ss x
x

Jak leczyć przeziębienie w 2 miesięcznych okruchach


Zatkanie nosa u niemowląt jest znane większości rodziców. Wiele osób uważa, że ​​wydzielina z nosa dziecka - jest to oznaka zimna, zainteresowane matki śpieszą się, aby leczyć swoje dziecko lekarstwami. Ale eksperci doszli do ogólnej opinii, że u dzieci w pierwszych 2 miesiącach życia nieżyt nosa nie zawsze wiąże się z objawami przeziębienia.


Główne przyczyny przeziębienia u dwumiesięcznych dzieci

Noworodek może mieć kilka przyczyn zatkania nosa. Niezależnie od czynników, które wywołały pojawienie się przeziębienia, zjawisko to narusza zwyczajową rutynę życia dziecka, ponieważ daje nieprzyjemne odczucia. Zatkany nos lub obfite wydzielina śluzowa przeszkadzają w miękiszu: może zmniejszyć apetyt, pojawia się niepokój, nawykowy sen jest zaburzony.

Ważne jest, aby rodzice wiedzieli, że z powodu przeziębienia dziecko może odrzucić karmienie piersią lub mieszankę. W wyniku zaburzeń odżywiania dziecko zaczyna tracić na wadze, co jest obowiązkowe dla dzieci w pierwszym roku życia.

Nieżyt nosa u niemowlęcia może być wywołany przez wirus lub infekcję bakteryjną, wdychanie różnych alergenów i, być może, przez wnikanie ciał obcych do nosa.

Eksperci dzielą nieżyt nosa na kilka odmian:
 • bakteryjny;
 • wirusowy;
 • alergiczny;
 • mechaniczne.

Ponadto u niemowląt mogą wystąpić wydaliny w wyniku nieprawidłowo wybranych leków. Cechy rozwoju nosowo-gardłowego u dziecka wpływają również na przejaw nieżytu nosa.

Co oznacza żółto-zielony wypływ z nosa?

Niemal każdy rodzic ma obawy związane z tym, że nie będą w stanie szybko ustalić, przeziębienie i rozpocząć leczenie.

Głównym znakiem przejawienia przeziębienia są obfite wydzieliny, które z czasem zaczynają gęstnieć i zmieniać jego kolor. Na początku może być przezroczysty płyn, po jakimś czasie staje się bardziej zwarta, jest biała lub staje się żółty lub zielonkawe zabarwienie, co wskazuje na stojącej procesu.Zielony kolor śluzu pojawia się w przypadku, gdy infekcja bakteryjna się łączy: martwe leukocyty i bakterie robią właśnie taki kolor dziecięcy.

Żółty kolor wyładowania wskazuje również na cieknący wyciek bakteryjny, inny kolor może być spowodowany przez wnikanie nowonarodzonego pyłku różnych roślin do dróg oddechowych. Rodzice muszą pamiętać, że żółty i zielony śluz wydzielany z kanału nosowego, który trwa dłużej niż 14 dni, jest poważnym powodem do niepokoju dla papieża lub matki.

Jeśli dziecko zaczyna rozwijać zapalenie zatok lub zapalenie zatok, wtedy smoczek uzyskuje jasnożółty kolor. Jeśli wyładowanie jest żółte, ale konsystencja jest podobna do wody, to mówi się o alergicznym nieżycie nosa. Często u dzieci po kontakcie z dowolnym alergenem zaczyna płynąć żółta woda.

Oprócz koloru, główny objawy rozwoju nieżytu nosa u niemowląt są:

 • wzrost temperatury ciała noworodka;
 • znaczny zatkany nos, dziecko jest zmuszone do oddychania tylko ustami;
 • może wystąpić duszność spowodowana niedostatecznym przyjmowaniem tlenu;
 • z zimnem spowodowanym kontaktem z alergenem, występuje swędzenie, kichanie, zaczerwienienie nosa.

Jak leczyć katar u dwumiesięcznego dziecka?

