ss x
x

Jak radzić sobie z drozdem u kobiety karmiącej


Nie ma znaczącej różnicy między objawami a przyczynami rozwoju pleśniawki u kobiet w okresie laktacji i regularnych. Choroba jest prawie taka sama, tylko leczenie jest inne.

Głównymi przyczynami drożdży pochwowych są:

 1. Bielizna z syntetycznej tkaniny.
 2. Służy do mycia intymnej powierzchni żeli i mydeł zawierających aromaty i konserwanty.
 3. Leki.
 4. Stres.
 5. Naruszenie schematu dnia i diety.
 6. Brak procedur higienicznych.
 7. Stagnacja krwi w okolicy miednicy z powodu braku normalnej aktywności fizycznej i seksualnej.

Objawy drozda są bardzo podobne do objawów innych chorób pochwy: ból przy oddawaniu moczu, świąd i pieczenie, zsiadłe zrzuty, o kwasowym zapachu. W związku z tym pojawienie się co najmniej jednego z wymienionych objawów sugeruje, że ginekolog musi skonsultować się w celu dokładnej diagnozy.

Oprócz pochwy na dłoniach występuje pleśniawka. Jeśli na sutkach występują pęknięcia i biała blaszka oraz ból podczas karmienia, należy również udać się do lekarza, który zaleci leczenie.

Jak się przejawia - drozd-y-kobiety

Istnieje wiele innych powodów, które mogą mówić o chorobie sutków:

 • Ciągły ból w klatce piersiowej.
 • Sutki mają wyraźny różowy kolor.
 • Ból w klatce piersiowej przechodzi na łopatkę lub ramię.
 • Smoczki mokre i swędzące, lub odwrotnie, bardzo suche.
 • Obecność grzybów w innych obszarach.

Lokalne leczenie z karmieniem piersią

Leczenie drożdży podczas karmienia piersią jest trudniejsze ze względu na to, że kobietom nie wolno przyjmować leków, więc zwykle przepisuj leki, które są skuteczne i nie mieszczą się w mleku matki.

W przypadku matek karmiących, lekarze zalecają dwa sposoby leczenia tej choroby:

 1. Zapobieganie rozwojowi Candida przez tworzenie ośrodka alkalicznego.
 2. Leki zapobiegające grzybom.

Najprostszą i najczęstszą metodą jest syringing with soda. Jedna łyżeczka do rozpuszczenia w litrze ciepłej wody i przeprowadzić procedurę dwa razy dziennie.W ten sposób możliwe jest wytworzenie środowiska alkalicznego niekorzystnego dla rozwoju kandydozy. Soda może być również stosowana do choroby brodawek sutkowych. Łyżeczkę napoju gazowanego do szklanki przegotowanej wody - dokładnie wymieszaj, połóż palec na gazy i smaruj sutki dwa razy dziennie.

Podbicie z ziołami będzie doskonałym środkiem antyseptycznym. Najlepiej uwarzyć nagietek, kora dębu, rumianek. Możesz używać tych ziół razem lub osobno. Litr przegotowanej wody wlać kilka łyżek posiekanych ziół i nalegać na około pół godziny. W przypadku strzykawek rozcieńczyć bulion wodą w stosunku 1: 1.

Jeśli takie leczenie nie pomoże, lekarz przepisze leczenie dozwolone podczas laktacji. Na przykład dopochwowy Pimafucin i Terzhinan. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie maści przeciwgrzybiczych: Nystanin, Pimafucin. Utrzymanie w niektórych lekach flukonazolu pozwala pozbyć się problemu dla jednej aplikacji. Najbardziej znanym z nich jest Diflucan. Rozpoczęty etap zapalenia koniecznie wymaga powtórnego leczenia.


