ss x
x

Skuteczne leki na alergie na noworodka


Wielu rodziców musi stawić czoła przejawom alergii u dzieci od najmłodszych lat. Według statystyk prawie co piąte dziecko cierpi na różnego rodzaju reakcje alergiczne. Największą trudnością jest leczenie objawów alergicznych u noworodków.

Jak rozwija się alergia u niemowląt

Objawy alergii u każdego dziecka mogą objawiać się na różne sposoby. Czasem są to czerwone plamy, pęknięcia lub kropki na skórze. Czasami pojawia się łuszczenie i swędzenie skóry, ich zaczerwienienie. Zachowanie dziecka może stać się niespokojny, często grudnichki alergie zły sen kapryśne i płacz dużo.

Najpierw niemowlęta dotykają skóry dłoni, brzucha, pleców i klatki piersiowej, a następnie rozprzestrzeniają się na całe ciało. Częstymi objawami alergii są: kichanie, katar, astma. Najbardziej niebezpiecznym objawem tej dolegliwości jest obrzęk Quinckego.

U dzieci w pierwszym roku życia najczęstsze rodzaje alergii, takie jak skóra, żywność i leki.

Gdy u noworodków występują alergie, należy skontaktować się z pediatrą w celu potwierdzenia i postawienia diagnozy. Pod żadnym pozorem nie należy samoleczenia.

Wynika to z faktu, że dla każdego dziecka należy indywidualnie wybrać lek przeciw alergii i określić dawkę. Nie ignoruj ​​istniejących przeciwwskazań do tego lub tego leku na alergie dla dzieci, ponieważ mogą one mieć poważne konsekwencje dla zdrowia dziecka.

Najlepiej poprosić lekarza o wskazanie leków, z których można skorzystać leczenie alergii u dziecka wraz z przepisanym lekiem. Po tym czasie będzie można odebrać dziecku lek z listy, która najlepiej pasuje do dziecka lub ma najmniejszą liczbę przeciwwskazań lub wyróżnia się najbardziej akceptowalnym kosztem.


Środki przeciw reakcjom alergicznym

W leczeniu alergii stosuje się leki przeciwhistaminowe.Obejmują one dużą listę używanych leków, które pomagają wyeliminować objawy histaminy. Histamina powstaje jako reakcja organizmu na alergeny, może powodować wiele objawów. Wszystkie leki przeciwhistaminowe można przypisać do jednego z trzech pokoleń, w oparciu o zasadę ich skuteczności i bezpieczeństwa. Do tej pory takie leki przeciwalergiczne dla dzieci są przepisywane nawet w leczeniu noworodków.

Zazwyczaj lekarze przepisują preparaty dla dzieci w postaci płynnej i do użytku zewnętrznego. Tabletki dla dzieci w wieku poniżej 3 lat są wyjątkowo niepożądane, szczególnie dla niemowląt w pierwszym roku życia.

Najskuteczniejszy wobec alergii u niemowląt:

 • Opuszcza Fenistila. Są odpowiednie dla dzieci od 1 miesiąca. Lek ma nie tylko antyhistaminę, ale także działanie uspokajające, które prowadzi do senności. Jednak w leczeniu dzieci poniżej jednego roku, z pomocą tego efektu można osiągnąć uspokoić dziecko cierpi na świąd skóry lub innych negatywnych objawów alergii. Przebieg przyjmowania leku może trwać do 3 tygodni. Pozytywnym aspektem jest fakt, że lek nie wywołuje uzależniającego działania, charakterystycznego dla popularnej suprastyny.
 • Zirtek lub Cetirizine - może być stosowany od szóstego miesiąca życia. Jest to lek przeciwalergiczny drugiej generacji dla dzieci. Nie jest również uzależniający i nie działa uspokajająco.
 • Suprastin jest odpowiedni dla noworodków. Jest to preparat do wstrzykiwania.
 • Suprastin (in drop) może być stosowany u niemowląt w wieku powyżej 1 miesiąca. Można go jednak stosować tylko w szczególnie trudnych przypadkach. Przyjmowanie go przez ponad 10 dni jest wysoce odradzane, ponieważ może wystąpić sytuacja pojawienia się zespołu odstawienia.

