ss x
x

Poszukiwanie maści dla dzieci na podstawie alergii skórnej


Do chwili obecnej reakcje alergiczne stały się powszechne. Zwłaszcza ich dzieci są narażone na rok, ponieważ ich ciała nie zostały jeszcze dostosowane do odpowiedniej reakcji na bodźce zewnętrzne. Te ostatnie otaczają dziecko wszędzie, od jedzenia po chemię gospodarczą. Objawy alergii mogą objawiać się na różne sposoby, ale zazwyczaj u dzieci, są widoczne na skórze w postaci pokrzywki, wysypki, lub „rumianych policzkach” - skaza.

Większość rodziców, którzy po raz pierwszy stykają się z alergią z okruchów, nie wie, co zrobić, aby im pomóc, jakie leki kupić, aby złagodzić obrzęk i swędzenie. W artykule opowiemy o istniejących maściach przeciw alergii, zarówno zabronionych, jak i dopuszczonych do stosowania w dzieciństwie. Przeczytaj je, ale bez konsultacji z pediatrą, aby zastosować je do leczenia, nie jest zalecane.

W przypadku pojawienia się objawów alergicznych u noworodków należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Powołanie leków leży wyłącznie w zakresie kompetencji!


Rodzaje maści

Maści uważane są za najskuteczniejsze i najbardziej optymalne sposoby zwalczania alergii. Zakrywając skórę, eliminują one nie tylko nieprzyjemne i bolesne odczucia w alergiach, ale także zapobiegają przedostawaniu się infekcji do rany.

Maści na alergie są dwojakiego rodzaju:

  • Niehormonalny. Można je stosować do momentu osiągnięcia przez dziecko wieku, ponieważ są uważane za najbardziej nieszkodliwe. Główną zaletą tych leków jest dobre działanie przeciwzapalne.
  • Hormonalny. Ten gatunek ma silne działanie przeciwświądowe, szybko eliminuje zapalenie, ale nie jest zalecany dla niemowląt, jest obarczony poważnymi komplikacjami.

Niehormonalny

Ta grupa składa się z leków, które łagodzą stany zapalne i działają antyhistaminowo. Działają dobrze na swędzenie, obrzęk, promują proces regeneracji komórek. Są one wybierane indywidualnie dla każdego dziecka, w zależności od nasilenia objawów.Jeśli są to niewielkie wysypki, działają maści o niewielkim działaniu przeciwzapalnym. Ale przy silnej reakcji na skórę, aby wybrać odpowiedni i skuteczny lek jest w stanie tylko lekarz.

Każdy lek ma skutki uboczne. Nie zapomnij uważnie przeczytać instrukcji, a po jej użyciu postępuj zgodnie z reakcją dziecka.

Niehormonalne to:

Fenistil-gel

Jest przepisywany przez pediatrów najczęściej, ponieważ jest skuteczny w przypadku urazów i ran na skórze: z pokrzywką, ukąszeniami owadów, oparzeniami, egzemą, dermatozami. Łagodzi zaczerwienienie, irytację, swędzenie, bóle.

Żel ten może być stosowany w leczeniu dzieci po 1 miesiącu życia.

Desitin

Dobry lek jest nie tylko przeciw alergiom, ale także eliminuje pocenie się, pieluszkowe zapalenie skóry i zapalenie skóry u noworodków. Po nałożeniu tworzy barierę ochronną, która minimalizuje efekt bodźców. Wysypka jest zadokowana, skóra szybko wraca do normy. Taki wpływ wynika z jego składników składowych. Jest tlenkiem cynku, znanym z silnego działania przeciwzapalnego, i olejem z wątroby dorsza, który zmiękcza naskórek.

La Cree

Ma również naturalne składniki. Dlatego należy go stosować ostrożnie, ponieważ możliwa jest reakcja na wyciągi z roślin u dzieci. Ten krem ​​jest dobry do eliminacji peelingu, przywracania tkanek, usuwania swędzenia, zaczerwienień na skórze.

