ss x
x

Kaszel płodu


kaszel

 

Wcześniej czy później każdy młody rodzic staje wobec faktu, że jego dziecko doświadcza, na przykład, pogorszenia samopoczucia, albo jego nos jest duszny, albo nawet on chrząka i sapie rano, wydając straszliwe dźwięki dla matki. Bardzo wielu "początkujących" rodziców natychmiast zaczyna wpadać w panikę i wzywa ambulans, jednak w większości przypadków interwencja lekarza nie jest wymagana. Statystyki pokazują, że 95% takich połączeń mogło zostać pominiętych bez interwencji lekarza, gdyby rodzice często czytali takie podręczniki.

Dowiedzmy się więc, jakie mogą być przyczyny tych lub tych zjawisk, aby łatwiej było Ci zdiagnozować objawy i rozproszyć je lub potwierdzić obawy, że twoje dziecko jest naprawdę chore.Po pierwsze, podkreślmy dwa główne powody, dla których dziecko stęka z nosem i kaszlem i co z tym zrobić, to zwykle pierwszy dzwonek, że coś jest z nim nie tak:
  • fizjologiczny;
  • patologiczny.

Pierwsza opcja wyklucza chorobę i tutaj możesz zarządzać samodzielnie, postępując zgodnie z naszymi instrukcjami. A tu drugi zakłada obowiązkową konsultację u pediatry. Skonsultuj się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe, w żadnym wypadku nie ciągnij. To może być najeżone początkami chronicznych chorób, które pozostaną z nim na zawsze.

Przyczyny kaszlu

Przyczyny fizjologiczne

Jeśli twój maluch dziwnie oddychał i wydawał niezwykłe dźwięki w nocy lub tuż po karmieniu piersią, najprawdopodobniej poczucie winy, które wypełniło kanały. Nos jest zawsze układany w takich przypadkach. Jest to całkowicie normalne, jest przeznaczone do dezynfekcji powietrza, które dostaje się do płuc dziecka, a ponieważ kanały są raczej wąskie, często przelewa się i powietrze przechodzi przez te wszystkie dźwięki. Włączanie i stękanie. Jednak w tym przypadku nie ma kaszlu.

Ten sam śluz może uschnąć, jeśli masz na przykład grzejnik w mieszkaniu, ponieważ powietrze jest ogrzewane mechanicznie i traci wilgoć.Jeśli dziecko kaszle o poranku iw nocy, nos jest zakopany, ale pozostaje suchy i nie ma wysokiej temperatury, po prostu spróbuj przełączyć się na inne sposoby ogrzewania. Suche powietrze nie wywoła choroby, ale spowoduje uczucie dyskomfortu u dziecka, które często powoduje łzy. I nie zapomnij przewietrzyć pokoju dziecinnego, najlepiej codziennie, bez wyjątku.

No cóż, ostatni naturalny powód - każda osoba jest indywidualna, a dzieci nie są wyjątkiem, więc rozmiar otworów oddechowych i ich kształt może się bardzo różnić. Nos jest odpowiednio ułożony na stałe. W takich przypadkach zwykle nie potrzebujesz niczego, ale musisz pokazać lekarzowi. Z czasem będzie rosnąć, kanały się rozszerzają, a trudności z oddychaniem zostaną zapomniane na zawsze. W tym przypadku nie pozostaje nic, tylko czekać.

kaszel w dziecku


Przyczyny patologiczne

Poważny wzrost temperatury ciała, przez długi czas, wraz z powyższymi objawami oznacza w większości przypadków infekcję. Ponadto, ta opcja jest wskazana przez obfite przydzielanie smarków. Jeśli tak się stanie, nie marudzić, należy skontaktować się z lekarzem, który zbada swoje żetony i natychmiast przepisać niezbędnego leczenia. Opóźnienie w tej kwestii jest niemożliwe, znowu jest to obarczone poważnymi komplikacjami. Jest to o wiele łatwiejsze, aby pozbyć się tej choroby w jej wczesnym stadium, tym więcej mogą zrobić bez takich szkodliwych dla małych organizmu antybiotykami. I nigdy nie polegaj na słowach jakiejkolwiek sąsiadującej pielęgniarki, tylko opinia pediatry odgrywa rolę i ma wagę.

Poniższy przypadek wynika z ostatniej listy na poprzedniej liście. Od czasu do czasu zdarza się, że deformacja kanał silnie narusza proces oddychania (najczęściej odbiegają one od normy nawet podczas rozwoju płodowego), w takim przypadku należy ponownie skonsultować się ze specjalistą. Otolaryngolog poinformuje cię, czy korekta jest potrzebna, albo z biegiem czasu wszystko przejdzie samo.

