ss x
x

Jak często można podać lewatywę dziecku?


Wraz z pojawieniem się dziecka w rodzinie rodzice często mają wątpliwości i obawy związane z problemami opróżniania jelita. Czy jest możliwe, aby lewatywa noworodka i jak często może zakłócać naturalny porządek trawienia? W końcu bardzo wiele dzieci w pierwszych miesiącach życia cierpi z powodu zaparć.


Co może powodować zaparcia?

Aby rozwiązać problem, należy zidentyfikować przyczynę zaparcia u dziecka. W niektórych przypadkach naruszenia w jelicie spowodowane są niedożywieniem. W rezultacie opróżnianie może następować co 5 do 6 dni lub nawet mniej. Aby rozwiązać podobny problem, konieczne jest wprowadzenie żywności uzupełniającej, najlepiej jeśli jest to roślina, zapewni ona regularne krzesło.

Jeśli matka nie je prawidłowo, prowadzi to również do naruszeń wypróżnień u dziecka karmiącego piersią. Aby ustanowić regularne opróżnianie jelit, należy wprowadzić zmiany w diecie matki.

Podczas atonii jelita należy wykonać masaż brzucha, wykonać ćwiczenia nóg. Konieczne jest podawanie dziecku napoju przy każdym karmieniu.

Jak umieścić dziecko lewatywa

Kiedy problem zaparcia tłumaczy się skurczem jelit, problem można wyeliminować za pomocą ciepłych kompresów przyłożonych do brzucha.

Należy pamiętać, że możliwe jest wprowadzenie lewatywy dopiero po przetestowaniu wszystkich innych metod i nie przyniosły wyników.

Kiedy mogę umieścić lewatywę?

Młode matki bardzo często są zainteresowane pytaniem: jak często niemowlę może otrzymać lewatywę?

Lekarze zalecają stosowanie tej procedury tak rzadko, jak to możliwe, tylko w następujących sytuacjach:
 • gdy nie można inaczej obniżyć ciepła:
 • gdy dziecko stale cierpi na zaparcia (zły sen, często płaczący z powodu dyskomfortu w jelitach);
 • w przypadku zatrucia;
 • przy wprowadzaniu produktów medycznych.

Spośród wszystkich powyższych pozycji dla młodych rodziców, zjawisko zaparcia jest najmniej zrozumiałe.

Zaparcie jest stanem dziecka, podczas którego stolec może być bardzo twardy lub nieobecny przez długi czas, często z towarzyszącym bólem.

Kiedy rodzice myślą, że dziecko cierpi na zaparcia, nie trzeba natychmiast umieszczać mu lewatywy. Najlepiej poinformować lekarza o sytuacji. W żadnym przypadku nie możesz samodzielnie zdiagnozować swojego dziecka i przeprowadzić procedur lub leczyć noworodka, korzystając z porad krewnych lub przyjaciół.

Jeśli lewatywa zbyt często jest podawana niemowlęciu, korzystna mikroflora jelit zostanie wypłukana, co doprowadzi do uzależnienia.

Jeśli ta procedura jest przeprowadzana bardzo często, może to prowadzić do tego, że dziecko opróżni jelita dopiero po podaniu lewatywy.

Kiedy robisz lewatywę, powinieneś być bardzo ostrożny. Konieczne jest obserwowanie zachowania niemowląt podczas zabiegu. Wszystkie używane przedmioty powinny być gotowane, powinny być bezpieczne.

Możesz użyć proszku, aby zapobiec podrażnieniom na skórze.

AlvJhOSs

Rodzaje lewatyw dla niemowląt

Istnieją 4 rodzaje lewatyw, które są podawane niemowlętom:

 • Syfon (procedura jest wykonywana przez pracownika medycznego w przypadku ostrego zatrucia);
 • Oczyszczanie (używana jest zwykła woda);
 • Olejowy (stosowany w celu pozbycia się zaparć);
 • Lek (prowadzony przy użyciu leków).

Do tej pory apteka spełnia Mikrolaks lewatywa.

Mikrolaks

Ten lek jest mikroclysterem, który może być stosowany u niemowląt. Skład lewatywy pomaga zmiękczyć kał i opróżnić jelita.

