ss x
x

Jak pomóc dziecku 3 miesiące z zaparciami


Pojawienie się nowego mężczyzny to wielka radość. Moms spędzają większość czasu na opiece nad dzieckiem. Opieka nad noworodkiem jest naturalnym zachowaniem rodziców. A im bliższy kontakt z dzieckiem, tym bardziej przerażający dla krewnych, gdy zwykły sposób życia jest pogwałcony przez okropne zdanie "wydaje się, że coś jest nie tak z naszym" króliczkiem ... ".

Mumie, gdy karmią niemowlęta, zauważają, ile razy zjadły okruchy, ile spały i ile razy się potrząsały. Około 2 - 3 miesiące po porodzie reżim żywienia, a co za tym idzie, i wypróżnianie stają się trwałe. Jednak w wyniku wpływu niektórych czynników liczba i częstość stolca u dziecka mogą się różnić. Większość rodziców, którzy nie widzą brudnej pieluchy w ciągu jednego dnia, sama diagnozuje. Zazwyczaj zmiana ta charakteryzuje się zaparciami rodziców. Zanim wpadniemy w panikę, zobaczmy, ile razy powinien chodzić "duży" okruch w wieku od 2 do 4 miesięcy. Częstotliwość wypróżniania może wynosić od jednego do siedmiu razy dziennie. W niektórych przypadkach niemowlęta w okresie karmienia piersią mogą pojawiać się raz na 2 - 3 dni. Mleko matki to naturalny, zbilansowany pokarm dla noworodka, dzięki czemu może być wchłaniany prawie całkowicie. Zgodnie z tym, pediatricians powiedzieć patologicznie rzadkie wypróżnianie u niemowląt - rzadkie zjawisko. Skargi na zaburzenia stolca są najczęściej wynikiem nadmiernej podejrzliwości rodzicielskiej.

zapor-u-grudnichka-3

Oznaki problemów z częstotliwością opróżniania jelita u niemowląt

Aby zdiagnozować zaparcia u dziecka w ciągu trzech miesięcypediatra wykorzystuje nie tylko dane dotyczące częstości defekacji, ale także stawia pytania:

  1. Czy dziecko jest karmione piersią?
  2. Czy karmisz dziecko mieszanką, czy podajesz inne produkty (np. Sok)?
  3. Czy zachowanie karapuzy zmieniło się w ostatnich dniach?
  4. Jaka jest konsystencja stolca?

Przyjrzyjmy się bliżej cechom trawienia niemowląt. Jeśli dziecko odżywia się mlekiem matki, przyswojenie dziecka zajmuje od 2 do 3 godzin. Kiedy regularnie zauważyć, że czas upłynął, a pieluszka jest nadal czysty, konieczne jest, aby myśleć o tym, co może powodować opóźnienia defekacji (pod warunkiem, że miękisz jest wystarczająco dużo mleka przy każdym karmieniu) w diecie matki. Produkty takie jak ryż, ziemniaki, persymony mogą powodować zaparcia u niemowląt. Mamusie powinny wykluczyć je z diety z naturalnym karmieniem. Nie daj się ponieść i produkty przeczyszczające (jak ogórki). Najlepszą pomocą matki w przywróceniu rytmu jelitowego będą gotowane warzywa, produkty z kwaśnego mleka.

Jeśli karmisz niemowlę miksturą, należy częściej obserwować częstość wypróżnień. Możemy założyć, że rytm układu wydalniczego został złamany, gdy maluch poszedł „w dużym” jeden, lub co najmniej raz dziennie. W takim przypadku należy uważnie przyjrzeć się konsystencji wydzielanej. Kał musi być bzdurny. W obecności ciała stałego lub kóz należy skonsultować się z pediatrą. Być może ta mieszanka nie jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Tylko lekarz może przepisać inny substytut mleka kobiecego.

Jeśli postępowałeś zgodnie z radą babć, i w staromodny sposób zaczęło trzymiesięczne dziecko karmić soki owocowe, następnie przygotuj się na ewentualne problemy z wypróżnianiem. Nawet białko mleka krowiego nie jest wchłaniane w brzuchu dziecka, nie mówiąc już o kwasach owocowych. Substancje trawiące w żołądku dziecka są znacznie mniejsze niż u osób dorosłych, więc lekarze nie zalecają wstrzykiwania uzupełniających pokarmów przez 6 miesięcy.

Zapor-u-grudnichka

Najważniejszym sygnałem, że twoje zaparcie okruchów będzie zmiana nastroju, płaczliwość. Zwłaszcza wyraźnie z pogwałceniem defekacji objawiającej się zespołem bólowym. Niemowlęta mogą, po nieudanej próbie wysiłku, wyrwać się w długotrwały, histeryczny płacz. W kale może znajdować się krew.

Rozpoznanie zaparcia i wyznaczenie właściwego leczenia może tylko lekarz. Nie używaj leków bez konsultacji z pediatrą.


Jakie terapie są przepisywane przez lekarzy na zaparcia u trzymiesięcznego dziecka

Jeśli karmisz piersią, lekarz zaleci skonsumowanie większej ilości błonnika, poluzowanie jedzenia (suszonych śliwek, buraków) i picie większej ilości wody.Brak płynu jest jedną z najczęstszych przyczyn defekacji. W celu uniknięcia tego rodzaju problemów, zakończyć rozdrabnianie przegotowaną wodą pomiędzy karmieniami. Możliwe jest nadanie dziecku wywaru z suszonych śliwek.

