ss x
x

Dlaczego dziecko chrząka nosem bez smrodu


Wszelkie problemy ze zdrowiem dziecka, zwłaszcza dziecka, powodują niepokój u matki. Coryza, choć zawsze zdarza się każdemu, nie jest wyjątkiem. U małych dzieci może trwać szczególnie długo, 3-4 tygodnie. Wyrzut z nosa najpierw przezroczysty i płynny, a następnie stają się grube i uzyskać biały, żółty lub zielony kolor. Dlatego rodzice zaczynają alarmować - jak i z jakim traktowaniem?

Co mówią o tym specjaliści? Dr Komarovsky, znany pediatra, doktor, doktor najwyższej kategorii, wyjaśnia, dlaczego wydzielina śluzowa jest zabarwiona, i przedstawia jego zalecenia. Leczenie, które opracował, opiera się nie tylko na postulatach nauk medycznych, ale na wiele sposobów pociąga za sobą odwoływanie się do naturalnych zasobów organizmu, którymi natura dba o wszystkich.


Jak wyjaśniono rozwój przeziębienia?

Zanim zaczniesz leczyć, musisz odkryć naturę zwykłego przeziębienia. Zdarza się:

  • wirus;
  • bakteryjny;
  • alergiczny

Kiedy zaczyna się katar, błona śluzowa nosogardła wytwarza pewne komórki, które pełnią swoje funkcje. Oczywiście we wszystkich trzech przypadkach komórki te są różne.

Gdy katar dziecka trwa zbyt długo lub jego przyczyna jest niejasna, lekarz może przepisać specjalną diagnozę. Polega na tym, że na nosie nanosi się lub rozlewa wymaz i bada pod mikroskopem. Rozpoznanie zależy od tego, które komórki przeważają. W infekcji bakteryjnej zdecydowana większość - neutrofile, wirusowe - limfocyty, a także alergie - eozynofile. Ta metoda - prosta, ale bardzo skuteczna - pomaga wybrać właściwe leczenie.

Zielony smark pojawia się z uwagi na to, że neutrofile, rozkładające się, wytwarzają charakterystyczną substancję, która również zabarwia wydzielinę śluzu. Stąd pojawienie się zabarwionych wydzielin wskazuje na obecność w nosogardzieli nie tylko wirusów, ale także bakterii. Duża liczba bakterii oznacza, że ​​organizm przestaje się im opierać.Dlatego smarka zaczyna się wyróżniać grubą i zieloną.

Cechy fizjologii dziecięcej

Katar u dzieci jest tak długo poddawany leczeniu, ponieważ ciało dziecka różni się od ciała dorosłego. kanały nosowe noworodków są wąskie, chrząstka przegrody nosowej nie została jeszcze utworzona, a błona śluzowa nosa przydziela mały sekret. Wdychane powietrze jest podgrzewane i słabo czyszczone, więc w nosogardzieli sprzyja osadzaniu i aktywnego rozmnażania różnych wirusów i bakterii. Czynniki te powodują, że dziecko jest bardzo podatne na przeziębienia i przeziębienia.

Dr Komarovsky rozróżnia kilka odmian nieżytu nosa u dzieci:

  • zakaźne występuje, gdy zakażenie występuje w jamie nosowej;
  • uczulenie objawia się, gdy organizm reaguje na pewien alergen;
  • przerost - gdy błona śluzowa nosa rośnie;
  • Wazomotor ma często krótkotrwały charakter, ponieważ jest spowodowany czynnikami tymczasowymi (gorący pokarm, gwałtowny wzrost psychoemocji);
  • lek staje się konsekwencją długotrwałego stosowania kropli kurczących naczynia, które powodują uzależnienie;
  • po urazie nosa lub obcym ciele pojawia się uraz.

Rozpoczyna się nieżyt nosa z obrzękiem błony śluzowej. Następnie wzrasta aktywność wydzielnicza nabłonka (innymi słowy, śluz zaczyna być aktywnie uwalniany). Następnie rozwija się stan zapalny. Proces ten pogarsza fakt, że gdy dziecko staje się trudne do oddychania, nie może przejść do oddychania przez usta. Prowadzi to do duszności, trudności w karmieniu, niespokojnych sporadycznie śpiących niemowląt. Jeśli wszystkie te objawy pojawią się u noworodka, leczenie będzie jeszcze trudniejsze.

Zalecenia Komarowskiego

Dr Eugene Komarovsky mówi, że można traktować zielone smarki bez antybiotyków. Pierwszym krokiem jest stworzenie odpowiednich warunków dla dziecka (a zwłaszcza noworodka). Wtedy organizm z powodzeniem poradzi sobie z infekcją.

