ss x
x

Niż w leczeniu alergii dziecięcej


Wiele młodych matek bardzo często boryka się z reakcjami alergicznymi u dzieci poniżej jednego roku. U niektórych dzieci zjawisko to mija bardzo szybko, podczas gdy w innych walka z alergiami trwa kilka lat. Zwykle wszystko zaczyna się od zaczerwienienia na policzkach, rodzice zaczynają martwić się o skazę dziecka. Rzeczywiście, okres piersi jest najważniejszy w leczeniu tej choroby. Ale najpierw musisz zrozumieć objawy i sposoby leczenie alergii u niemowląt.


Objawy alergii u niemowląt

Alergia jest chorobą autoimmunologiczną, która dotyka prawie jedną trzecią świata. Alergen to substancja wywołująca reakcje alergiczne. Najczęstsze alergeny to sierść zwierzęca, pleśń, różne produkty, kurz, pyłki roślin, chemikalia domowe. Prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej na coś większego w tych przypadkach, gdy choroba podatne na innych członków rodziny, a także wrażliwość na alergeny jest wynikiem genetyki.

Często pierwsze objawy choroby pojawiają się tylko u dzieci poniżej jednego roku, jest to, że te hormony, które dostał dziecko w łonie matki, w końcu z organizmu. Teraz dziecko musi je rozwijać samodzielnie.

Niż w leczeniu alergii dziecięcej

Pierwsze wybuchy, które zaczynają przeszkadzać okruchy mama pojawiają blisko miesiąc i przetestowany przez dwa-trzy miesiące. Często taka wysypka jest nazywana przez niektórych specjalistów "kwitnieniem" lub "trzytygodniową wysypką". Jednak prawdziwa choroba nie może obejść się bez wyjątkowo małych wysypek.

Do ogólnych objawów reakcji alergicznej u dzieci można nosić:

 • nudności, wymioty;
 • wzrost temperatury;
 • rozstrój żołądka;
 • może zielonkawy kolor stołka dziecka.

Lokalne objawy alergii obejmują:

 • zaczerwienienie na skórze;
 • peeling skóry;
 • wysypki skórne;
 • swędzenie.

Pierwszy alergii u dzieci poniżej jednego roku przedstawiono w postaci tzw skaza, to może być przekształcony w bardziej poważnej choroby - atopowe zapalenie skóry. Dlatego też, jeśli rodzice zauważą objawy choroby, leczenie powinno być traktowane poważnie.

Jakie są leki przeciwhistaminowe?

Histamina - substancją, który jest produkowany w organizmie każdej osoby po urazie lub podrażnienia zablokowanie szkodliwych czynników. Ale zdarzają się przypadki, że w organizmie jest porażka, a on bierze za silne drażniące jakąkolwiek nieznaczną reakcję. I właśnie z powodu takiego nieprawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego przejawia się choroba.

Dlatego też, w celu zwalczania objawów alergii, trzeba znaleźć przyczynę nagłego wzmożonych histaminy, a za ich ucisk podejmowanie odpowiednich leków.

Najnowocześniejszym lekiem antyhistaminowym, który można podać dziecku od miesiąca życia, jest fenistil. Należy do preparatów ostatniego pokolenia, dlatego łatwo wchłaniane przez dziecko, zaczyna działać dosłownie w 20 minut po jego przyjęciu. W przypadku niemowląt lepiej jest kroplować lek w butelce z napojem lub mieszaniną. Lek może powodować suchość w jamie ustnej lub nudności u dzieci.

Większość innych leków przeciwhistaminowych, zwłaszcza trzeciej generacji (Suprastin, difenhydramina, Diazolin et al.) Jest dość głęboki wpływ na organizm, więc ich stosowanie jest przeciwwskazane niemowlęta alergii. Często po zażyciu tych leków obserwuje się bezsenność, blokowanie i zaburzenia trawienia. Weź te leki mogą dzieci tylko w wyjątkowych sytuacjach, z ostrymi reakcjami alergicznymi.


Jakie narkotyki mogę podać na okruchy przez rok?

Rodzice, wybierając leki antyalergiczne, powinni przyjrzeć się formie uwalniania leku. Lepiej jest natychmiastowo porzucić leki w syropach, ponieważ często zawierają one barwniki i smaki, które w przypadku alergii mogą tylko spowodować więcej szkód. Preparaty w postaci tabletek są znacznie lepiej odbierane przez organizm dziecięcy, chociaż problematyczne będzie dawanie takich leków dziecku. Najbardziej idealną opcją będą krople, są one najbardziej skuteczne w leczeniu tej choroby.

Najważniejsze jest to, że rodzice dzieci poniżej jednego roku powinni upewnić się, że wszystkie leki zawierają naturalne substancje, które pochłaniają alergen w organizmie.

