ss x
x

Jeśli dziecko jest uczulone na mieszaninę


Większość nowych rodziców martwi się o zdrowie dziecka. W końcu powód łez u noworodków jest trudny do rozpoznania, nie może pokazać ani powiedzieć, że się martwi. Jedną z podstępnych chorób jest alergia na mieszankę u niemowląt. Nigdy nie wiesz, co spowodowało przyczynę. Tylko jedna rzecz - dokładnie monitorować stan dziecka, analizować i identyfikować objawy.


W jaki sposób manifestują się objawy alergii?

Jeśli wiesz, jak przejawiać alergie, dorośli będą mogli alarm w odpowiednim czasie, należy skonsultować się z lekarzem. Terminowe leczenie może zapobiec wielu negatywnym konsekwencjom.

Jeśli dziecko jest uczulone na mieszaninę

Stwierdzono, że wiek, w mieszaninie alergicznych występuje w 2 - 3 miesiącach od narodzin dzieci. Ale ten okres jest warunkowy.

Wszystko zależy od indywidualnych cech dziecka. Manifestacja może być opóźniona i przyjść trochę wcześniej. Dlatego nie należy tracić z oczu, jeśli zauważy się katar u dziecka w drugim tygodniu życia. Ponadto, jeśli nie ma innych powodów. I inne znaki nie mogą być dyskontowane.

  1. Obserwacja zachowania przewodu żołądkowo-jelitowego. Czy twoje dziecko często pluje? Norma jest 1 do 2 razy po karmieniu. Cóż, jeśli robi to zwykłym powietrzem. Kiedy liczba zwrotek sięga 5 - 8, warto zwrócić uwagę na sutek, z którego je dziecko. Powinien wyraźnie odpowiadać wiekowi, strumień nie powinien być zbyt silny. Zatem monitoruj dziurę. Usta noworodka muszą całkowicie uchwycić sutek. Zobacz zdjęcie. Jeśli brodawka jest zbyt mała lub zostanie złapana niepoprawnie, powietrze dostanie się do ust. A to spowoduje zarówno regurgitację, jak i czkawkę. Jeśli zauważysz, że jest inaczej, powinieneś sprawdzić dziecko pod kątem alergii.
  2. Krzesło. Obserwacja fotela dziecięcego może również wskazywać na negatywną reakcję. Zaparcie lub biegunka, obrzęk i kolka. Objawy te powinny zostać zareagowane i pomóc miękiszu z nimi poradzić sobie.
  3. Objawy oddechowe.Izolacja przezroczystego smarka, być może kaszel nie zawsze jest okazją do przeziębienia noworodków. Ale takie objawy alergii nie występują tak często. Jednakże, jeśli są one dostępne, musisz pomóc w okruszce, tak szybko, jak to możliwe. W końcu jego układ oddechowy jest niezwykle nierozwinięty. A gromadzący się śluz będzie bardzo niepokojący dla małego człowieka.
  4. Wysypki skórne, zaczerwienienie. Jeden z najczęstszych objawów alergii u dzieci. Jak wygląda taka alergia na zdjęciu. Swędzenie nie daje spokoju dziecku, stale nęka zmartwione strony. I mogą być zlokalizowane na całym ciele. Różne zaczerwienienia, łuszczenie, plamy muszą koniecznie ostrzegać dorosłego. W takim przypadku terapia domowa bez zgody lekarza jest zabroniona. Wiele osób próbuje użyć kremu dla dzieci, aby zwilżyć wysuszoną skórę. Ale dopóki nie zostanie zidentyfikowana przyczyna, nie należy tego robić. Nie wiadomo, jak alergia wpłynie na składniki zawarte w kremie. Zabronione jest również samodzielne stosowanie różnych środków ludowych, aby nie pogorszyć przebiegu choroby.

Z powodu negatywnej reakcji u noworodków do mieszaniny

Jeśli alergia jest nadal wykryta, każdy rodzic jest zainteresowany wiedzą, co było tego przyczyną. Jest to konieczne, aby dodatkowo wykluczyć wpływ tych lub innych czynników na dzieci predysponowane do alergii. W rzeczywistości nie ma aż tak wielu powodów. Jaki jest więc powód niechcianej reakcji u dziecka?

