ss x
x

Jak pomóc noworodkowi z przeziębieniem


Kiedy noworodek pojawia się w niemowlęciu, każdy rodzic z pewnością zaczyna się o to martwić. W końcu dzieciak właśnie pojawił się na świecie, a on po prostu zaczyna dostosowywać się do otaczającego go świata, a katar komplikuje ten proces. Jednak panika w tej sytuacji nie jest tego warta. Najpierw musisz zrozumieć przyczyny pojawienia się zatkanego nosa, a następnie, po konsultacji z lekarzem i rozpocząć leczenie, jeśli to konieczne.


Przyczyny przeziębienia

Katar u każdego noworodka jest bardzo trudny, ponieważ dziecko nie nauczyło się jeszcze oddychać przez usta i nie jest łatwo oddychać w takiej sytuacji. W końcu nosowe przejścia niemowlęcia w tym wieku są zbyt małe, a błona śluzowa jest opuchnięta i opuchnięta. W rezultacie dziecko może odrzucić jedzenie, spać niespokojnie i być bardzo wybredne. Czasami następuje wzrost temperatury, a także podrażnienie skóry nad górną wargą.

Istnieją dwa główne powody pojawienia się przeziębienia u niemowląt:

  1. Jako zwiastun ARVI i ARI.
  2. Konsekwencje alergii.

Jednak u niemowląt w wieku do trzech miesięcy, smark nie może być związany z jakąkolwiek chorobą. Faktem jest, że śluzowa część nosogardzieli dopiero zaczyna się prawidłowe funkcjonowanie, więc uwolnienie śluzu jest możliwe w dużej liczbie.

Ten cieknący nos jest funkcjonalny i jako taki nie wymaga go. Wystarczy umyć nos niemowlęciu trzy lub cztery razy. Możesz to zrobić za pomocą Aqualar, Aquamaris itp.

W każdym razie, jeśli jest problem z drogami oddechowymi, dziecko musi zostać zbadane przez pediatrę. Jeśli smoczek z dziobka zaczął płynąć z powodu zimna lub reakcji alergicznej, lekarz jest przepisywany konieczny przebieg leczenia.

Objawy przeziębienia

  • Obfite wydzieliny śluzowe z nosogardzieli;
  • Słabe zdrowie noworodka, płacz, kaprysy;
  • Utrata apetytu lub częste przerwy w karmieniu;
  • Trudności z oddychaniem niemowląt;
  • Jeśli przyczyną jest alergia, wtedy nie tylko łzy płyną, ale łzawienie jest obserwowane płynnie, swędzenie, kichanie;
  • Dzieciak ciągle przeciera nos;
  • Jest niespokojny sen lub jego nieobecność.

Cechy zwykłego przeziębienia i jego rodzaje

W noworodkach występuje kilka przeziębień. Najbardziej popularny jest fizjologiczny. Ale jak już wspomniano wcześniej, jest to szczególne zagrożenie nie może się odbyć i nie wymaga żadnego leczenia. Wszystko, co musisz zrobić - jest mycie nosa ze specjalnym roztworze i upewnić się, że nie gromadzi zbyt dużo śluzu. Wiele matek zastosować metodę ekstrakcji Sopel u niemowląt. Na świecie istnieje kilka podobnych urządzeń, które można kupić w każdej aptece.

Drugi typ to zakaźny nieżyt nosa, nazywany również wirusowym. On pojawia się w przypadku, gdy dziecko przeziębiony powodu hipotermii lub zaciągnięte z inną osobą. W tym przypadku wylew wodny jest reakcją ochronną organizmu. Zapobiegają przedostawaniu się wirusa do ważniejszych narządów noworodka.

Trzeci typ obejmuje alergiczny nieżyt nosa. To może być zatrzymany, usunięte ze źródła noworodka takiej reakcji, a to może być kurz, zwierzęta domowe i kwiatowych, a także wiele produktów, korzystanie z matką i dzieckiem uwięziony w mleku matki. Takie smarki mogą być spowodowane nieprawidłowo dobraną mieszaniną. Przyczyny pojawienia się alergii są liczne, ale muszą zostać wyeliminowane.

