ss x
x

Niż w leczeniu silnego zapalenia błony śluzowej nosa u dziecka


Coryza, zjawisko powszechne wśród dzieci. W inny sposób takie duszności nosa nazywa się nieżytem nosa. Ale dzieciom trudno jest zająć nawet rok. Ze względu na swój mały wiek, nie są w stanie nawet becząc się. Dlaczego ta podstępna choroba i jak sobie z nią radzić? Metody leczenia zależą od przyczyny pojawienia się smug i rodzajów zimna.


Rodzaje

Główną trudnością dla dziecka, gdy się pojawia, jest trudność w oddychaniu. Chodzi o nierozwinięty układ oddechowy i strukturę kanałów nosowych. A układ odpornościowy wzmacnia się tylko kosztem mleka matki. Dlatego bardzo łatwo jest przeziębić przez około rok.

Ogólnie uważa się, że pojawienie się zwykłego śluzu chroni organizm przed kurzem, bakteriami i wszystkimi obcymi. Ale często dochodzi do zapalenia błony śluzowej, wydzielanie śluzu staje się bardzo aktywne i jest duszno. Do leczyć silny katar u dziecka do roku konieczne jest rozpoznanie jego fizjologii. W tym celu dzieli się na następujące typy:

 • Fizjologiczne.
 • Alergiczny.
 • Zakaźny (nieżywny).

Pierwsze podejrzenie rodziców dotyczy oczywiście zakaźnego (kataralnego) pojawienia się. Zastanów się najpierw.

Katarowy przeziębienie

U dzieci, do roku, wirusy lub bakterie często osiedlają się na błonie śluzowej nosa. W tym przypadku ciężki kaszel może wkrótce dołączyć do kaszlu, gorączki, bólu gardła. Kilka dni później, ropa dołącza do śluzu. Spowoduje to zmianę spójności i koloru selekcji. Nos staje się bardzo gęsty i żółty lub zielony. Taka choroba po prostu musi być leczona. Rzeczywiście, z wyjątkiem skutków, które wprowadzają zimno, to nadal sprowadza się do wielu okruchów niedogodności roku. Dziecko nie może w pełni jeść z klatki piersiowej lub butelki. Musi być przez cały czas odwracany od procesu karmienia, aby odetchnąć powietrzem. Ponadto istnieje niepokój, drażliwość, ciągły płacz. W końcu dziecko nie rozumie, co się z nim dzieje i co robić.Jedna konsekwencja: utrata wagi. Są problemy ze snem, trudno oddychać. A to może nawet doprowadzić do uduszenia.

Etapy

Z reguły rozpoczęty zrzut z nosa przebiega w kilku etapach. Generalnie przeciążenie u dziecka przechodzi przez 5 - 8 dni.

 1. W pierwszym etapie występuje silna suchość i świąd w nosie. Możliwe pieczenie. Jest to spowodowane zwężeniem naczyń. Oczywiście dzieciak nie jest w stanie tego powiedzieć, więc może wyrazić niepokój. A jeśli nie uda ci się znaleźć problemu na czas, zaczyna się drugi etap.
 2. Teraz naczynia rozszerzają się, błona śluzowa staje się spuchnięta. Z tego powodu istnieje aktywny przydział przezroczystego śluzu, który nazywany jest "strumieniem". Czas trwania wynosi około 3 dni. Czasami na tym etapie wszystko może się skończyć, jeśli natychmiast rozpoczniesz leczenie. Ale najczęściej jest trzeci etap - ostatni etap.
 3. Jest ulga ze względu na zmniejszenie emisji. Stają się grubsze, zmieniają kolor. Opuchlizna zmniejsza się. Ale powstają skorupy, które trudno jest wydobyć z jamy nosowej. Pomoże w tym szybkie nawilżenie i mycie.

Jeśli nie możesz wyleczyć choroby dłużej niż 10 dni, powinieneś skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą. Ponieważ wszystko to może prowadzić do chronicznej postaci. Możliwe powikłania muszą być znane.


Komplikacje

Rozwój choroby prowadzi do takich komplikacji, jak:

 • Przewlekły nieżyt nosa.
 • Zapalenie ucha.
 • Zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie zatok.

Najczęstszym powikłaniem jest przewlekłe przeziębienie. Charakteryzuje się tym, że niemowlę układa przewody nosowe w porządku. Oddychanie jest trudne. Nie wspomniano wcześniej o nieżycie nosa. I traktować takie trudne dostatecznie. W końcu mikroorganizmy rozrosły się w jamie nosowej dokładnie. Lecz leczenie jest nadal możliwe w domu. Niestety, istnieją inne typy powikłań, które nie nadają się do niezależnego leczenia.

W przypadku dzieci półrocznych zatory nosowe czasami prowadzą do rozwoju zapalenia ucha środkowego - choroby ucha środkowego. W tym wieku struktura rurki słuchowej jest krótka i zbyt szeroka. Dodatkowo dziecko jest często w pozycji leżącej, co prowadzi do przepływu wydzieliny śluzowej w uchu środkowym. Zapalenie ucha charakteryzuje się bardzo silnym bólem, który jest gorszy, gdy naciska się na ucho. Dziecko staje się kapryśne i bardzo niespokojne.Zawsze kręci głową z boku na bok.

Terminowe leczenie zapalenia ucha łagodzi tak straszliwe konsekwencje, jak pęknięcie błony bębenkowej. Ten stan charakteryzuje się obfitym wydzielaniem ropy z ucha.