Co należy zrobić, aby zapewnić skuteczność leczenia? Przede wszystkim trzeba dbać o mikroklimat w domu, radzi dr Komarowski. Soply często pojawiają się w dziecku z zbyt suchego powietrza. Błona śluzowa nosogardzieli wysycha, a nadmierne wydalanie śluzu staje się ochronną reakcją na warunki zewnętrzne.Powietrze w domu powinno mieć średnią wilgotność. Jeśli to nie wystarczy, musisz użyć nawilżacza lub innych metod. W takim przypadku należy monitorować i upewnić się, że powietrze nie jest zbyt surowe. Wszystko powinno być w umiarkowaniu.

Czyste powietrze jest potrzebne nie mniej niż dostateczna wilgotność. Codzienne spacery po świeżym, szczególnie mroźnym powietrzu dla dzieci są wymagane. Czyszczenie na mokro w domu i wietrzenie jest pożądane każdego dnia. Przewietrz pomieszczenie lepiej z przeciągiem, oczywiście, gdy dziecko jest w innym pokoju lub na spacer.

Czego nie warto robić, gdy dziecko zaczyna wykazywać pierwsze objawy choroby? Dr Komarovsky zdecydowanie zaleca dzieciom w każdym wieku, aby tymczasowo chroniły przed miejscami dużej koncentracji ludzi. Podczas zaostrzeń przeziębienia dziecko szczególnie musi być chronione przed infekcją.

Jak leczyć

Nie spiesz się, aby leczyć dziecko lekarstwami, nawet jeśli ma zielone smarki. Skontaktuj się z kompetentnym lekarzem. Przedstawi dokładną diagnozę i wyjaśni, co należy zrobić, aby złagodzić stan niemowlęcia lub noworodka. Najczęściej stosowanie leków jest nieuzasadnione.

Aby rozcieńczyć śluz, a także usunąć bakterie z organizmu, dziecko musi dużo pić. Powinna to być czysta przegotowana woda o średniej temperaturze.

Jeśli smród jest już zielony i gęsty, konieczne jest wyczyszczenie dziobka. Zrób to za pomocą strzykawki lub aspiratora. Możesz użyć bawełnianej wić. Mały kawałek waty skręcone w wici, olejem i przewija się w nos. Ta metoda oczyszcza jamę nosowo-gardłową nawet z gęstych wydzielin.

Przed czyszczeniem w nosie dziecka kopać w soli fizjologicznej lub roztwór soli przygotowany samodzielnie przez siebie. Lepiej wziąć sól morską do niego, ponieważ jest bogata w jod i inne składniki odżywcze, które są korzystne dla błon śluzowych. Dzieci nie powinny zorganizować mycie jako dorosły, ponieważ można uszkodzić delikatne ciało dziecka. Zakopanie jest wystarczające, aby pomóc małej wylewce pozbyć się śluzu.

W leczeniu nieżytu nosa u niemowląt z roztworem soli fizjologicznej Komarovsky zaleca na każdym etapie choroby. Roztwory soli fizjologicznej przy regularnym stosowaniu przywracają mikroflorę w nosogardzieli, działają dezynfekująco i wypłukują bakterie.


Przepisy ludowe

Widzimy więc, że Eugene Komarovsky zaleca przeprowadzenie prostego leczenia, stymulując obronę organizmu i po prostu pomagając mu w leczeniu samej choroby.

Co jeszcze możesz zrobić, aby uratować dziecko przed przeziębieniem i wyleczyć jego zielony smark? Oczywiście zastosuj tradycyjną medycynę. Po prostu rób to ostrożnie, biorąc pod uwagę ten wczesny wiek dziecka.

Przedłużony smark na dziecku

Popularnym lekiem jest mieszanka soku z marchwi i buraków, spożywana w równych proporcjach, rozcieńczana wodą. Zakopać ją w nosie może być kilka razy dziennie, ale za każdym razem ta mieszanina powinna być świeża.

Leczenie przeziębienia jest możliwe przy pomocy olejków eterycznych. Ale nie chowaj oleju w nosie! Kilka kropli olejku eukaliptusowego (cedr, jodła,) nakapyvaetsya na kawałku płótna i umieszczone w pobliżu śpiącego dziecka, który będzie wdychać oparów lecznicze. Lub olej kapać w lampie aromat - to będzie dezynfekcji powietrza w całym domu, prowadzenie profilaktyki dla innych członków rodziny. Takie leczenie będzie również przyjemne.

Leczenie za pomocą wszelkich środków należy rozpocząć ostrożnie i uważnie obserwować reakcję organizmu dziecka. Czasami występuje indywidualna nietolerancja poszczególnych składników.

Kiedy dziecko, a zwłaszcza noworodek, były zielone smarki, należy natychmiast rozpocząć leczenie. Nawykowy problem dla wszystkich może być opóźniony, a najbardziej niebezpieczny, pociągać za sobą poważne komplikacje, które będą miały wpływ na rozwój dziecka.


Powiązane publikacje