Wielu rodziców ma zły zwyczaj wchodzenia w dziobek do pancerza z obcymi przedmiotami, najczęściej z pączkami bawełny. Powoduje to podrażnienie błony śluzowej, co prowadzi do późniejszego stanu zapalnego. Ale błona śluzowa szybko wraca do normy, zwykle wystarcza 4-5 godzin. Jeśli tak się nie stanie, pilnie wezwij specjalistę.

leczyć

Ponadto, jeśli twoja mała dziewczynka zdążyła zranić się w nocy podczas snu, uderzając na przykład w łóżeczko i dostając siniaka, możesz dowiedzieć się rano, że chrząka, próbując przejść przez lekkie powietrze. Powód ten odkryć najprostszy sposób do wglądu tylko Babe dla nowotworu lub urazu. Jeśli pojawiają się plamki niebieskie, tylko smarujemy ją ze specjalnym kremem, to nie ma sensu, aby skonsultować się z lekarzem. A jeśli dużo skomli, daj trochę syropu przeciwbólowego. W takim przypadku nie wolno kłaść nosa.

A najgorszym scenariuszem jest dostanie obcego ciała do nosogardzieli. Dzień, drugi, taki mechaniczny uraz nie może się w ogóle ujawnić. Ale prędzej czy później, po karmieniu, będzie mu ciężko oddychać. Zwróć uwagę na dwie okoliczności. W takich przypadkach nie kaszle, a jego nos nie może być ułożony. Nie ma innych objawów. Nagle odkrywasz, że chrząka i chichocze bez wyraźnego powodu.

Mała twarz może zmienić kolor na niebieski, w takim przypadku konieczne jest rozpoczęcie sztucznego oddychania i wezwanie karetki. Jeżeli objawy uduszenia nie są przestrzegane, nadal należy niezwłocznie zabrać go do szpitala, gdzie on wydobyje przyczynę. Nie próbuj robić tego sam

Najczęściej przyczyną są małe części zabawek. Dlatego dokładnie przestudiuj instrukcje i zalecenia dotyczące wieku zabawek, w które bawi się Twoje dziecko. Nie można tego pominąć, takie przypadki wielokrotnie kończyły się fatalnym wynikiem.

oddech dziecka

Spraw, by twój oddech był czystszy

Główne sposoby uniknięcia najczęstszych problemów z oddychaniem istnieją kilka:

  • tworzenie najkorzystniejszego mikroklimatu w pokoju dziecięcym, szczególnie wieczorem i rano, kiedy dziecko jest najbardziej narażone na wpływy zewnętrzne, ze względu na senność.
  • staraj się nie tracić z oczu sytuacji, gdy jego nos jest duszny, każdy z nich sygnalizuje ci cokolwiek. Ostrzeżony - oznacza uzbrojony. Za każdym razem dowiedz się, dlaczego i po tym, co się stało. ;
  • po każdym karmieniu oczyść i opłucz nosogardłem;
  • kąpać to codziennie, z wyjątkiem przypadków, gdy następuje wzrost temperatury;

A teraz rozwiążemy kilka kwestii bardziej szczegółowo.

Nie zapominaj o kontroli temperatury w przedszkolu, optymalnie - 18-20 stopni przez cały rok.Jeśli nie możesz obejść się bez elektrycznych metod ogrzewania, umieść otwarty pojemnik w pobliżu łóżeczka z wodą. Może w wazonie, miseczce, umywalce wszystko. W nocy powietrze w pokoju nie powinno pozostać suche. Nosogardzieli grudnichka bardzo wrażliwy na takie rzeczy, a rano będzie on mocno zatłoczonych nos. I oczywiście musisz codziennie spać na mokro. Nie zapominaj jednak, że możesz go nosić tylko czystą wodą, mydłem, bez dodatku jakichkolwiek środków czyszczących na bazie chemicznej. W przeciwnym razie ryzykujesz silną reakcję alergiczną.

Staraj się częściej brać dziecko na ulicę, ale musisz to robić przy dobrej pogodzie i stale sprawdzać lub nie mieć nosa. Dlaczego? Każde niemowlę reaguje inaczej na zmiany wilgotności otoczenia. Nie ma uniwersalnego harmonogramu spacerów, który jest odpowiedni dla wszystkich i dlatego powinien być zbudowany zgodnie z indywidualnymi cechami twojego potomstwa.

Codziennie kąpać karapuzika w czystej kąpieli, której nie wolno dodawać związków aromatycznych opartych na chemii. Jeśli chcesz użyć naturalnych soli lub dodatków, dodaj po raz pierwszy dosłownie szczyptę i poczekaj 24 godziny. Więc będziesz pewny, że nagle reakcje alergiczne się nie rozpoczną. Pamiętaj, że w tym wieku mogą zakończyć się bardzo źle, aż do śmiertelnego wyniku.

Rano sprawdzaj, czy dziecko ma zatkany nos, a następnie, jeśli to konieczne, wyczyść go wacikami bawełnianymi lub flagellami zanurzonymi w oleju, roztworze soli fizjologicznej lub czystej czystej wodzie (najlepiej destylowanej). Istnieją również specjalne rozwiązania, które można kupić w każdej aptece. Ale ich użycie jest całkowicie opcjonalne.


Powiązane publikacje