Infekcja gardła jamy ustnej dziecka

Obecność grzybów na sutkach matki może wywołać rozwój pleśniawki w ustach okruchów. Bardzo łatwo to zauważyć - dziecko ma biały jęzor na języku i zaczerwienienie pod nim. Łuska z mleka wyróżnia się brakiem zaczerwienienia pod nim. Być może dziecko zrezygnuje z piersi, płacze podczas karmienia, odwraca się, ponieważ proces ten powoduje dyskomfort. Ale najczęściej nieprzyjemne doznania kandydozy jamy ustnej nie powodują.

Na tyłku mogą pojawić się małe pryszcze, na zewnątrz podobne do naleśnika. Ale w przeciwieństwie do pocenia, takie zaczerwienienie po użyciu kremów tylko pogarsza stan. Grzyb zaczyna rosnąć, jedząc tłuszcz i skrobię ze śmietanki.

o

Leczenie kandydozy u dziecka jest uzgadniane z lekarzem. Kilka kluczowych punktów:

 1. Pozostałości mleka mogą spowodować dalszą reprodukcję grzyba, dlatego należy je usunąć gazą lub wacikiem nasączonym roztworem Candida. Czas trwania - 10 dni. Jeśli takie leczenie nie pomogło - pilnie trzeba pójść do lekarza.
 2. Butelki, sutki, gryzaki, gumowe zabawki muszą być gotowane codziennie przez około 15-20 minut lub przechodzić przez specjalny sterylizator.
 3. Leczenie wysypki pod pieluszką należy omówić z pediatrą.Maść, której używa matka, może nadawać się do okruchów.
 4. Mokre chusteczki należy wykluczyć przed wyzdrowieniem. Wilgoć pozostawiona na skórze może stać się siedliskiem grzyba.

Dieta w okresie choroby

Leczenie lekiem na pewno pomaga pozbyć się pleśniawki, ale nie gwarantuje, że choroba nie będzie ponownie odczuwana. Aby ponownie nie stawić czoła temu problemowi, można trzymać się diety anty-Candida. To nie jest suplementacja diety dla utraty wagi, po prostu wymaga powstrzymania się od spożywania niektórych pokarmów.

Nadmierne spożycie cukru daje podstawę do rozwoju kandydozy. Z tego powodu konieczne jest zmniejszenie spożycia cukru, skrobi i produktów mącznych. Kofeina również nie musi dać się ponieść emocjom, szczególnie w okresie laktacji. W codziennej diecie musi zawierać produkty mleczne, bogate w przydatne bakterie.

Zalecenia przed, w trakcie i po drozdach

Zaprzestanie karmienia piersią nie jest w żadnym wypadku niemożliwe. Karm mniej lepiej w czasie, ale często. Przy bardzo silnym bólu można odciągać mleko i uzupełniać dziecko z butelki, łyżki lub strzykawki bez igły. Tego mleka nie zaleca się zamrażać, ponieważ może zawierać grzyby.

Higiena dla młodych matek zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Ręce należy umyć nie tylko po ulicy, ale także po zmianie pieluchy lub pójściu do toalety. Przed każdym karmieniem nie zapomnij o higienie rąk.

Warto przejrzeć swoją dietę. Z tego lepiej jest usunąć wszystkie produkty zawierające drożdże: napoje gazowane, produkty mączne. Zielona herbata jest doskonałym przeciwutleniaczem, zapobiega rozwojowi chorób grzybiczych. Lactobacilli i bifidobakterie mogą być również zawarte w żywieniu.

jak radzić sobie z drozdem u kobiety karmiącej

Ciasno dopasowana bielizna, rajstopy i spodnie nie mogą być noszone aż do pełnego wyzdrowienia, a po niepożądanych skutkach zostają uniesione. Bielizna syntetyczna jest oczywiście bardzo atrakcyjna i piękna, ale bawełniane majtki dla zdrowia w strefie intymnej są znacznie lepsze.

Kąpiele powietrzne są przydatne zarówno dla matki, jak i dziecka. Skóra piersi matki i tyłek dziecka powinna oddychać, aby nie traktować drozda i pieluszkowej wysypki.


Powiązane publikacje