W celu uzyskania konsystencji preparat jest gęstą cieczą, której objętość wynosi 5 ml. działanie leku daje wyniki 15 minut po dostarczeniu lewatywy.

Microclystia ma wiele zalet, między innymi:

 • Dobra tolerancja niemowląt;
 • Nie występują bolesne skurcze i skurcze jelita;
 • Wyposażony w wygodny aplikator, który umożliwia samodzielne stosowanie leku w domu;
 • Specjalny znak na aplikatorze pokazuje głębokość podawania dla dzieci w wieku poniżej trzech lat;
 • Nie wpływa na przyjmowanie innych leków.

Taką lewatywę można stosować u noworodków od pierwszych dni życia.

Jednocześnie, ile i jak często możliwe jest stosowanie tej lewatywy, lekarz powinien ustalić.

Lewatywa z roztworem mydła

Lewatywa z użyciem mydła to najsłynniejsza forma takiej procedury.

Aby przygotować roztwór, należy rozpuścić kawałek mydła (mały rozmiar), aby rozpuścić go przed utworzeniem piany. Możesz również użyć mydła dla dziecka, pod warunkiem, że nie ma w nim perfum.

Ilość wody zależy od wieku dziecka. W przypadku dzieci, których wiek nie osiągnął 1 miesiąca, objętość lewatywy nie powinna być większa niż 25 ml. Dla dzieci poniżej 2 miesięcy wartość ta nie powinna przekraczać 40 ml. Ci, którzy nie mają kolejnych 4 miesięcy do 60 ml. Od pół roku do 9 miesięcy - 100-110 ml, dzieci poniżej roku - nie więcej niż 150 ml.

Czy roztwór do mycia z lewatywy może być zatwierdzony tylko przez lekarza. Ponieważ oznaki zaparcia czasami wskazują na inną chorobę lub proces zapalny. Jego stosowanie tylko pogarsza sytuację i może zaszkodzić zdrowiu dziecka.

Nie wolno nam zapominać, że taka procedura szkodzi mikroflorie, zwłaszcza jeśli została przeprowadzona więcej niż jeden raz.

W żadnym przypadku, aby usunąć zaparcia, nie można użyć kawałka mydła do prania. To nie jest prawidłowy sposób, gdy próbuje ustanowić jelit. Mydło prowadzi do silnego podrażnienia odbytnicy, co często prowadzi do krwawienia, wrzodów i przewlekłego stanu zapalnego.


Oleiste lewatywy

Oleista lewatywa często służy do opróżniania jelit niemowląt. Ich zasada działania jest podobna do lewatywy mydlanej, ale zamiast mydła używać słonecznika, wazeliny lub oleju z konopi.

Olejki te zmiękczają i otulają jelita w walce z zaparciami. Zastosowanie olejków pomaga leczyć mikropęknięcia w odbytnicy, zmniejszając ryzyko uszkodzenia błony śluzowej jelita.

ghm

Przed użyciem olej należy ogrzać do temperatury 36-37 ° C, a następnie wstrzyknąć gruszkę. Procedura ta pozwala nie tylko oczyścić, a może być również środek zapobiegawczy. Podobnie jak w innych sytuacjach, konsultacja lekarska jest ponownie obowiązkowa.

Enema z wodą

Do zabiegu potrzebujesz gruszki i przegotowanej wody 25-27 C. Gruszka powinna być gotowana przed użyciem. Objętość wody zależy od wieku dziecka. Zasadniczo jest to to samo, co przy używaniu lewatywy z roztworem mydła.

Taka lewatywa pozwala pozbyć się kolki.Jednak należy umieścić tylko w tych przypadkach, w których stosowanie innych metod nieudanych. Nie można zrobić tę procedurę przy każdym wystąpieniu kolki. Ponieważ jelita muszą być opróżniane przez własnego mechanizmu regulacyjnego. Interwencja może być użyta jedynie jako pomoc nadzwyczajna w przypadku silnego bólu.

Kiedy zaparcia nie muszą angażować się w samoleczenie. Clysterize dziecko tylko w przypadku środków nadzwyczajnych, do których powinny być stosowane jedynie w rzadkich przypadkach. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu byłoby dostęp do lekarza, aby ustalić przyczynę zaburzeń jelit. Eliminując to, procedura ustawiania lewatywy nie jest wymagana.


Powiązane publikacje