ss x
x

Jaki lek powinienem wybrać z alergii na dziecko?


Obecnie choroba ciała ludzkiego jako alergia jest jedną z najczęstszych chorób, które są jednakowo narażone dzieci i dorosłych. Manifestacje chorób alergicznych opisywano od dawna, ale ostatnio problem ten dotyczy coraz większej liczby ludzi na całej naszej planecie. Współczesna medycyna nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie mają skłonność do alergii do pewnego składnika, a ten ostatni nie jest całkowicie reagować.


Manifestacje alergii i jej rodzaje u dzieci

Do walki z samej choroby, ważne jest, aby najpierw poznać podstawowe zagadnienia związane z alergią. Czym jest alergia? Jest to pewien stan ludzkiego ciała, któremu towarzyszy wrażliwa reakcja na osobny bodziec. Zazwyczaj w takim stanie, w organizmie człowieka istnieją wysypka, swędzenie, zaczerwienienie, etc.

U dorosłych objawy alergii jest dość bezboleśnie w większości przypadków. Ale reakcje alergiczne organizmu u dzieci mają znacznie większy wpływ. Szczególnie dotyczy to dzieci pierwszego roku życia, które zaczynają manifestować bezsenność, ciągły niepokój i drażliwość. Do najczęstszych objawów obserwowanych u noworodków są jadalne, leczniczego i skóry.

Jaki lek powinienem wybrać z alergii na dziecko?

Zazwyczaj choroba alergiczna u noworodków występuje w brzucha, pleców, klatki piersiowej i ramion. Gdy aktywny wpływ alergenu na ciało dziecka będzie kontynuowany bez odpowiedniego leczenia, objawy mogą rozprzestrzenić się na resztę ciała dziecka. Do wysypki i zaczerwienienia skóry u noworodków można dodać i kichać przeziębieniem. Do ciężkich objawów należą rozwojowi astmy i obrzęk naczynioruchowy.

Jeśli takie podejrzenie alergii u noworodków pilnie trzeba złożyć wizytę pediatry dziecka.Tylko on może zdiagnozować alergie i przepisać niezbędne testy. Nie należy samoleczać niemowląt, ponieważ może to stanowić poważne zagrożenie dla ich życia!

Nowoczesne preparaty przeciw alergiom u dzieci

W celu skutecznego leczenia objawów alergicznych dzieci pierwszego roku życia są leczone specjalnymi lekami przeciwhistaminowymi. Głównym celem tej grupy leków jest kontrola histaminy, co jest przyczyną pewnych objawów reakcji ciała dziecka na wpływ poszczególnych składników. Głównymi kryteriami tych leków są ich absolutna nieszkodliwość dla organizmu dziecka i wystarczająca skuteczność.

Jedną z cech tych leków jest ich szybkie usunięcie z organizmu, więc są przepisywane do stosowania w dość dużych dawkach. Negatywne skutki można przypisać ich zdolności do wywoływania u dzieci nawrotów zahamowania, całkowitej obojętności wobec otaczającego świata, ogólnego osłabienia i zawrotów głowy.

Lista głównych leków przeciwhistaminowych pierwszej generacji:

 • "Suprastin" (nazwa ogólna "Chloropyramine");
 • "Alfadril" (często występujący pod nazwą "Dimedrol");
 • Clemastin;
 • "Diprazin" (także "Prometazin" i "Pipolphen");
 • "Diazolin";
 • "Peritol", a także "Cyproheptadine".

Te środki pierwszej generacji są stosowane do skutecznego leczenia alergii u niemowląt w wieku do jednego roku życia są niezwykle rzadkie. Wynika to z faktu, że dla noworodków wiele skutków ubocznych i konsekwencji, które posiadają te wszystkie leki, jest niebezpieczne.

Lista leków przeciwhistaminowych drugiej generacji:

 • Zirtek;
 • "Claritin";
 • "Cetirizine";
 • "Loratadin";
 • "Kestin", a także "Ebastin".