Kiedy okruchy skończy sześć miesięcy, będzie mógł udzielić takich funduszy jak:

 • Zirtek;
 • Zodak;
 • Cetrin.

Również w przypadku alergii pomogą również sorbenty:

 • węgiel aktywny;
 • Enterosgel;
 • Polyphepan (ze względu na specyficzny smak tego leku, w wyniku czego dziecko może być trudne, niektórzy eksperci zalecają, aby wymieszać z tartym zielonego jabłka).

Leczenie alergii u dzieci w wieku do roku z użyciem kremów i maści

Jeśli reakcja alergiczna objawia się na skórze dziecka, można użyć maści lub kremów (hormonalne lub nie hormonalne).

Do niehormonalnych leków przeciw alergiom skóry u dzieci poniżej jednego roku należą:

 • Żel Fenistil;
 • Bepanten (analogi - D-Panthenol, Pantoderm, Panthenol)
 • Elidel;
 • Widestim i inni.

Wszyscy rodzice muszą pamiętać złotą zasadę - kremy hormonalne mogą być stosowane tylko w szczególnych przypadkach, gdy inne leki nie mają pozytywny wpływ na skórę dziecka. Środki te są wykorzystywane wyłącznie w celu i pod nadzorem kompetentnego lekarza.

Używaj raczej maści hormonalnych raczej krótkich kursów, ze stopniowym wycofywaniem funduszy. Mają bardzo silne działania i ich niekontrolowane stosowanie może prowadzić do poważnych konsekwencji: atrofii skóry, wciągająca, niewydolność nadnerczy i innych.

Jednym z nowoczesnych i łagodniejszych kremów hormonalnych dla dzieci poniżej jednego roku jest Advantan. Lekarze zezwalają również na stosowanie hormonalnego kremu Elokom.

Ludowe metody pozbywania się alergii u dzieci

Jeśli jednak rodzice postanowili leczyć alergie u ludowych sposobów ich dziecka, ważne jest, aby pamiętać, że takie metody nie może przynieść tylko korzyści, ale również powodować poważne szkody. W żadnym wypadku nie można stosować kilku metod leczenia.

Przeciwko tej choroby u dzieci można stosować kąpiel ziołowa, aby pomagać i radzić sobie z reakcjami alergicznymi i uspokoić nerwowe okruchy systemowych. Takie procedury nie powinny trwać dłużej niż 10 minut. Kurs przeznaczony jest do 5-6 procedur co drugi dzień.Zanim kąpiesz dziecko w ziołach, musisz zwilżyć wacik w bulionie i przejść przez mały obszar skóry dziecka, aby upewnić się, że nie ma reakcji. Odpowiednie zioła, takie jak rumianek, oregano lub sznurek.

Przeciw alergiom są skuteczne liście czarnej porzeczki, które muszą parzyć 1 litr wrzącej wody, a następnie gotować przez około 10 minut i pozwolić parzyć przez 1 godzinę. Następnie napar infuzji i dodać do kąpieli dziecka.

Również usunięcie świądu u dzieci pomoże w bulionie oregano, do tego trzeba wziąć około 2 łyżek trawy i wlać 1 litr wrzącej wody, następnie nalegać około 2 godzin, przecedzić i dodać do kąpieli dziecka.

W leczeniu alergii pomoże kolekcja ziołowych. Konieczne jest zmieszanie kory, rumianku i kory dębu. Trzy łyżki mieszanki zalać 1 litrem zimnej wody i pozostawić na 12 godzin. Następnie nalewka doprowadza się do wrzenia, odcedza i zużywa w tempie 12 litrów wody do kąpieli.

Zaleca się dzieciom bliżej roku, aby uzyskać skorupkę jaja. Aby to zrobić, potrzebujesz jaj kurcząt domowych, muszlę należy dokładnie umyć, osuszyć, zmielić w młynku do kawy. Jajko w proszku wziąć na czubek noża i ugasić sokiem z cytryny. Tę mieszaninę należy podawać 2 razy dziennie.

Również dzieci są bliżej roku, możesz dać ziemniaki upieczone w popiele, co pomaga skutecznie zwalczać reakcje alergiczne.

Zapobieganie alergiom w czasie ciąży matki

Wszyscy wiedzą, że zdrowie miękiszu zależy całkowicie od jego matki, więc musi ona dbać o swoje dziecko, zanim się urodzi. Aby zapobiec objawom alergii u noworodków, kobieta w ciąży musi przestrzegać ścisłych zasad:

 • palenie jest przeciwwskazane (najlepiej oboje rodzice);
 • Nie daj się ponieść produktom alergicznym (truskawki, owoce cytrusowe, czekolada, orzechy, produkty zawierające konserwanty i barwniki);
 • chodzić częściej na zewnątrz.

Postępując zgodnie z prostą radą, możesz zapobiec nieprzyjemnej chorobie u dziecka, jeszcze przed urodzeniem.


Powiązane publikacje