach "Medtekhnika") lub małą gumową gruszkę z miękką końcówką.
 • Odmierzyć pipetą lub strzykawkę bez igły, do płukania.

Przy pomocy produktów farmaceutycznych lub roztworu soli kuchennej należy umyć nos noworodka za pomocą pipety lub strzykawki. Poczekaj kilka minut, aż śluz, który zgromadził się w zatokach, stanie się mniej gęsty. Połóż miękiszu na łokciu fałd lewej ręki, w prawej ręce, aby ostrożnie wziąć aspirator, aby nie powodować bólu, włóż jego końcówkę do kanału nosowego. Jeśli aspirator jest mechaniczny, wówczas odwrotny koniec urządzenia musi zostać wprowadzony do jamy ustnej i silnie wciągnąć powietrze wraz ze śluzem. Elektroniczny aspirator zrobi wszystko za Ciebie, po prostu naciśnij przycisk.

Przy pomocy małej lewatywy oczyszczanie nosa śluzu jest jeszcze łatwiejsze. Musimy wywrzeć nacisk na żarówki zwolnić całe powietrze z niego, a następnie wkładając końcówkę do nosa dziecka, nagle zwolnić żarówkę tak, że wciągnął nosem, wraz ze śluzem. Wykonaj procedurę w obu nozdrzach.

Po nałożeniu i linii ssącej, gruszka musi zostać oczyszczona i opłukana.


Jak leczyć nieżyt nosa u niemowląt

Najważniejszym punktem w terapii i zapobieganiu przeziębieniu u noworodka jest utrzymanie normalnych warunków w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Jego pomieszczenie powinno być stale wentylowane i utrzymywać w nim optymalny poziom wilgotności równy 50-70% i temperaturę 20-22 stopni.

Chore dziecko potrzebuje hojnego ciepłego napoju, więc tak często, jak to możliwe, ofiaruj mu przegotowaną wodę.

Aby złagodzić nieprzyjemny objaw - duszność, można stosować leki zwężające naczynia z odpowiednią dawką odpowiednią do wieku dziecka. Aby skorzystać z takich środków, konieczne jest, aby po konsultacji z pediatrą stosować je nie częściej niż dwa razy dziennie i nie dłużej niż 5-7 dni. W przeciwnym razie wyciek z nosa dziecka grozi przejściem do przewlekłego nosa i nie będzie on w stanie oddychać całkowicie bez leczenia, a takie objawy są znacznie trudniejsze do wyleczenia.

Niemożliwe jest leczenie zakaźnego zapalenia błony śluzowej nosa bez leków przeciwwirusowych. Lekarz przepisze ich przyjęcie, aby zwalczyć infekcję w postaci kropli lub doodbytniczych czopków.

W przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie przyczyny jej pojawienia się, z życia dziecka, a objawy przeziębienia w końcu przejdą bez dodatkowego leczenia. Dzięki silnej manifestacji choroby możesz podać dziecku lek przeciwhistaminowy.

Z powodu przeziębienia wywołanego przez bakterie, któremu towarzyszy gorączka, kaszel, ból gardła, należy zażywać antybiotyki, które powinny być przepisane przez lekarza. Zazwyczaj spożycie antybiotyków nie powinno przekraczać 3-5 dni.

Dobrą pomocą w leczeniu choroby wirusowej lub bakteryjnej będą leki immunomodulujące.

Wszystkie leki stosowane w walce z nieżytem nosa mogą być stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przy złym samopoczuciu dziecko nie zaleca się wprowadzania do diety nowych pokarmów, a dzieci karmione piersią powinny być karmione tylko mlekiem matki i nie powinny być obciążone żołądkiem.

Jak prawidłowo zakryć nos noworodka

Przed wejściem w końcówkę środka zwężającego naczynia krwionośne lub leków należy go oczyścić, to znaczy usunąć nagromadzony śluz i "pluskwy". Przy pomocy soli fizjologicznej lub wody morskiej i aspiratora.

