ss x
x

Sam tworzymy lewatywa


Kiedy należy zrobić lewatywę miesięczne dziecko lub nie do tego niepokojące pytanie zawsze zdziwienie rodziców, zwłaszcza jeśli jest to niedawno urodziła dziecko, a nie żyć kolejny miesiąc. W jakiej sytuacji należy pomóc noworodkowej lewatywie? Jak prawidłowo wykonać lewatywę? Dalej jest dostępna i szczegółowo na temat tych ważnych tematów.


Kiedy należy podać lewatywę dziecku?

Nie spiesz się, aby użyć lewatywy, nie upewniając się, że dziecko jest rzeczywiście zaparcia.
Po takiej interwencji narusza powstających mikroflory jelitowej. Nieobecność krzesło dzień - dwa nie jest wskazanie problemu. Na przykład, niektóre dzieci mogą być dobrym powodem do przyswajania mleka matki, po prostu nic „iść na wielki” do tygodnia. Oczywiście, doskonały stan zdrowia noworodków, są one dość wesoły i odzyskać zgodnie z normami.

jak postawić dziecko lewatywa
Noworodek opróżnia się kilka razy dziennie. Gdy niedobór płynów w organizmie, woda pobierana jest z kałem, powodując trudny proces ich przemieszczania się w jelitach i odbytu, to zaparcia, a może trzeba zrobić lewatywę, ale najpierw chce przejść przez wstępnych wydarzeń.

Podstawowe sposoby na złagodzenie defekacji noworodka

 1. Wykonaj serię ćwiczeń, w których zgięte nogi są podciągnięte do brzucha.
 2. Masaż brzucha ruchami obrotowymi. Przed użyciem należy uważnie obejrzeć wideo w Internecie.
 3. Zastosuj ciepłą (nie gorącą) pieluchę dla dziecka do brzucha, podgrzaną żelazkiem.
 4. Z wyłącznym karmieniem piersią mama powinna przeanalizować swoją dietę, m.in. buraki, suszone śliwki.
 5. Dodaj do wody dietetycznej dziecka, specjalnie oczyszczony. Często występują problemy z fotelu u niemowląt czy karmienie sztuczne jest praktykowane na etapie adaptacji do danej mieszaniny, może to również oznaczać konieczność wymiany.
 6. Spróbuj na końcu rury gazowej.Ból w brzuchu może wywołać kolkę z gazów. Jeśli napotkasz pierwszy raz, lepiej obejrzeć film z poprawnym użyciem tego urządzenia.

Jeżeli wszystkie powyższe czynności poprawnie niezaangażowane przyczynił się do rozwiązania problemu opróżniania, a następnie, w uzupełnieniu do wyeliminowania przyczyny, objawy mogą być wyeliminowane poprzez dziecka, tzw oczyszczająca lewatywa w domu.

Wcześniej, jak umieścić lewatywę u noworodka Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą na temat braku przeciwwskazań dla Twojego dziecka. Aby zidentyfikować przyczynę problemów związanych z wypróżnianiem, prawdopodobnie konieczna będzie wizyta u gastroenterologa dziecięcego.


Technika wykonania

Nie jest trudno wykonać lewatywę. Konieczne są pewne adaptacje, aby zbadać zasady i algorytm prostych działań. Jest w stanie pomóc opróżnić z zaparciami, pozbyć się bólu w brzuchu, przywrócić dziecku dobry nastrój. Jeśli rodzice mają potrzebę samodzielnego wykonania procesu po raz pierwszy, zalecamy, abyś poszukać i zobaczyć odpowiedni film szkoleniowy w Internecie.

Przygotowanie do procedury

Będziesz potrzebował:

 • gumy strzykawki №1 (rozmiar ilość odpowiadająca 35 ml), po użyciu strzykawki muszą być sterylne, gotowany 25 minut, w celu zbadania końcówki narzędzia, jeśli to tworzywo sztuczne, w celu uniknięcia nacięcia, które mogłyby sprawić, mikrourazów dziecko lepiej preferowane miękki koniec;
 • Wazelina lub dowolny krem ​​dla dzieci, można użyć oleju roślinnego do leczenia końcówki podczas wstrzykiwania;
 • temperatura wody przegotowanej 20-22 stopni Celsjusza;
 • wyposażone miejsce do przechowywania, ewentualnie przewijak lub łóżeczko przykryte ceratą, a na górze pieluchą.

il_570xN.705016956_bmvx

Temperaturę wody do lewatywy mierzy się za pomocą termometru. To powinno być 20-22 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura wody jest niższa niż 18 stopni Celsjusza, będzie to powodować skurcze żołądka dziecka, a kiedy temperatura wody przekracza 35 stopni Celsjusza - lewatywa nie może mieć oczekiwany efekt. miesięczne niemowlęta mogą wchodzić nie więcej niż 35 ml. woda.

Zasady wdrażania

Algorytm działania wygląda następująco:

 • Umyć ręce przed przyjęciem sterylnej strzykawki;
 • wycisnąć powietrze, a następnie wypełnić grusz przygotowaną wodą, traktować końcówkę wazeliną lub kremem, należy przestrzegać zasad higieny;
 • w pozycji leżącej na plecach przyciskaj nogi dziecka do brzucha;
 • przed wejściem, ściskaj gruszkę, aż pojawi się woda, aby nie wpuścić powietrza do jelita;
 • płynnie, z ruchami obrotowymi, włóż końcówkę do odbytu, nie więcej niż 3 cm na głębokość i powoli wyciskaj wodę;
 • delikatnie weź końcówkę, delikatnie ściśnij pośladki do dziecka, spróbuj zatrzymać co najmniej kilka minut, aby woda nie wypłynęła natychmiast;
 • przykryj pieluchą niemowlęcia, czekając na ruch jelit; wykonaj zwykłą, odpowiednią higieniczną procedurę.

Rodzaje lewatyw

Lewatywa z lekami może być wykonana 30 minut po oczyszczeniu w celu wprowadzenia przez ścianki jelita lekarstwa lub bulionu z ziół. W tym przypadku lepsze wchłaniania cieczy muszą być wyższą temperaturę od 35 do 37 stopni Celsjusza. Można zrobić wywar: wlać szklankę wrzątku jedną - dwie łyżeczki kwiatów rumianku lub dziurawca. Możliwe jest dodanie gliceryny (do dwóch łyżeczek na szklankę) w celu zwiększenia efektu przeczyszczającego.

k
Tłusta lewatywa jest również skuteczna w kontrolowaniu zaparć. Częściej stosowany olej słonecznikowy lub parafinowy. Podgrzewany do temperatury 37 stopni, olej jest wstrzykiwany dziecku tak samo, jak zwykła lewatywa.
Lewatywa syfonu może być wykonana tylko przez pracownika medycznego z ciężkim zatruciem.


Powiązane publikacje