ss x
x

Wyczyść dziobek noworodka od smoczka


Wraz z narodzinami dziecka zmienia się całkowicie życie dorosłych. Jest wiele obowiązków, musisz zrobić wszystko dobrze. Ale wraz z górą obowiązków w domu jest radość: pierwsze uśmiechy, pierwsze kroki, śmiech. Okruchy wszystkiego są wspaniałe. Dlatego nie traktujcie go jako wyczerpującej roboty. Rób wszystko spokojnie i cierpliwie. Jednym z takich kłopotliwych momentów jest czyszczenie dyszy z smoczka. Jak zrobić to dobrze, aby nie zaszkodzić?


Reguły

Przed rozpoczęciem procedury należy umyć nos noworodkowi. Czasami tworzenie się nagromadzonego śluzu jest tak gęste, że niemożliwe jest radzenie sobie bez dodatkowej cieczy. To jest roztwór soli. Jest swobodnie dostępny w aptekach, o wartości grosza. Nawiasem mówiąc, dzięki zawartym w nim solom pomaga także przezwyciężyć szkodliwe mikroorganizmy, które osiedlały się w drogach oddechowych dziecka.

Do mycia wymagana jest zwykła pipeta. 2 - 3 krople wystarczają na każde nozdrze. Możesz przygotować roztwór soli fizjologicznej w domu. Aby to zrobić, dodaj łyżeczkę soli do litra przegotowanej schłodzonej wody.

Wyczyść dziobek noworodka od smoczka

Następnie należy wyczyścić wylewkę. Aby to zrobić, wybierz wygodne miejsce, w którym poczujesz się komfortowo z noworodkiem. Połóż to, ubrania nie powinny ograniczać ruchów okruchów. Nie zdziw się, jeśli się oprze. Z tego powodu należy wyrzucić waciki. Mogą zranić dziecko.

Po wyczyszczeniu jednego nozdrza, należy traktować urządzenie, wytrzeć go wacikiem zamoczonym w alkoholu. Pozostaw do wyschnięcia i kontynuuj. Jeśli używasz waty, wymień wić.

Sposoby

Na codzień trzeba czyścić nos dziecka. Wszakże zgromadzono dużą ilość skorup i brudu, które zapobiegają okruchom. Ale oprócz tych drobnych problemów, dziecko może zostać złapane przez przebiegłe zapalenie błony śluzowej nosa. Dziobek okruchów jest ułożony w taki sposób, że nagromadzony śluz na samych kosmkach przesuwa się do krawędzi.Dziecko zaczyna kichać, gdyby miał nadmiar śluzu, niektóre z nich mogą być usunięte i naturalny sposób. Ale pomimo takiej ochrony ciała dziecka, w środku znajduje się masa grubego śluzu. A następnie musisz podjąć drastyczne kroki w celu oczyszczenia dróg oddechowych. W końcu dziecko w wieku 3-4 lat nie może wydmuchać nosa. Istnieje kilka sposobów, które pomogą dziecku oddychać.

  • Aspiratory nosa.
  • Zastosowanie małej gruszki.
  • Metoda babushkina "przez chusteczkę".

Każdy wybiera odpowiedni kieszeń i wydajność. Teraz spójrzmy na sposoby czyszczenia dziobka dla noworodka.

Aspiratory nosa

Do tej pory sklepy i apteki miały w sprzedaży szeroką gamę różnych aspiratorów. Prostsze są również nazywane pompami kolektorowymi. To są prawdziwi pomocnicy młodych tatusiów i matek, ponieważ nie stwarzają wielkich trudności w użyciu. Zastosuj je z łatwością. Będzie trudniej wybrać taką, która Ci odpowiada. Według gatunków mogą to być:

  • Mechaniczny.
  • Elektroniczny.
  • Odkurzanie.

Mechaniczny soppletsosy łatwy w użyciu i trwały. Jedyne, co musisz kupić tutaj, aby wymienić, to dysza. Oczywiście po każdym użyciu należy go dokładnie umyć. Ale z czasem staje się bezwartościowy. Zalety takiego urządzenia są również tanie. Około 300 rubli.

Sprzątanie jest takie proste. Wymagane jest włożenie jednej końcówki w czubek dziecka, a drugiej - w usta. Tak prosty sposób sopleotsose będą wszystkie błędy i grubych formacji dziecka. A dorosły, dzięki swoim uczuciom, może kontrolować moc wchłaniania. Nie martw się, gęsty śluz nie będzie w twoich ustach. Dla niej jest specjalny czołg.

