ss x
x

Jakie są niebezpieczne smarki z krwią dziecka


Zadaniem błon śluzowych nosa i grudnichka dorosłych - najbardziej niezawodna ochrona przed wirusami, bakteriami i cząstkami, nawet obcych, jak również wytwarzanie i oczyszczanie powietrza, która przedostaje się do płuc. Ale często zdarza się, zwłaszcza w dzieciństwie, że błona śluzowa nosa "zawiedzie" i tymczasowo nie spełnia swoich funkcji. Pojawia się katar, śluz i wydzielina zakłócają oddychanie, bakterie hodowlane zabarwiają je na żółto i zielono.

I nagle rodzice dziecka zauważają, że wraz z smoczkiem z nosa dziecka są krwawe upusty. Oczywiście, taka nieprzyjemna sytuacja nie jest normalna, ale nie trzeba się bardzo bać i paniki. Przyczyny śluz z krwią u dziecka mogą być bardzo różne i nie muszą wskazywać na rozwój poważnych chorób nosa.

Należy natychmiast odróżnić nosa i obecnością śluzu wydzielanych na zimno, drobnych żył krwi i wtrąceń.

Pierwsza sytuacja - stan jest niezwykły i wymaga obowiązkowego leczenia u lekarza, zwłaszcza po urazie głowy dziecka.

Drugi - zjawisko to występuje dość często iw większości przypadków nie jest niebezpieczne. Musisz jasno zrozumieć sytuację i uważnie śledzić wszystkich możliwych powodów, aby jasno zrozumieć, dlaczego nie było krwawienie z nosa grudnichka.


Przyczyny pojawienia się krwi w zimnie

U małych dzieci, śluzówka nosa kapilarnej ściana jest nadal bardzo słaby i są w trakcie tworzenia i konsolidacji. W nosie przechodzi ogromna liczba małych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Wpływ wielu czynników zewnętrznych (głównie mechaniczny charakter) może je uszkodzić, ponieważ co mało krwawych kawałków z wydzieliny z nosa.

  1. Małe dzieci często wspinają się palcami w nosie, szczególnie często z zimnem i podrażnieniem nosa. Bicze śluzowe łatwo ulegają uszkodzeniu, jeśli noworodek urósł na nagietki.
  2. Uszkodzenie naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych często występuje również w wyniku wysychania ścian błony śluzowej nosa noworodka. Suche i wystarczająco gorące powietrze w pokoju, w którym znajduje się dziecko, niekorzystnie wpływa na błonę śluzową nosa. Większość pediatrów zaleca się nawilżać i nie przegrzewać żłobka, zwłaszcza w zimie, gdy stosowane są grzejniki elektryczne.

Wyładowanie z nosa z pewną ilością krwi nie jest chorobą, ale po prostu symptomem problemu, określającym, który z nich może podjąć odpowiednie kroki.

  1. Słabe i słabe sosudiki w nosie noworodka mogą pękać i krwawić z powodu braku witamin i pierwiastków śladowych (najczęściej witaminy C). Przyjmowanie kompleksów witamin przepisanych przez lekarza dziecka gwarantuje korygowanie wrażliwości i kruchości pęcherzyków, a także zwiększa odporność dziecka.
  2. Infekcja wirusowa jest często przyczyną pojawienia się krwi w zimnie w miękiszu. Choroby górnych dróg oddechowych przerzedzają naczynia włosowate nosa, a krew pojawia się wraz ze śluzem nosa. Wyeliminuj przerzedzenie i ulecz krwawe zimno w takich przypadkach pomaga wkraplanie do nosa substancji nawilżających solą morską.
  3. Zwykle uważni pediatrzy, z powodu uwolnienia krwi, rozważają wariant zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego i skurczów naczyń mózgowych u dziecka. U dzieci poniżej jednego roku ta opcja jest dość rzadka, ale należy ją usunąć w każdym przypadku.
  4. Jeśli kolor wydzieliny nosowej u dziecka jest zielony lub żółty z małymi żyłami krwi, gdy dziecko płacze i ma gorączkę, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Te odkrycia i objawy mogą być oznakami zapalenia zatok przynosowych.

Jak leczyć wypływ krwi z nosa noworodka

Jeśli wydzielina krwi nie jest związana z skurczami naczyń mózgowych lub procesami zapalnymi ENT, inne opisane powyżej sytuacje nie wymagają specjalnego leczenia. Specjaliści dziecięcy zwykle zalecają wspólne środki zapobiegawcze.

Powinno to często zwilżyć pomieszczenie. Aby to zrobić, możesz umieścić jonizator lub nawilżacz. Prostszym i bardziej przystępnym sposobem jest użycie mokrego ręcznika na gorącej baterii.Możliwe jest przeprowadzenie wyraźnego nawilżania powietrza przez rozpylanie niewielkiej ilości wody z rozpylacza.

Świeże powietrze co najmniej 3 razy dziennie w zimie i znacznie częściej w lecie powinno wejść do pomieszczenia, w którym głównie przebywa noworodek.

Często powinien chodzić z dzieckiem na świeżym powietrzu, najlepiej w lesie lub parku. Jeżeli lekarz nie zaleca innych, radzenia sobie z krwawą smark dziecko może grzebiąc nos roztworem soli fizjologicznej z niewielką ilością soli morskiej. Również w aptekach sprzedawane są specjalne środki nawilżające do błony śluzowej nosa dziecka.

Nie leczyć siebie! Karmienie piersią jest konieczne, aby pokazać specjalistę laryngologa, który potrafi dokładnie określić powody, dla których dziecko ma smród krwi, poda niezbędne zalecenia lub zaleci odpowiednie leczenie.


Tradycyjna medycyna w walce z wydzieliną z nosa

Jeśli przyczyny mają naturę fizjologiczną, dobry wynik leczenia powoduje nawilżenie przewodów nosowych naturalnymi olejami roślinnymi. Możesz przekopać 2 krople oleju 2 razy dziennie w każdym nozdrzu dziecka. Albo (jeśli to możliwe) włóż małe waciki nasączone olejem do nosa dziecka. Może to być oliwa z oliwek, herbata z rokitnika lub róży.

Jakie są niebezpieczne smarki z krwią dziecka

Dobrze wzmocnić naczynia nosa w niemowlęcym spożywczym wywaru z róży, pokrzywy, jeżyny, lipy, nagietka. Z zimnym krwią bardzo przydatny jest napój leczniczy z równej ilości herbaty malinowo-limonkowej z dodatkiem imbiru i miodu. Taką herbatę należy podawać dziecku o pojemności 0,5 filiżanki, najlepiej 2 razy dziennie. Nie należy zapominać o możliwych reakcjach alergicznych na składniki naturalne.


Powiązane publikacje