ss x
x

Długie marzenie o dziecku z chorobą


Większość rodziców chce, aby ich dzieci były zdrowe i dużo spały. Podczas snu dziecko staje się silniejsze, a mama może wykonywać prace domowe. Ale najczęściej dzieci nie spełniają oczekiwań młodych rodziców, mało śpią, wymagają dużej uwagi i nie pozostawiają czasu na farmę. Istnieją jednak sytuacje odwrotne, gdy dziecko śpi zbyt długo. Jeśli jest w tym samym czasie, spokoju nie płacz i krzyki, fakt ten nie może budzić obawy, ale jeśli on cierpi, płacze, krzyczy, więc są pewne problemy, które warto zwrócić uwagę. Często takim problemem jest zimna choroba. Ale co, jeśli dziecko śpi dużo podczas choroby? Obudź go lub drzemkę? I ile w ogóle ma dziecko do spania? Wszystkie te pytania można znaleźć poniżej.


Ile powinno spać dziecko do roku?

Sen jest niezwykle ważny dla każdej osoby, a jeszcze bardziej dla małego dziecka. Podczas snu dziecko rośnie, rozwija się, gromadzi niezbędną energię, organizuje wiedzę zdobytą podczas czuwania.

Wszystkie noworodki śpią dużo. Jednak wielu rodziców uważa, że ​​dziecko niedawno przywiezione ze szpitala powinno spać prawie przez całą dobę, budząc się tylko do jedzenia. Ta opinia jest błędna.

Noworodek, który nie skończył jeszcze 1 miesiąca, wcale nie śpi. Czas jego snu wynosi średnio 16-19 godzin dziennie. Resztę czasu bada przedmioty i ludzi wokół niego. W tym samym czasie śpi 1-3 godziny w sposób ciągły.

Dziecko śpi do 2 miesięcy w przybliżeniu 16-18 godzin dziennie, od 3 do 6 miesięcy - 14-17 godzin dziennie, od 6 do 8 miesięcy - 13-15 godzin i od 9 do 12 miesięcy - 12-15 godzin dziennie.

Każda mama powinna wiedzieć, że wskaźniki snu dla dziecka w każdym wieku są przybliżone. Dziecko nikomu nic nie jest winne. Sen jest naturalnym procesem, który zależy od indywidualnych cech ciała. Dlatego w procesie określania stanu dobrostanu dziecka nie należy skupiać się na liczbie godzin snu, ale na jego zachowaniu.

Jeśli noworodek dużo śpi, Ale zjada dobrze, pieluchy często brudząc (więcej niż 6-8 jednostki dziennie), przyrost masy ciała jest prawidłowa, ale to nie jest kapryśny jawie, nie można się martwić o jego zdrowie.Ale jeśli dziecko śpi cały dzień, i zjada trochę ospały, nie obudzić się w żywieniu, w takim przypadku należy skontaktować się z pediatrą.

Dlaczego dziecko dużo śpi podczas okresu choroby

Bez względu na wiek dziecka, sen jest głównym kryterium oceny stanu jego zdrowia. Obecność jakichkolwiek widocznych anomalii w trybie uśpienia można mówić o problemach w jego zdrowia. Pragnienie, by dziecko zasnęło w niecodziennym dla niego czasie, można uznać za alarmujący znak. Rodzice powinni obserwować jego stan, mierzyć ogólną temperaturę ciała.

Kiedy mały organizm zmaga się z chorobą, sen jest normalną reakcją fizjologiczną. Ciało dziecka jest nadal słabe, więc wszystkie jego moce radzą sobie z chorobą. W wyniku tego staje się zmęczony i zasypia, wypełniając utraconą siłę podczas snu.

W czasie przeziębienia wiele dzieci doświadcza gorączki w połączeniu z odwodnieniem i sennością.

Możesz karmić dziecko, nawet jeśli się nie obudzi. Śpiące dziecko po prostu przykłada się do klatki piersiowej. Powinien wąchać mleko i budzić się lub zacząć jeść, praktycznie bez otwierania oczu. Najważniejsze jest to, że dziecko pije całą niezbędną porcję mleka. Jeśli zasypia i przestaje ssać, musisz go delikatnie rozjaśnić.

Jeśli dziecko się nie przeżywa, powoduje jeszcze większą słabość ciała, a przez to jeszcze większą senność. Jednocześnie brakuje mu niezbędnych substancji do pełnego wzrostu i rozwoju, a matka może mieć laktostazę bez regularnej stymulacji piersi (staza mleczna w kanałach gruczołów sutkowych).