Typ elektroniczny jest bardzo wygodny w użyciu. Aby wyczyścić nos, wystarczy włożyć końcówkę i nacisnąć przycisk. Wady tej jednostki ssącej w wysokich kosztach: około 1500 rubli. Tak, mogą wyjść z prowizji szybciej niż jego poprzednik - mechaniczny.

Aspirator próżniowy łączy się z odkurzaczem. Oczyść nos, łącznie z urządzeniem. Ale wiele matek boi się używać takiego urządzenia, więc widzą w nim 2 wady:

  1. Silny hałas z odkurzacza.
  2. Wysoka moc urządzenia.

Zdarza się, że przy hałasie trzeba być uważniejszym. Jeśli dziecko się boi, nie podejmuj ryzyka.Eksperci zalecają podejście do kwestii władzy z mniejszą krytyką. Uważa się, że żadna szkoda tego nie przyniesie.


Gruszka

W aptekach można znaleźć aspiratory do nosa według rodzaju gruszki lub zwykłej strzykawki. Jest to mała forma, zaprojektowana specjalnie dla dzieci. Czyszczenie wylewki jest dość łatwe. Wystarczy włożyć końcówkę do nosa, nie więcej niż 2 mm. Nie zapomnij wcisnąć zbiornika tak bardzo, jak to możliwe. Gdy gruszka znajdzie się w nozdrzu dziecka, ściśnij dłoń.

W tak prosty sposób wszystkie smarki, śluz i kozy będą w zbiorniku urządzenia. Po użyciu należy dokładnie opłukać pod bieżącą wodą. Jest to konieczne, aby wykluczyć rozwój patogennych mikroorganizmów w gruszy. Zaletą takiego modelu jest niski koszt i dostępność.

Wybierz taką rzecz z gumową końcówką, aby uniknąć obrażeń u dziecka. Ale niektórzy rodzice nadal uważają, że ta opcja nie jest zbyt niezawodna. Mniej jakościowo czyści nos i nie można obliczyć siły absorpcji. A materiał urządzenia jest bardzo gruby i sztywny, przez co jest mniej praktyczny w użyciu.

Oczyść nos, szczególnie za pierwszym razem, trochę przerażająco. Zwłaszcza jeśli rodzice są młodzi i niedoświadczeni. Ale wkrótce się do tego przyzwyczaisz, a procedura nie będzie tak przerażająca. Nie zaszkodzi okruchy, nie da się tego zrobić, jeśli zastosujesz się do wszystkich prostych zasad.

Oczyść chusteczkę

Choroba dziecka jest zawsze niepokojąca. W końcu noworodek nie może sobie pomóc. Ale kiedy babcie biorą udział w leczeniu, możesz usłyszeć od nich wiele rad. Wiele z nich jest naprawdę użytecznych, ponieważ metody te były pielęgnowane od pokoleń. Ale tak naprawdę postęp jest daleko w tyle, a zamiast prania ręcznego, pralka pomaga nam. I zamiast gęstych szmat - pieluszek.

Jednym ze wskazówek starszego pokolenia jest oczyszczanie nosa noworodka bez kłopotów. Składa się w następujących przypadkach: na nos dziecka jest umieścić cienką chusteczkę, rodzicem dziecka przez usta chusteczka smark bani. Ale nawet tutaj istnieje wiele niedociągnięć. Po pierwsze, nie wszystko można wyczyścić. Ponadto istnieje ryzyko, że nie regulują oddechów, i odwrotnie, aby wydmuchać śluz nawet dalej. A kiedy dostanie się do dróg nosowo-gardłowych, rozwinie się infekcja przez ciało, dostaniesz też zapalenie oskrzeli.Po drugie, dziecko może się wystraszyć, ponieważ twarz jest rzucona na twarz i manipulowana, gdy nic nie widzi. Pierś może przyjąć taką taktykę na niebezpieczeństwo.

Istnieje wiele metod, które można wybrać za cenę i jakość. Ale łączy je jedno: pomaga noworodkowi w oczyszczaniu dróg oddechowych. Regularnie myj nos przed każdym karmieniem i spaniem. Pozwoli to dziecku nie rozpraszać ważnych chwil i spędzać czas z korzyścią.


Powiązane publikacje