ss x
x

Nalewamy dzieciom zielonym smarkom


Pojawienie się zielonego smyczka wskazuje na przywiązanie bakteryjnego zakażenia do zwykłego przeziębienia. Bakteryjny nieżyt nosa może występować jako niezależna choroba, ale może łączyć się i komplikować przebieg infekcji wirusowej.

Bardzo często pojawia się zielony smark na dziecku po infekcji wirusowej. Temperatura, osłabienie i inne objawy SARS już minęły, a gęsty zielony wypływ z nosa nadal przeszkadza. Dzieje się tak dlatego, że ciało dziecka zostało osłabione przez infekcję wirusową, odporność na dziecko była dotknięta i nie poradziła sobie z bakteriami, które dostały się do początkowo uszkodzonego przez wirus błony śluzowej nosa. A jeśli dziecko jest w gorącym i suchym pokoju, nie podejmuje żadnych działań, aby oczyścić i nawilżyć nos, sytuacja jest pogarsza. Na suchych bakteriach śluzowych rozmnażaj się jeszcze szybciej, a brak prania pomaga zwiększyć ich liczbę.

Dlaczego nie jesteś zielony?

Sopli - w medycynie "sekret mukonasalny" - specjalny płyn wytwarzany przez komórki błony śluzowej nosa. W składzie ich soli, wody i białka, które mają funkcję odtruwającą. Zwykle sekret jest produkowany w niewielkiej ilości, więc nie zauważamy go bardzo. Śluzowata wydzielina zapewnia nawilżenie błon śluzowych nosa, a także nawilża i oczyszcza powietrze z małych cząstek pyłu. U dzieci i dorosłych, u których nie występują choroby układu oddechowego, śluz w nosie jest przezroczysty.

Zielony smród staje się, gdy w nosie powstaje stan zapalny spowodowany przez florę bakteryjną. Następnie do śluzówki nosa dodano martwe ciała bakterii i martwych leukocytów, które walczyły z bakteriami. Sekret jest pomalowany na zielono.

To, co spada z zielonym smarksem, może wyznaczyć lekarza

Leczenie przeziębienia bakteryjnego jest przepisywane wyłącznie przez lekarza! W żadnym wypadku nie należy samoleczenia. Niewłaściwy dobór leków może prowadzić do powikłań nieżytu nosa z rozwojem bakteryjnego zapalenia zatok przynosowych (szczękowej zapalenie zatok, zapalenie zatok czołowych, etmoidit) ucha środkowego (zapalenie ucha środkowego), rurę słuchowe (evstaheit).

Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie antybiotyków w nosie małego dziecka. Nigdy nie kapiecie tej grupy bez zalecenia lekarza!

Rodzaje kropli, które może przepisać lekarz z zielonym smoczkiem:

  • Na bazie wody morskiej;
  • Antyseptyczne;
  • Zwężenie naczyń;
  • Antybakteryjny.

Krople na bazie wody morskiej

Stosując kropli zawierających kompozycję wody morskiej jest leczenie patogenne, ale stanowi ważny element kompleksowej terapii bakteryjnego zapalenia błony śluzowej nosa - mycia i płukania przewodów nosowych.

Ten etap musi koniecznie poprzedzać resztę. Dopiero po uwolnieniu nosa z nadmiaru śluzu i skórki, musisz zacząć kopać w lekach. Najczęściej przepisywane krople to: Aquolor Baby, Kvix, Aquamaris, Snoop itp. Nie należy zapominać, że w przypadku dzieci poniżej dwóch lat zabrania się używania narkotyków w postaci aerozoli. Te krople są absolutnie bezpieczne, ponieważ zawierają tylko sól i wodę. Ich aplikacja może być długotrwała. Nie ma ograniczeń wiekowych.


Krople antyseptyczne

Środki ochrony roślin - leki, które mają szkodliwy wpływ na bakterie lub zatrzymania ich wzrostu i rozmnażania.

Protargol

Protargol jest lekiem antyseptycznym zawierającym srebro. Ma szkodliwy wpływ na patogenne bakterie i grzyby. Znakomicie radzi sobie z infekcją bakteryjnym nieżytem nosa. Ma również działanie zwężające naczynia i przeciwzapalne, co pozwala usunąć obrzęk i przywrócić oddychanie przez nos. Protargolum tworzy plenochku ochronną na gojenie śluzówki i chroni nabłonek.

Ma niski koszt. Protargol jest przygotowany w aptece z suchej substancji. Użyj go nie powinien być dłuższy niż dwa tygodnie, ponieważ po tym czasie wygasa data ważności protargolu. Zazwyczaj wystarcza 4-5 dni leczenia, następuje powrót do zdrowia.

Sulfacil sodowy (albucid)

Sulfacyl sodowy to kropla do oczu, lepiej znany jako "Albucid".Pomimo tego, że Albucidum jest przeznaczony do leczenia bakteryjnych chorób oczu, lekarz często przepisuje je na nos.