Następnie możesz przejść bezpośrednio do procedury wkraplania. W przypadku noworodków stosowanie sprayów nie jest zalecane przez lekarzy, ponieważ niemowlęta nie mogą wstrzymać oddechu, a lekarstwo, uderzając w oskrzela lub ucho środkowe, może powodować w nich zapalenie.

Wszystkie środki z zimna w postaci kropli są wyposażone w wygodne dozowniki, które pozwalają na wprowadzenie ciała dziecka dokładnie w taką ilość, jakiej potrzebujesz. Krople nie powinny być zimne, jeśli przechowujesz je w lodówce, należy je ogrzać przed użyciem.

Zakopać lek w nosie w pozycji leżącej, lekko obracając głowę w kierunku przeciwnym do otworu nosowego, który wstrzykuje lek, czyli kapie do lewego nozdrza, przekręca głowę w prawo i odwrotnie. Nie pozwalaj dziecku usiąść i wstać zaraz po zabiegu, nawet jeśli leży trochę w pozycji leżącej, a masujesz nos kolistymi ruchami, aby krople mogły wchłonąć błonę śluzową.

Wdychanie dla niemowlęcia

Traktuj smark, jak każda inna dolegliwość, jest to konieczne w kompleksie, a dobrym dodatkiem będą inhalacje wykonane za pomocą specjalnego urządzenia, inhalatora parowego.A jeśli urządzenie jest wyposażone w maskę ochronną, może być używane od najmłodszych lat. Jakie są zalety inhalacji parą dla dzieci?

 • Ciepła para wodna, którą dziecko oddycha podczas sesji, wnikając w zatoki nosa, ma nie tylko działanie przeciwzapalne, ale także nawilża błonę śluzową.
 • Substancje lecznicze zawarte w oparach, w postaci drobnych cząstek, wnikają głęboko w kanały nosowe i osadzają się w nich. To, co daje terapia, jest jeszcze bardziej skuteczne.

Zwykle ciecz inhalacyjna wykonywana jest w oparciu o solankę, wodę mineralną lub chlorek sodu 0,9%. Do nich można dodać kilka kropli leczniczych olejków eterycznych. Na proces zapalny w nosie, korzystny wpływ oleju eukaliptusowego, sosny, drzewa herbacianego.

Coryza

Nie zapominaj, że w podwyższonej temperaturze wszelkie inhalacje są zabronione!

Tradycyjna medycyna dla dzieci

Aby użyć środków ludowej do leczenia choroby, możliwe jest tylko po konsultacji z pediatrą, ponieważ nie wiadomo, jak organizm dziecka reaguje na nie.

Aby umyć nos, można użyć wywar z rumianku, warząc dwie łyżeczki ze szklanką wrzącej wody. Aby usunąć wysuszony wosk z nosa, olej z rokitnika jest bardzo odpowiedni. Po zanurzeniu wacika, należy ostrożnie nasmarować każde nozdrze dziecka, po zmiękczeniu skórki, usunąć je.

Możesz sam przygotować sobie krople, mieszając sok Kalanchoe 1: 1 i przegotowaną wodę, i kopać w nos mieszanką. To samodzielnie wykonane kiełkowanie może być stosowane przy braku dusznych zatok przynosowych.

Kąpanie dziecka w kąpieli z dodatkiem wywaru z ziół leczniczych, zapewnia skuteczną pomoc w walce z chorobą.

Możliwe powikłania

Jeśli smarka pojawiła się w czasie u niemowlęcia, jest bardzo prawdopodobne, że można powikłać. Jest możliwe, że zapalenie błony śluzowej nosa rozwinie się w przewlekły lub przewlekły, a na jego tle może rozwinąć się zapalenie zatok, zapalenie spojówek, zapalenie zatok (choroba zatok przynosowych) lub zapalenie ucha środkowego.

Dbaj o zdrowie swojego dziecka ostrożnie, nie przegap wystąpienia dolegliwości i nie pozwól, aby choroba przeszła w chroniczną postać.


Powiązane publikacje