Na wczesnym etapie dopuszcza się leczenie w domu. Ale przy wyjściu z ropki wymagane jest natychmiastowe złożenie wniosku do szpitala, aby zapobiec smutnym konsekwencjom. Po 7 miesiącach ryzyko zapalenia ucha jest zmniejszone. Tym razem dla dziecka zaznaczono początek pełzania. Niektórzy już próbują wstać. A rurka słuchowa rozciąga się na długość. Wszystkie te czynniki zmniejszają ryzyko zapalenia ucha środkowego. Ale po sześciu miesiącach są inne zagrożenia.

Zapalenie zatok przynosowych to rozprzestrzenianie się zakażonego płynu w całym układzie oddechowym. Z reguły choroba przebiega bezobjawowo. Utrudnia to wczesną diagnozę. Ale można to traktować nie w warunkach stacjonarnych. To samo dotyczy innych podobnych sytuacji: zapalenia gardła, zapalenia krtani itp.

Funkcje leczenia dzieci do roku

Obfitość płynu płynącego z nosa dziecka, przynosi wiele problemów. Rodzice chcą szybko pomóc dziecku. Ale zanim coś trzeba zrobić, trzeba pamiętać o takich cechach noworodka:

 1. Nie wszystkie leki są odpowiednie dla dzieci w wieku do roku. W pragnieniu niekiedy pomocy okruszynom istnieje wielkie niebezpieczeństwo. Niestety, nieznajomość instrukcji lekarstw prowadzi czasami do jeszcze większych problemów niż zapalenie błony śluzowej nosa.
 2. Dziecko nie może połknąć wszystkich leków.
 3. Aby wydmuchać nos, dziecko jest niezdolne.
 4. Dziecko nie może oddychać ustami zamiast nosem.

Te cechy pomogą zrozumieć, jak właściwie i skutecznie leczyć ciężką duszność u dziecka przez okres do roku.

Dążenie do czystości jest kluczem do szybkiego powrotu do zdrowia dziecka. Dotyczy to regularnego mycia na mokro w domu i czystości jamy nosowej. Leki pomagają niszczyć szkodliwe mikroorganizmy, a regularne czyszczenie nie pozwala na ich dalszą dystrybucję.

Regularne mycie nosa i uwalnianie go ze śluzu nie tylko zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów. Ta procedura pomoże dziecku oddychać. Po pierwsze, wymagane jest przemywanie przewodów nosowych roztworem soli lub fizjologicznym. To zmiękczy gruby śluz, tak że po 2 minutach po płukaniu, wyciągnij go za pomocą przyssawki.Ponadto sole zawarte w takich roztworach pomogą zniszczyć niektóre mikroorganizmy.

Coryza

Oczyszczanie nosa powinno być wykonywane przed każdym karmieniem dziecka. Do tego celu może służyć zwykła gruszka lub aspirator dla dzieci. Nie zapomnij przepłukać urządzeń natychmiast po każdym użyciu, aby uniknąć gromadzenia się i rozprzestrzeniania szkodliwej flory.

Usuwane są również wszystkie strupy, które występują na ostatnich warunkach leczenia. Ale musisz się upewnić, że aspirator nie jest wstrzykiwany zbyt głęboko. Pamiętaj, że przewody nosowe dziecka są bardzo wąskie.

Ciężka duszność jest eliminowana przez skurcz naczyń krwionośnych. Zmniejszają obrzęk i pozwalają nosa oddychać. Ale nie można ich używać więcej niż 3 razy dziennie. Zasadniczo takie krople stosuje się nie dłużej niż 5 dni. Chodzi o ich wpływ na układ naczyniowy i sercowy. Konieczne jest również uwzględnienie ograniczeń wiekowych. Istnieją kropelki, których nie można użyć przed upływem roku, stężenie substancji czynnej w nich jest zbyt wysokie dla małego organizmu.

Jeśli drażliwość jest wirusowa, sensowne jest leczenie dziecka środkami przeciwwirusowymi. Kiedy staje się jasne, że istnieje infekcja bakteryjna, prawdopodobnie przepisuje się antybiotyki. Ale musisz być bardzo ostrożny. Mianować takie fundusze może tylko lekarz i w ostateczności. Ale jeśli jest to naprawdę konieczne, kurs powinien być całkowicie wypity. W przeciwnym razie bakterie mogą nie zniknąć i przystosować się do antybiotyków.

Jeśli zalozhennost u dziecka więcej niż 10 dni, istnieje ryzyko alergicznego nieżytu nosa. Oprócz eliminacji objawów należy ustalić przyczynę alergii. Bez tego możesz bardzo długo leczyć katar, ale bezskutecznie.

Alergiczny i fizjologiczny nieŜyt nosa

Ten typ wydzieliny trudno odróżnić od zakaźnego. Częściej pojawia się w wyniku działania drażniących, które przenikają przez nos dziecka. Ale istnieje reakcja na alergeny pokarmowe. Najprawdopodobniej ten cieknący nos będzie płynny, nie zmieniając koloru. Ale tylko ekspert może określić naturę alergiczną.

Fizjologiczny wygląd zwykłego przeziębienia do roku jest spowodowany strukturą kanałów nosowych. Zwykle zajmuje to 4 miesiące. Zrobić coś, aby powstrzymać takie wyładowanie od nosa, nie jest tego warte. Ponieważ jest to całkowicie normalny proces, nie powodujący stagnacji.Jedyne, co jest konieczne, to regularne oczyszczanie kanałów nosowych z nagromadzonego śluzu i uformowanych skorup.

Terminowa pomoc pomoże dziecku uniknąć negatywnych konsekwencji. Lek może być przepisywany tylko przez wykwalifikowanego specjalistę. Nie zaniedbuj zdrowia dziecka, pokaż je lekarzowi, aby określić charakter wyglądu smoczka.


Powiązane publikacje