Istnieją również smarki wywołane przez przyczynę naczynioruchową, tj. naruszenie naczyń błony śluzowej. Należy jednak zauważyć, że u niemowląt taka choroba występuje bardzo rzadko.

Główną cechą powszechnego przeziębienia u noworodków jest to, że nie zawsze może przejść do oddychania ustami. Dlatego, aby uniknąć uduszenia w wyniku zatkania nosa, trzeba upewnić się, że powietrze dostające bez przeszkód. Dlatego konieczne jest traktowanie tego zjawiska jako smarkacza od dziecka z całą powagą. Nawet jeśli wydaje się, że nieżyt nosa jest źle wyrażony, konieczne jest wykonanie niezbędnych procedur.

Leczenie przeziębienia

Co, jeśli dziecko ma przeziębienie? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest oczyszczenie wydzieliny śluzowej. Zwykle stosuje się do tego aspiratory lub usuwają smoczek bawełnianą wić.Ale bądź ostrożny, nie pchaj go daleko w nos, w przeciwnym razie możesz uszkodzić śluz, powodując w ten sposób krwawienie, a także ból noworodka.

Jeśli noworodek jest głodny i ma temperaturę, to na kilka dni powinien zrezygnować z spacerów, szczególnie w przypadku, gdy ulica jest zimą lub silnym wiatrem. Może to prowadzić do jeszcze większej hipotermii i negatywnych konsekwencji. Ponadto nie zaleca się kąpieli dziecka w tym okresie, dopóki jego stan nie ustabilizuje się.

Jeśli dziecko nie chce jeść, konieczne jest oczyszczenie nosa, co stwarza najbardziej komfortowe warunki do jedzenia.

Istnieje kilka sposobów na powstrzymanie kataru. W przypadku, gdy biegnie bez temperatury, wtedy na ratunek przychodzą oczywiście zwykłe krople dla dzieci. Stosowanie kropli będzie znacznie bardziej skuteczne i bezpieczniejsze niż na przykład aerozole lub inne nebulizatory.

Kiedy z nosa wydobywa się bardzo obfity zastrzyk, lekarze zwykle przepisują skurcz naczyń krwionośnych. Ale z tymi lekami musisz być ostrożny. Nie przedawkuj i nie korzystaj z nich często, ponieważ uzależniają. Najbardziej popularne i skuteczne wśród takich kropli jest Nazol Baby lub Nazivin. Ale nie potrzebują więcej niż trzy dni. W dniu kopania produkuj 2-3 razy, a nie więcej.

Jak pomóc noworodkowi z przeziębieniem

Gdy smark wypływa z dziobka dziecka, często pediatra może przepisać krople, takie jak Albucid. Ogólnie są uważane za oko, ale dla niemowląt są całkowicie nieszkodliwe i mają efekt suszenia. Można je stosować w połączeniu z innymi lekami.

również często przepisują leki antywirusowe: anaferon, influferon lub Viferon w świecach. weź je tylko po wyznaczeniu lekarza.


Czego nie musisz robić, jeśli przeziębiłeś dziecko

Często starsze pokolenie udziela porad od medycyny ludowej młodszym i jeszcze niedoświadczonym matkom. Tak więc istnieje metoda zaszczepienia końcówki piersi dziecka. Wiele osób mówi o swojej wielkiej korzyści, o zawartości przeciwciał, które prowadzą do zwiększenia odporności dziecka. To w rzeczywistości jest prawdą. Jednak nie można użyć mleka matki w postaci kropli. Po pierwsze, nie ma działania przeciwbakteryjnego, ale przeciwnie, w jego składzie bakterie i wirusy rozmnażają się znacznie szybciej. Takie leczenie może zaszkodzić dziecku.

Traktuj swoje dziecko, gdy masz cieknący nos, nie jest tego warte. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, który pomaga znaleźć przyczynę pojawienia się dysz i wyeliminować go za pomocą narkotyków lub innych środków. Nieprawidłowe leczenie może prowadzić do zapalenia ucha, zapalenia oskrzeli lub przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa.


Powiązane publikacje