Lekarze często przepisują leki na alergie na dzieci w postaci kremu. Wśród najbardziej powszechnych można zauważyć żel Fenistil, jest on dozwolony dla dzieci od 1 miesiąca. Nie można go stosować do uszkodzonego lub zapalnego obszaru skóry, a intensywne stosowanie jest przeciwwskazane.


Inne sposoby zwalczania alergii u noworodków

Pomimo faktu, że dla niemowląt w pierwszych miesiącach życia jedynym źródłem pokarmu jest mleko matki (lub mieszanka), wysypki skórne nie są rzadkie dla nich.Kiedy alergie występują u noworodków, należy pamiętać, że alergeny mogą również występować w mleku. Powstają w wyniku użycia jakichkolwiek produktów przez matkę.

Aby wzmocnić układ odpornościowy i trawienny dziecka, należy karmić piersią przez co najmniej rok. W takim przypadku matka powinna stosować się do specjalnej diety, eliminując produkty powodujące reakcje alergiczne.

Jeśli karmienie piersią nie jest możliwe, mieszaninę należy odpowiednio dobrać. Najlepiej wybierać mieszaniny, które nie zawierają glukozy i mleka krowiego. Kiedy alergie na preparaty dla niemowląt nie zaleca się wprowadzania uzupełniającej żywności do 4 miesięcy.

Nawet w przypadku braku alergii, to najlepiej do powstrzymania się od włączenia do diety żywności dla niemowląt do dwóch lat: ananasy, pomidory, kiwi, truskawki, czekolada, owoce cytrusowe i konserw z dużą zawartością barwników.

Zapobieganie alergii na kurz i proszek

Najbardziej powszechnym alergenem domowym jest kurz. Alergia, która występuje u noworodków częściej. Co do zasady wysypki i swędząca skóra świadczą o tym, że alergen dostał się do organizmu wraz z pożywieniem, czasami jest to spowodowane alergią kontaktową. A takie objawy jak kichanie, katar i inne problemy układu oddechowego mówią o alergiach domowych.

Skuteczne leki na alergie na noworodka

Środki zapobiegawcze obejmują:

 • regularne mycie miękkich zabawek, szczególnie dla tych, z którymi dziecko ma stały kontakt;
 • trzeba wziąć suche poduszki do czyszczenia, materace;
 • najlepiej pozbyć się ciężkich zasłon, dywanów;
 • zaleca się wymianę watowanych i puchowych poduszek oraz koców na syntetyczne 4
 • tak często, jak to możliwe, czyszczenie na mokro;
 • powinien odkurzać mieszkanie co najmniej dwa razy w ciągu tygodnia.

Jeśli istnieje możliwość zakupu specjalnego środka czyszczącego lub nawilżacza - będzie to bardzo przydatne zarówno w zapobieganiu, jak i kontroli reakcji alergicznych.

Przeciwko alergiom kontaktowym najlepiej pomoże krem, który powinien powołać specjalistę. Dotyczy to szczególnie noworodków i dzieci do roku. Rodzice z kolei mogą wyeliminować przyczynę, która spowodowała reakcję.

Najczęściej kontaktową reakcję alergiczną wyzwala proszek detergentowy. Ponadto inne środki, na przykład pianka do kąpieli, mogą negatywnie wpływać na zdrowie noworodków.

Ponieważ profilaktyka jest zalecana:

 • stosować hipoalergiczne kosmetyki;
 • zamiast proszku do prania stosować środki płynne lub granulowane;
 • używał wywarów ziół do kąpieli.

Nie należy zapominać, że noworodka jest bardzo trudno wykryć alergię. Dlatego tylko ekspert może postawić odpowiednią diagnozę. Dziecko nie może wyjaśnić przyczyn swojego płaczu, a reakcje alergiczne mogą objawiać się na różne sposoby. Jeśli podejrzewa lekarz przepisuje alergia badania krwi i testy skórne na zachowanie niektórych alergenów, dopiero wtedy zostanie wybrany na specjalnej diecie, a także odpowiednich preparatów. Nie należy też zapominać, że najlepszym lekarstwem na alergię są środki zapobiegawcze.


Powiązane publikacje