Te fundusze z alergii wpływają dość szybko, a pozytywny efekt trwa prawie jeden dzień. Leki przeciwhistaminowe drugiej generacji wyróżniają się tym, że praktycznie nie mają efektu usypiającego i są prawie bezpieczne dla organizmu dziecka. Przyjmowanie tych leków może odbywać się o każdej porze dnia, bez uwzględnienia odbioru żywności. Ze względu na te właściwości leki te można stosować do skutecznego leczenia chorób alergicznych u noworodków.

Lista leków przeciwhistaminowych trzeciej generacji:

 • "Gismanal";
 • "Terfenadin";
 • "Terfen", a także "Astemizol".

Leki te są przepisywane przez lekarzy dziecięcych, gdy organizm potrzebuje długotrwałego leczenia. Długi odbiór pozwala skutecznie leczyć ciężkie objawy choroby alergicznej i przynosi maksymalny efekt.

Leki przeciwhistaminowe II i III generują minimalne efekty uboczne. Ale mogą również powodować ból głowy, nadpobudliwość lub zmęczenie u dziecka, a także suchość w jamie ustnej. Dlatego konieczne jest przyjmowanie tych leków przeciwko alergiom tylko po otrzymaniu recepty pediatry.


Tradycyjne leczenie chorób alergicznych u noworodków

Rodzice nowo narodzonych dzieci powinni zwracać maksymalną uwagę na zdrowie swojego dziecka i starać się nie dopuszczać do niego reakcji alergicznych. Aby to zrobić, należy chronić go przed kontaktem z głównymi znanymi typami alergenów. Matki niemowląt muszą przestrzegać określonej diety, przestrzegać stałej czystości i minimalizować stosowanie kosmetyków i wszelkich leków.

Objawy i reakcje alergiczne u noworodków są bardzo trudne. Na przykład obrzęk Quincke lub astma będą wymagały pilnej hospitalizacji dziecka. Dlatego ważne jest, aby chronić swoje dziecko z tych przypadków, wyłączając jego interakcji z substancjami, które mogą powodować alergie.

Pobranie węgla aktywowanego pomoże organizmowi dziecka działać jako absorbent różnych alergenów pokarmowych. Również węgiel aktywny ma dziecko na wiele pozytywnych efektów: dziecko staje się znacznie bardziej wrażliwe na różne leki protivogistaminnym, jego stan zdrowia znacznie się poprawiła, wzmacnia system odpornościowy i przywraca krew. Wielu pediatrów zaleca przyjmowanie tego leku od najmłodszych lat.

Aktywnie ułatwia łzawienie i swędzenie stałe oczne z dzieckiem może być ze specjalnymi kroplami „olopatadine”, „Ketotifen” i „Azelastyna”. Przed użyciem nie zapomnij skonsultować się z pediatrą.

Przyjmowanie leków przeciwhistaminowych

Weź antyalergiczny jest konieczne tylko za zgodą lekarza dziecka i zgodnie z precyzyjnego dawkowania. Ale powinieneś rozważyć kilka możliwości zażywania najczęstszych rodzajów leków przeciwhistaminowych.

 • Zirtek. Lek przeciw alergiom występuje na półkach aptek w postaci tabletek lub kropli. Zgodnie z tradycyjnymi zaleceniami wiodących pediatrów, konieczne jest dawanie dzieciom do sześciu miesięcy życia 2-4 krople leku, dzieci do roku - 5-6 kropli raz dziennie, a dzieci powyżej roku - 5 kropli dwa razy dziennie.
 • Suprastin. Lek ten jest dawkowany na czwartej części tabletki dziennie. Jest to dość skuteczne narzędzie pozwalające dziecku wyjść z różnego rodzaju objawów alergicznych.
 • Fenistil. Od trzech do dziesięciu kropli dziennie gwarantuje zachowanie twojego dziecka przed alergiami. Lek ten często znajduje się w przepisanych receptach lekarzy w naszym kraju, ponieważ udowodnił, że jest "niezawodnym" i nieszkodliwym pomocnikiem w walce z alergiami wieku dziecięcego.


Powiązane publikacje