ss x
x

Jeśli dziecko jest uczulone na papieża?


Ostatnio reakcje alergiczne wśród dzieci są dość powszechne. Jest to reakcja organizmu dziecka na niebezpieczne bodźce. Pojawienie się wysypki na kutasie dziecka może być spowodowane różnymi przyczynami: błędami w jedzeniu, naruszeniem norm higieny, chorobami.


Co to jest wysypka?

Reakcja alergiczna przejawia się pokrzywką, pęcherzami, trądzikiem, obrzękiem. Dziecko cierpi na swędzenie, suchość skóry i bolesne odczucia.

Konieczne jest rozróżnienie między podrażnieniem skóry a alergią. Podrażnienie jest zlokalizowane na tej części ciała, w której występuje bezpośredni kontakt z bodźcem. Alergiczna wysypka rozprzestrzenia się po całym ciele.

U noworodków, w związku z restrukturyzacją układów ciała w nowych warunkach, czasami pojawia się niewielka wysypka z białą głową. W takim przypadku leczenie nie jest wymagane. Czerwona wysypka u dziecka w pierwszych tygodniach życia jest oznaką toksycznego rumienia lub krost noworodka. Choroby te nie są niebezpieczne i zwykle mijają same.

Czerwona wysypka z łuszczącą się łuską sugeruje nietolerancję pokarmową. Z alergiami często bywa blady róż, prawie biały. Jeśli wysypkom towarzyszy temperatura, oznacza to chorobę zakaźną.

Przyczyny pojawienia się

Najczęstsze przyczyny wysypki na pośladkach dziecka to:

 • Pieluszkowe zapalenie skóry. Występuje u noworodków z powodu gęstego powijakowania. W tym przypadku skóra dziecka prawie nie oddycha, a częste oddawanie moczu i rzadka zmiana pieluch powodują pojawianie się wysypek.
 • Reakcja na pieluchy. Przedwczesne lub rzadkie zastąpienie pieluch prowadzi do powstania pieluszkowej wysypki. Na zdjęciu widać zaczerwienienie i obrzęk pośladków dziecka. Czasami alergia na papieża u dziecka pojawia się po użyciu pieluszek pewnego producenta. W takim przypadku musisz kupować pieluszki od innej firmy i ubierać je tak rzadko, jak to możliwe.
 • Reakcja na kosmetyki dla dzieci.Olej, krem ​​lub lotion może powodować podrażnienie zamiast zmiękczania skóry. Stosowanie kosmetyków dla niemowląt podatnych na wysypki skórne jest niepożądane.
 • Alergia na chemię gospodarczą. Skład detergentów w proszku zawiera wiele składników, które mogą mieć agresywny wpływ na delikatną skórę dziecka. W celu zapobiegania należy stosować specjalne hypoalergiczne detergenty. Nie myć rzeczy, które będą miały kontakt ze skórą dziecka, wraz z ubraniami dla dorosłych. Pieluchy i ubranka dla dzieci dokładnie płucz i prasuj po obu stronach.
 • Nieprzestrzeganie zasad higieny. Dziecko należy umyć w czasie ciepłą wodą. Nie używaj mydła za każdym razem i ostrożnie wytrzyj je miękką ściereczką.
 • Pot. Wysoka temperatura powietrza i nadmierne owinięcie może spowodować pojawienie się czerwonych krostek na brzuszku, papieżu i nogach dziecka.
 • Nietolerancja pokarmowa. W wieku do jednego roku, czerwona wysypka, skoncentrowana na policzkach i na papieżu, wskazuje na reakcję na stosowanie niektórych pokarmów. Zdjęcia można znaleźć w Internecie. Jeśli pojawia się wysypka, gdy mała jest karmiona piersią bez uzupełniającego pokarmu, należy zwrócić uwagę na to, co karmi matka.
 • Alergia na zwierzęta i ptaki. Czynnikami drażniącymi mogą być pióra, wełna, ślina, mocz zwierząt.
 • Pollinoza lub katar sienny. Może powodować pyłki różnych roślin. Kontakt z nią prowadzi do kichania, kataru, kaszlu, podrażnienia skóry, obrzęku twarzy.

Pojawienie się na ciele dziecka wysypek koloru czerwonego może być spowodowane przez infekcje: różyczkę, szkarlatynę, ospę wietrzną. Choroby te wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Zdjęcia wysypki można znaleźć w Internecie.