Bardzo często przeziębienie można pomylić z ząbkowaniem. Znaki, które poprzedzają pojawienie się najpierw mleka w Zubikov, podobne do objawów SARS: gorączka, kaszel, katar, zaparcia lub biegunki, płaczliwość i drażliwość. W każdym razie ten okres u niemowlęcia nie jest trudniejszy niż przeziębienie. Dlatego często łączy się go również z sennością. Dziecko może płakać całą noc, a potem zmęczone spać spokojnie przez cały dzień.

Jeżeli dziecko zostało zbadane przez lekarza, zdiagnozowano chorobę i przepisane leki, ale rodzice nie mogą jej wypić dziecku, wówczas będą musieli leżeć z dzieckiem w szpitalu. Hospitalizacja jest również konieczna, jeśli matka nie może samodzielnie karmić dziecka.


Co robić, gdy dziecko jest chore i ciągle śpi

Przede wszystkim ważne jest, aby dziecko odczuwało wsparcie, miłość matki. Należy regularnie kontrolować chorego dziecka, a nocą, a po południu, aby sprawdzić, czy czoło, pić gorące leki (jeżeli został zarejestrowany przez lekarza), zmienić ubranie, jeśli on pocił. Nie zostawiaj dziecka w mokrych ubraniach lub na mokrej pościeli, aby nie pogorszyć jego stanu. Kiedy dziecko budzi się, potrzebujesz tak często jak to tylko możliwe, aby zaoferować mu napój z ciepłą wodą.

Przeziębieniom często towarzyszy tworzenie się dużej ilości śluzu w drogach oddechowych (zarówno w nosie, jak iw oskrzelach). Jeśli śluz wyschnie, zwiększa się prawdopodobieństwo dalszego namnażania się patogennych bakterii. To właśnie podczas snu smark akumuluj i wysuszyć w kanale nosowym, jak to dziecko nie porusza się, nie pije i jest zwykle w pokoju duszno. Dlatego gdy pojawia się choroba układu oddechowego, rodzice powinni zwracać uwagę na mikroklimat pomieszczenia, w którym dziecko śpi.

Długie marzenie o dziecku z chorobą

Powietrze w sypialni dzieci musi być świeże, czyste, wilgotne. Że dziecko nie jest zamrożone, możesz je rozgrzać. Każdego dnia musisz bez przeszkód przewietrzyć pomieszczenie. W tym czasie dziecko może zostać zabrane z pokoju. Obowiązkowe i codzienne czyszczenie na mokro. Zwiększenie wilgotności może nastąpić poprzez umieszczenie w pokoju otwartego zbiornika z wodą.

Aby dziecko było łatwiej oddychać podczas snu, jego głowa powinna znajdować się powyżej tułowia. Aby to zrobić, pod materacem w głowie dziecka można umieścić ręcznik.

Zwykle dzieci chorujące tracą apetyt. Ciało zużywa całą swoją energię na chorobę, więc nie zmuszajcie go do wrzucania jedzenia. Jeśli dziecko jest karmione piersią, powinno się próbować oferować tak często, jak to możliwe. Mleko z piersi pomaga również z brakiem płynów w organizmie. W okresie choroby warto zwrócić uwagę na wprowadzenie żywności uzupełniającej. Co więcej, o wiele łatwiej jest karmić śpiącego niemowlęta piersią lub mieszanką z butelki niż z kaszami.

Jeśli dziecko ma normalną temperaturę ciała, warto dać mu drzemkę na świeżym powietrzu (na ulicy lub na balkonie).

Pilna potrzeba wezwania karetki, jeśli:
  1. Dziecko śpi więcej niż 5 godzin. Nie budzi się sam, prawie nie porusza się we śnie, a jego próby przebudzenia go są bezowocne.
  2. Skóra i błony śluzowe dziecka stają się niebieskie.
  3. Oddech dziecka staje się powierzchowny, ciężki.

Tak więc senność towarzyszy prawie każdej chorobie. W takim przypadku tryb snu dziecka może zostać drastycznie zmieniony: zmiana w zwykłych godzinach i wydłużenie czasu snu. Ale najważniejsze jest to, że przywrócenie starego systemu czuwania jest wyraźną oznaką powrotu do zdrowia.


Powiązane publikacje