Elidel

Zaleca się używać od 3 miesiąca życia. Ma silne działanie przeciwzapalne. Zastosuj go ostrożnie, ma wiele skutków ubocznych. Większość ekspertów przeciw użyciu tej maści w pediatrii dermatologii. Uważa się, że jego wpływ na mały organizm nie został jeszcze w pełni zbadany. Uważa się, że może powodować nowotwory złośliwe na skórze i osłabiać układ odpornościowy noworodków.

Gystan

Zwróć uwagę na nazwę - Gistan! Nie należy mylić tego z "Gistan N", który jest lekiem hormonalnym.

Gystan jest uważany za suplement diety. Obejmuje naturalne składniki naturalne, takie jak olej konwalii, ekstrakty z pąków brzozy, alternatywy, nagietka i inne rośliny. Należy przepisać lek na niewielkie alergiczne wysypki na skórze dzieci, zapalenie skóry, pokrzywkę, ukąszenia owadów.

Skin-Cap

Produkowany w postaci kremu i żelu. Ma doskonałe działanie antyseptyczne i przeciwgrzybiczne. Uważa się, że nadal stosuje się do leków hormonalnych. Jeśli ten żel został przepisany dziecku z alergią, zapytaj o to lekarza ostrożnie, a przed ważeniem zważ wszystkie zalety i wady. Z reguły przepisuj go dzieciom po 12 miesiącach.

Vundehil

Szybko leczy rany, zabija zarazki, zatrzymuje stany zapalne na skórze. Ma w kompozycji nalewkę z ziołami i propolis.


Hormonalny

Wszystkie leki z tej grupy zawierają kortykosteroidy. Nie zaleca się ich stosowania w terapii noworodkowej. Przypisane do nich może być tylko w przypadku alergii na dotkliwe, gdy środki niehormonalne nie dają dodatnią dynamikę. Leki te mogą mieć negatywny wpływ na organizm noworodków, co zwiększa ryzyko wystąpienia niewydolności kory nadnerczy. Zastosuj je z wielką ostrożnością, stopniowo zwiększając dawkę, a następnie stopniowo zmniejszaj. Ze wszystkich leków hormonalnych tylko dwa są uważane za najbezpieczniejsze.

Poszukiwanie maści dla dzieci na podstawie alergii skórnej

Są to:

Elokom

Hormonalna maść nowej generacji. Lekarze mogą przepisać go dla dzieci powyżej sześciu miesięcy. Jest mianowany na krótkie kursy, nie więcej niż 6 dni. Przed zastosowaniem należy zmieszać ze zwykłym dzieckiem śmietany w proporcji 1: 1. Lekarstwo ma wiele skutków ubocznych, więc uważaj i obserwuj dziecko. Nie można go stosować na dużych obszarach ciała.

Advantan

Bardzo skuteczny przeciw alergicznemu zapaleniu skóry. Jest zatwierdzony do stosowania u dzieci w wieku 4 miesięcy. Długotrwałe stosowanie jest niedozwolone, maksimum - w tygodniu, ponieważ może to spowodować atrofię skóry. Przed użyciem zaleca się również, aby wymieszać ze śmietaną, a dopiero potem do namaścić zanieczyszczoną powierzchnię skóry.

Inne leki z tej grupy, takie jak hydrokortyzon, flumetazon, betametazon, triamcynolon, mometazon, klobetazol - nie mogą być skutecznie stosowane u dzieci. Leki te są wchłaniane do krwi z dużą prędkością i mają silne działanie ogólnoustrojowe nawet w organizmie dorosłym, co możemy powiedzieć o niechronionym wątłym ciele dziecka.

W leczeniu noworodków i dorosłych dzieci należy przestrzegać głównej zasady praktyki lekarskiej - "Nie szkodzić".Aby nie zaszkodzić dziecku, nie leń się po raz kolejny, aby skonsultować się z lekarzem, który zaleci właściwą terapię. W przypadku wątpliwości co do przepisanej terapii lub niektórych przepisywanych leków - należy skonsultować się z lekarzem. W każdym razie, jeśli znajdziesz alergię u niemowlęcia - konieczna jest specjalistyczna konsultacja: postawienie prawidłowej diagnozy i odebranie właściwego leczenia jest możliwe tylko przez lekarza.


Powiązane publikacje