Wykazując oznaki kataru u noworodka, mamy i taty, należy skontaktować się z kompetentnym pediatrą, który doradzi, jak leczyć tę chorobę. Rodzice rozpoczną całą serię zabiegów i procedur profilaktycznych.

Przed kopaniem nosa niemowlęcia należy go wyczyścić. Wszystkie niezbędne manipulacje z jamą nosową niemowlęcia przeprowadza się z najwyższą ostrożnością, aby nie uszkodzić śluzówki dziecka.

Dla dzieci pierwszych sześciu miesięcy życia, są specjalne preparaty, często są one wykonane na bazie wody morskiej, a eksperci radzą, aby użyć soli fizjologicznej, jest wpajane z pipety 2 krople do każdego przewodu nosowego. Następnie aspirator zostaje uwolniony z nagromadzonego śluzu.

Najpopularniejsze leki do mycia nosa noworodka to:

 • Aquamaris;
 • Aqualor;
 • SALIN.

Oprócz powyższych narzędzi, możesz przygotować sobie wywar z ziół: wiać rumianek i szałwię. Ten środek ludowy pomaga nie tylko upłynniać śluz, ale także ma działanie przeciwzapalne.

Aby ułatwić oddychanie dziecku, często pediatrzy przepisują krople zwężające naczynia krwionośne, takie jak Nazivin dla dzieci, Nazol Baby i inne. Należy pamiętać, że w dodatku do korzystnych efektów tych leków uzależniających u dzieci, jak i suszone śluzowych okruchy wywołują świąd, kichanie. Dlatego każda matka powinna stosować skurcz naczyń krwionośnych z zachowaniem ostrożności i nie później niż w terminie.

katar u dziecka w ciągu 2 miesięcy

Również z zimnem u dwumiesięcznego dziecka lekarze przepisują leki przeciwwirusowe, jeśli istnieje podejrzenie wirusowego pochodzenia tej choroby. Niektórzy eksperci uważają, że najskuteczniejsze leczenie przeziębienia pomaga przeciwwirusowe krople Grippferon, Derinat lub Interferon. Środki te przyspieszają odzyskiwanie noworodka z powodu zniszczenia wirusa. Ale przepisać leki z ostrożnością, pediatrzy utrzymać ogólny pogląd, że kiedykolwiek przepisywania takich środków nie jest konieczne, gdy występuje katar. Najczęściej środek przeciwwirusowy podaje się dzieciom z osłabioną odpornością.


Porada doktora Komarowskiego dotycząca leczenia przeziębienia u noworodka

Według Oleg Paton, nieżyt nosa mogą być traktowane w 2-miesięcznych dzieci korzystania ekteritsida, który jest olejowy roztwór o doskonałych właściwościach bakteriobójczych. Ten olej nie pozwala na wyschnięcie błony śluzowej dziecka. Również w leczeniu zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci można stosować oliwę i oleje wazelinowe, tokoferol lekowy, który zawiera witaminy A i E, retinol.

Powyższe fundusze są wykorzystywane z dwugodzinną przerwą, kopiąc trzy krople do każdego kanału nosowego. Nie było żadnych skutków ubocznych leków. W związku z tym, z Komarowskiego, z kropli zwężających naczynia, należy na ogół porzucić, ponieważ uzależniają one u niemowląt.

Lekarz uważa, że ​​wydzielina śluzowa w nosie noworodka stanowi naturalną barierę dla infekcji, a także zawiera substancje neutralizujące wirusy.

Głównym zadaniem rodziców, gdy ich dziecko cierpi na katar, jest zapobieganie wysychaniu błony śluzowej u dziecka. Aby to zrobić, konieczne jest utrzymanie wymaganej temperatury w pomieszczeniu - nie więcej niż 22 stopnie. Dostarcz okruchy obfitym napojem. Nawilż powietrze w pokoju, w którym znajduje się dziecko.

Również słynny lekarz uważa, że ​​katar u niemowląt przebiega samoczynnie, jeśli dasz mu odpowiednią pomoc i nie przeszkadza w wyzdrowieniu z analfabetyzmem.


Powiązane publikacje