ss x
x

Wpływ soku z buraków na zaparcia niemowląt


Zaparcia u noworodków to dość powszechny problem. Zatem występuje opóźnienie w procesie defekacji, dziecko płacze cały czas, Sucitu nogi i próbuje pociągnąć je do klatki piersiowej. W tym przypadku obserwuje się charakterystyczny silny brzuch.

Istnieje wiele głównych przyczyn, które mogą powodować zaparcia u niemowląt:
  • zaburzony schemat karmienia samej matki karmiącej;
  • wczesne wprowadzenie uzupełniającej żywności;
  • brak płynów u osób sztucznych;
  • różne choroby organizmu, które mogą przyczynić się do pojawienia się zaparć (krzywica, naruszenie normalnego funkcjonowania tarczycy).

2d7073950a7d5548_shutterstock_143002459.preview

Nie próbuj samodzielnie leczyć noworodków! Tylko wysoko wykwalifikowany pediatra dzieci można ustalić obecność zaparć u dziecka i prawidłowo wyznaczyć niezbędne leki. Samo leczenie może tylko pogorszyć ogólny stan dziecka lub prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji dla jego zdrowia.

Sok z buraków z zaparciami - korzyść i szkodliwość leczenia tą metodą

Sok z buraków może zastąpić jakościowo różne preparaty z apteki, które są przepisywane noworodkom z zaparciami. Musisz tylko znać prawidłową metodę jej użycia! Hipokrates również przepisał sok z buraka na wiele chorób, a jego leczenie było w dużej mierze aktualne z medycznymi dowodami. Wiele eksperymentów klinicznych dowodzi, że sok ten poprawia skład krwi, powodując wytwarzanie czerwonych krwinek, a betaina przyczynia się do normalnego rozwoju wzrostu.

Sok z buraków doskonale stymuluje jelita, a zatem jego zastosowanie do leczenie zaparć u dzieci niewątpliwie przyniesie korzyści. Sok z buraka ma doskonałe właściwości przeczyszczające, oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn i metali ciężkich. Ale powinieneś zwrócić uwagę na fakt, że ma przeciwwskazania!

Sok z buraków jest doskonałym źródłem żelaza i jodu, który poprawia skład krwi, zwiększa poziom hemoglobiny w nim,stymulują funkcjonalność tarczycy i poprawiają pamięć. Przydatne są również minerały, które są obfite w tej uprawie korzeni. Magnez, potas i sód pomogą ciału pozbyć się cholesterolu i wapnia.


Przeciwwskazania spożycia buraków w leczeniu zaparć

Nie używaj soku z buraków dla dzieci cierpiących na biegunkę! To tylko pogorszy sytuację i doprowadzi do szybkiego odwodnienia organizmu dziecka.

Warto pamiętać, że buraki zwiększają kwasowość żołądka, dlatego nie zaleca się stosowania go w dużych ilościach. Nadmierne korzystanie z niej może spalić śluzowej żołądka i jelit u niemowląt, tworzenie błony śluzowej żołądka lub wrzód trawienny. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem pediatrą w sprawie niezbędnej ilości spożycia buraków dla Twojego dziecka.

efekt soku z buraków w przypadku zaparcia dziecka

Kwasy i cukier soku z buraków mogą powodować trzustkę i wątrobę dzieci do wydzielania dużej liczby enzymów, co może negatywnie wpływać na zdrowie niemowląt.

Po otrzymaniu buraków podrażnione błony śluzowe organizmu stają się niezwykle podatne na różne mikroorganizmy i infekcje. Dlatego często u niemowląt w jamie ustnej występuje drozd.

Skład soku z buraków zawiera bardzo mało błonnika, ale dużo cukru i różnych kwasów. Ta kompozycja ma silne podrażnienie błony śluzowej jelit, co z pewnością pomaga w radzeniu sobie z zaparciami. Ale jednocześnie wraz z procesem defekacji następuje szybkie wycofanie płynnych, korzystnych witamin i minerałów. Ważne jest, aby nie przesadzać z używaniem buraków, aby nie pozbawiać dziecka substancji witalnych.

Co robić w nagłym wypadku, jeśli nie możesz skontaktować się z pediatrą? Aby złagodzić stan dziecka, należy podać mu nie więcej niż 1 łyżeczkę rozcieńczonego soku z buraków.


Jak dać noworodkowi sok z buraków

Sok z buraków w leczeniu zaparć należy stosować ostrożnie, starannie przestrzegając formuły preparatu. Najlepiej używać mieszanki warzyw, a nie tylko buraków w czystej postaci. Pomoże to jednocześnie pozbyć się noworodka z zaparć, a jednocześnie nie pozbawi go znacznej dawki przydatnych substancji. Optymalnym rozwiązaniem byłoby przygotowanie mieszanki warzywnej za pomocą buraków (0,350 kg), jabłek (0,400 kg), marchwi (0,400 kg).

Przygotowanie soku z buraków jest również ważne, aby wybrać właściwy korzeń. Powinien być średniej wielkości, prawidłowej postaci stałej i nie powinien zawierać białych, starych żył. Idealny burak ma kolor ciemnej wiśni.

l

Przed przygotowaniem tego soku należy dokładnie umyć plon korzeniowy i usunąć pozostałości jego liści. Następnie musisz przypalić buraki stromą wrzącą wodą, a następnie wyczyścić. Zmiel je za pomocą młynka kuchennego (odpowiednie i zmielone na ręcznej sokowirówce), a następnie ściśnij masę przez kilka warstw gazy.

Kategorycznie nie można od razu podać dziecku świeżo przygotowanego soku z buraków! Musi pozostać przez 2 godziny, aby niebezpieczne i agresywne substancje niezbędne miały czas, aby go opuścić. Następnie należy go hodować na pół z przegotowaną wodą, sokiem marchwiowo-jabłkowym. Lekki bulion z gałęzi i jagód psa doskonale się też zbliży.

Zacznij dawać pić noworodkowi z kilkoma kroplami. Jeśli w ciągu najbliższych kilku godzin nie wystąpią objawy reakcji alergicznej, wówczas można odważnie stopniowo zwiększać dawkę do 2 łyżeczek dziennie.

Aby podlać lub nie podlewać, dziecko decyduje o sobie! Można również korzystać z różnych leków do zwalczania zaparcia u niemowląt, które są w obfitości w każdej aptece. Idealnym rozwiązaniem będzie wyjazd do pediatry, który musi koniecznie wszystko opowiedzieć. Będzie jeszcze lepiej, gdy skonsultuje się z nim kilku specjalistów w różnych szpitalach.

Życzymy dobrego zdrowia wszystkim dzieciom i spokoju ducha dla ich matek!


Powiązane publikacje