Leczenie i zapobieganie nietolerancji pokarmowej

Głównym zabiegiem jest wyeliminowanie przyczyn, które doprowadziły do ​​pojawienia się wysypki. W przypadku nietolerancji pokarmowej lub skazy konieczne jest przestrzeganie diety. Jeśli kobieta karmi piersią, powinna także monitorować swoją dietę. Najczęściej alergię prowokuje się, gdy w diecie obecne są następujące pokarmy:

 • słodycze;
 • czekolada;
 • orzechy;
 • Wędzone mięso i produkty rybne;
 • pomarańcze, cytryny i inne owoce cytrusowe;
 • truskawka;
 • miód;
 • kakao i kawa.

Znacznie rzadziej nadwrażliwość na produkty piekarnicze glyutenosoderzhatsie, mleko, czerwonych owoców i warzyw, bananów i jaj.

Aby określić dokładną alergen jest zalecany do zapamiętania lub rekord, który zjadł dziecka lub matki. Wprowadzenie do diety nowych produktów powinno odbywać się nie częściej niż raz na 3-5 dni.

Jeśli rodzice nie mogą ustalić źródło alergii, usunięcie go z menu przynosi dziecko wróciło do normy. Jeśli skóra zaczyna się odklejać, są krosty, gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.

Ochrona dziecka przed przegrzaniem

U małych dzieci metabolizm jest szybszy niż u dorosłych, więc przegrzanie ma nieprzyjemne konsekwencje. Jednym z przejawów tego może być wysypka na ciele, tak zwana potliwość. Szczególnie często skutki przegrzania widać po papieżu po użyciu pieluszek. Pod nimi temperatura może być wyższa niż w środowisku o 5-10 ° C.

W celu zapobiegania wysypkom należy przestrzegać następujących zasad:

 • utrzymywać temperaturę powietrza w pomieszczeniu na optymalnym poziomie 19-20 ° C;
 • dziecko należy kąpać w wodzie o temperaturze nie wyższej niż 37 ° C;
 • nosić dziecko w zależności od pogody;
 • nie ograniczaj picie mało;
 • nie nadużywać pieluchy, zaleca się, aby nosić je tylko wtedy, gdy trzeba wyjść na spacer albo do kliniki;
 • często organizują kąpiele dla dzieci.

Wysypki alergiczne

Jeśli nie było uczulenie na papieża u dziecka, konieczne jest, aby dokładnie przeanalizować wszystkie zmiany, które zachodzą wokół, w tym w naturze. Być może nadszedł czas kwitnienia topoli, brzóz, traw lub tak strasznego alergenu, jak ambrozja. Albo sprowadziłeś zwierzę do mieszkania. Zwróć uwagę na wilgotność, ilość kurzu i jakość czyszczenia.

alergia na dziecko

Leczenie polega na odizolowaniu okruchów od źródła problemów. Reakcja na powtarzającej się ekspozycji na alergeny, wyraża się w tworzeniu się plam i pęcherzy, które rosną, połączyć ze sobą.

Leczenie w domu

Rodzice zawsze muszą pamiętać, że dziecko powinno być leczone przez lekarza. On zdiagnozuje i, jeśli to konieczne, przepisuje leki i dietę. Po wykryciu i wyeliminowaniu czynników podrażniających można użyć kremu dla niemowląt lub maści, aby pozbyć się łuszczenia i swędzenia skóry. Ułatwią one stan niemowlęcia.

Leczenie wysypki środkami folk należy robić ostrożnie, niektóre mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne.

Dziecko może być podlewane rosółem biodrowym dwa razy dziennie przed posiłkami. Możesz kąpać się w bulionie z rumianku i sznurka, który ma działanie uspokajające i przeciwzapalne, wysusza skórę. Miejsca wysypki można przetrzeć infuzją pokrzyw, wywaru kielicha lub kory dębu i nagietka.

Nie używaj preparatów z miotły, piołunu, glistnika, wrotyczu. Bezpieczne dla dorosłych, mogą mieć negatywny wpływ na dziecko.

Do sporządzania naparów i bulionów powinieneś używać ziół zakupionych w aptece. Samo zebrane rośliny mogą zawierać niebezpieczne chemikalia.


Powiązane publikacje