  • Czynnik dziedziczny. Jeśli jeden z rodziców ma nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję lub silną reakcję alergiczną, może to wpłynąć na dziecko. Z dziedziczeniem nic nie można zrobić, ale walka z niemowlęciem jest bardzo realna. I przyniesie rezultaty, jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo.
  • Przebieg ciąży. Jeśli podczas noszenia dziecka matka miała chorobę zakaźną lub brała poważne leki, na przykład leki przeciwbakteryjne. Wszystko to wpłynie na zdrowie dziecka.
  • U wcześniaków ryzyko takiej choroby jest czasami przekraczane. Sama mieszanka jest już przynętą i organizmem, który urodził się przed terminem, a więc nie jest przystosowany do warunków środowiska. Tutaj potrzebujesz specjalnego podejścia, a jedzenie powinno być wybrane bardzo ostrożnie.
  • Jeśli na początku, po urodzeniu, dziecko chorowało na chorobę zakaźną lub wirusową. Niepowodzenie odporności delikatnego organizmu może bardzo dobrze prowadzić do takich konsekwencji.
  • Kiedy rodzice mają już czas zmienić formułę bez konsultacji ze specjalistą. Produkt ten jest wybierany w szpitalu położniczym indywidualnie dla każdego dziecka. Uwzględniane są wszystkie cechy małego stworzenia. A kiedy po przybyciu do domu dorośli wydają się, że ten produkt nie pasuje, często sami kupują inną markę. Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą w sprawie zmiany wzoru. Powiedz nam, dlaczego, Twoim zdaniem, konieczna jest taka wymiana. Zbyt często nie można tego zrobić. Tylko lekarz może prawidłowo wybrać produkt dla dzieci, które go potrzebują.
  • Odbieranie dziecka od razu kilka mieszanek różnych firm. Nieprawidłowy błąd. Cokolwiek można powiedzieć, jest to nowy produkt. Nowość należy zawsze dbać o dziecko.

Co zrobić, jeśli masz alergię na dziecko

W zależności od sposobu pokazano alergię u dzieci, wybrane działania terapeutyczne. Ale w każdym przypadku wymagana jest natychmiastowa konsultacja lekarska. Na przykład, przy objawach skórnych o negatywnej reakcji, dziecko zaczyna drapać. Kaszel może występować z ogromną siłą, aż po rany na ciele. Zobacz zdjęcie. I to jest powód przesiedlenia różnych patogennych mikroorganizmów. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich konsekwencji, staraj się nie dopuścić do tego, by miękiszu nie zaszkodziły miejsca za pomocą długopisu. Pamiętaj, aby wyciąć rosnące nagietki, obcisłe, możesz nosić specjalne zadrapania na dłoniach.

Rozwijając zaburzenia żołądkowo-jelitowe, należy upewnić się, że przyczyną nie jest powietrze, które dostało się do żołądka okruchów wraz z pokarmem z butelki. Jeśli nie jest to możliwe, skontaktuj się z pediatrą. On da odpowiednie rekomendacje. Najprawdopodobniej menu dziecka będzie musiało się zmienić. Bardzo popularna mieszanka aminokwasów terapeutycznych. Ich skład jest wyjątkowy, ponieważ nie zawiera białka. Zamiast tego zawiera przydatne aminokwasy, cegły, z których zbudowane jest białko.

Czasami lekarz tłumaczy mieszanki aminokwasów, aby potwierdzić uczulenie na zwykłą formułę mleczną. Jeśli objawy znikną, diagnoza zostaje potwierdzona. Zrób to sam, jest zabronione.Ponieważ u wszystkich dzieci choroba jest wykryta na swój sposób. Zalecenia lekarskie będą udzielane wyłącznie przez specjalistę.

W przypadku objawów związanych z układem oddechowym należy koniecznie monitorować stan dziecka. Szczególnie niebezpieczny, jeśli się pojawi. Natychmiast zadzwoń po karetkę. Przed ich przybyciem wymagane jest oczyszczenie nosa z okruchów ze śluzu.

Musisz to zrobić za pomocą przyssawki, tak jak na zdjęciu. Możesz użyć małej specjalnej strzykawki, która jest sprzedawana w aptece. Dziecko nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z obfitością wydzieliny, może przedostać się przez drogi oddechowe do płuc. Co nie przyniesie niczego dobrego. Jeśli dziecko zaczyna się dusić, zwolnij go do piersi, rozpiął kamizelkę i bezpieczny w obecności wilgotnego pomieszczenia powietrza przez powieszenie mokrych rzeczy lub pieluchy.

Zgodnie z ogólnymi zaleceniami, specjalista zaleci leki przeciwhistaminowe. Na skórze wyświetla również maść leczącą rany. Tłumaczenie na mieszankę leczniczą najprawdopodobniej będzie w każdym przypadku.

Podsumowując, kilka słów o alergicznym kaszlu. Większość rodziców myli go z prawdziwym zapaleniem oskrzeli. Z tego powodu nakłada się różne kompresy rozgrzewające lub wykrztuśne. To z kolei tylko pogłębia chorobę.

Samoleczenie w tym przypadku jest niedopuszczalne, może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Rodzice nie będą w stanie prawidłowo zdiagnozować, określając, dlaczego ich okruchy zostały pokryte wysypką lub smarksem.


Powiązane publikacje