Sztuczne zwierzęta lub mieszane dzieci, w celu dostosowania stolca wyznaczają mieszaniny kwasu mlekowego, mieszaniny z prebiotykami. Często po zaprzestaniu leczenia antybiotykami u niemowląt występują zaparcia. W takim przypadku można przepisać dodatkowe leki, takie jak bifidumbacterin, acipol i inne.

Istnieje wiele leków, które pomogą dzieciom opróżnić jelita. Najbardziej popularnym jest Dufalac. Ta zawiesina to nic innego jak syrop laktulozowy. Dzieci do roku są przepisywane do pięciu mililitrów leków dziennie. Dufalac zmiękcza stolec i pomaga szybko usunąć niestrawione pozostałości.

Niektóre zasoby odradzają zaparcia, aby podać espumizan (lub jego warianty znaków towarowych, takich jak "Bobotik" i inne). Leki te mają na celu ograniczenie tworzenia się gazów w układzie pokarmowym iw żaden sposób nie są w stanie wyeliminować zaparcia. Można je stosować w połączeniu z innymi środkami do ustalenia fotela u dziecka.

Dobrym pomocnikiem w walce z naruszeniem wypróżnień są czopki doodbytnicze z glicerolem. Produkt jest tani, testowany przez wiele pokoleń. Podczas wchodzenia do odbytnicy pochodna gliceryny okrywa stałe stołki oleistą warstwą. Świece pomagają zmniejszyć ból podczas wypróżniania, częściowo łagodzą wydzielanie.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się opóźnienia defekacji są lewatywy. Poza tym, kupując "gruszkę", zawsze będziesz mieć tani sposób pomocy dziecku. Okres trwałości i ilość leków nie będzie ci przeszkadzać, nawet jeśli zaparcia - to wspólny problem swojego potomstwa, a najbliższa apteka dalej. Jednak entuzjastów należy ostrzec: aby zrobić lewatywa, babe musi być w stanie!

zaparcia u niemowląt


Uważnie przeczytaj, jak wprowadzić lewatywę

Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz (gruszka, wazelina, cerata, 1 - 2 pieluszki, pojemnik z wodą). Ewentualnie oprócz wody używanej do lewatywy fizrasstvor (chętny do kupienia w aptece), wywar z rumianku. Zwróć szczególną uwagę na temperaturę wtryskiwanej cieczy (około 22 stopni Celsjusza).Jeżeli płyn jest zimny, możliwe skurcze mięśni, jeśli gorąca woda tak zasysania odbytnicy. Obie opcje nie pozwolą na osiągnięcie wymaganego wyniku.

Odpowietrz gruszkę i wciągnij do niej wodę. Nasmaruj końcówkę lewatywy wazeliną. Połóż dziecko na plecach, podnieście nogi. Lepiej to zrobić razem. Jeden z rodziców naprawia dziecko, drugi - wprowadza lewatywę. Sprawdź, czy dziecko nie może wykonywać gwałtownych ruchów podczas zabiegu, aby chronić go przed uszkodzeniem błony śluzowej odbytnicy.

Podnosząc gruszkę z dziobkiem w górę, krwawiąc pozostałe powietrze przed pojawieniem się wody i wprowadź lewatywa od 3 do 4 centymetrów do odbytu. Po wyciśnięciu całej wody kontynuuj ściskanie gruszki i wyjmij ją z tyłka dziecka. Ściśnij pośladki dziecka. Staraj się trzymać wodę w jelitach przez 3 do 5 minut. Ponadto, defekacja nastąpi samoistnie. W szczególnie ciężkich przypadkach personel medyczny pomaga opróżnić jelita z okruchów po lewatywach z serią nacisków. W tym przypadku dziecko leży na plecach, kolana są zgięte, sprowadzone na boki brzucha. Ostrożnie naciskając, pielęgniarka tłumaczy wygięte kolana z obrzeża brzucha do pępka. Nie rób tego stymulującego masażu bez konsultacji z personelem medycznym.

Jeśli martwisz się, że zranisz dziecko, użyj gotowych mikroklas z lekiem Mikrolaks. Plus ten lek jest łatwy w użyciu. Smarować odbytu z wazeliną lub niemowląt tłuszczu śmietany, płytkich (1,5 - 2 cm (należy zauważyć, że organy miesiąc okruchy wymiary różniące się od rozmiaru sześć miesięcy)) wprowadzić klizmochki nosa do odbytu dziecka. Wyciągnij zawartość i, bez zwalniania palców, zdejmij aplikator. Nie później niż 15 minut później drobny poszkodowany podskoczy.

Jak zapobiegać naruszeniom defekacji

Najlepszym sposobem zapobiegania zaparciom jest aktywność ruchowa. Może być pasywny (masaż) i aktywny (ładowanie). Konieczne są regularne sesje z trzymiesięcznym dzieckiem, ponieważ w tym momencie życia nie jest on aktywny fizycznie.


Powiązane publikacje