Sulfacyl sodowy jest przepisywany z gęstym zielonym smarem, może być stosowany u małych dzieci. Zatrzymuje wzrost i rozmnażanie wielu gatunków bakterii.

Albucid pomoże tylko w przypadku bakteryjnego zapalenia błony śluzowej nosa, jego stosowanie w przypadku innych rodzajów przeziębienia jest przeciwwskazane.

Z niedoskonałości tego środka można zauważyć jego efekt wysuszenia na błonach śluzowych. Dlatego należy go stosować nie dłużej niż tydzień, obserwując dawkowanie i częstotliwość wkraplania. Dodatkowo można stosować środki nawilżające do błony śluzowej nosa. Te punkty należy omówić z lekarzem.


Krople rozszerzające naczynia

Użycie kropli z możliwością wąskiego naczynia z zielonym smarem ma charakter raczej objawowy. Przyczyna choroby (flora bakteryjna), te leki nie leczą, ale pomagają złagodzić oddech dziecka przez nos.

Zwężenia zastawki naczyniowej są przepisywane w celu złagodzenia zatkania nosowego niemowlęcia przed karmieniem. Dzieci z katarkiem są bardzo trudne do zjedzenia, ponieważ usta są zajęte przez piersi lub brodawki i nie ma sposobu, aby oddychać przez duszny nos. Dziecko nieustannie odrywa się od procesu przyjmowania pokarmu do oddychania przez usta. W rezultacie powietrze wnika do jelita wraz z mlekiem, powodując zwiększone wytwarzanie gazu i kolkę. Dziecko staje się jeszcze bardziej płaczliwe i niespokojne. Czasami dziecko zupełnie odmawia jedzenia, traci na wadze, staje się słabe.

Środki zwężające naczynia do nosa są przeznaczone do krótkotrwałego stosowania, to znaczy do szybkiego przywracania oddychania przez nos w odpowiednim czasie. Leczenie tymi lekami nie powinno trwać dłużej niż 5 dni.

Do tej grupy leków należą: Nazivin, Nafticyna, Tizin, Sanorin, Otrivin i wiele innych.

Do tych leków o przedłużonym stosowaniu u dzieci może rozwinąć się uzależnienie. Bardzo dobrze wysychają również błonę śluzową nosa.

Krople antybakteryjne (antybiotyki)

Krople zawierające w swoim składzie antybiotyki działają na bezpośrednią przyczynę bakteryjnych zimnych - patogennych mikroorganizmów.

Wybór leków przeciwbakteryjnych jest ogromny. Stosowanie tych funduszy bez zgody lekarza jest wyjątkowo niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Antybiotyki są pochowane w nosie tylko z bakteryjnym nieżytem nosa potwierdzonym przez lekarza. W innych przypadkach ich użycie nie przyniesie pożądanego rezultatu i zaszkodzi ciału dziecka.

Chociaż sam nie możesz używać takich kropli, musisz przestudiować tę grupę leków. Zastanów się nad przedstawicielami, którzy najczęściej są wyznaczani przez lekarza.

Isofra

Lek jest dostępny w postaci sprayu, który zawiera antybiotyk o działaniu miejscowym o nazwie Framicetin. Substancja ta niszczy skorupę bakterii, powodując ich śmierć. Skuteczny wobec wielu mikroorganizmów.

Spray Isofra jest wyznaczany przez lekarza po postawieniu diagnozy. Ważne jest, aby obserwować zależne od wieku dawkowanie i czas trwania leczenia. Jeśli antybiotyk zajmie więcej czasu, zacznie niszczyć pożyteczne mikroorganizmy żyjące w nosie dziecka, aby utrzymać zdrową mikroflorę.

Polidex

Kolejny bardzo powszechny lek stosowany w leczeniu bakteryjnego zapalenia błony śluzowej nosa u dzieci. Polydex jest złożonym lekiem, zawiera dwa antybiotyki, środek zwężający naczynia krwionośne i hormon. Antybiotyki polimyksyna B i neomycyna niszczą bakterie na błonie śluzowej nosa. Substancja fenylefryna działa zwężająco na naczynia, łagodzi przekrwienie i obrzęk. Dekstmetazon substancji hormonalnych szybko usuwa stany zapalne. Dzięki tak złożonej kompozycji Polydex jest w stanie szybko wyleczyć bakteryjny nieżyt nosa.

Nalewamy dzieciom zielonym smarkom

Preparat wytwarza się w postaci spreju. Dzieci mają wystarczającą ilość jednego zastrzyku w każdym kanale nosowym. Zastrzyki wykonuje się trzy razy dziennie. Nie mylić z kroplami do ucha Polidex!

Jedyny minus leku - jest przeciwwskazany dla dzieci do 2,5 roku.

Bioparox

Bioparox jest z powodzeniem stosowany w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych wywołanych przez bakterie. W składzie Bioparox antybiotyk miejscowego działania fusafungin. Bioparox jest dobry pod tym względem, że fusafungina działa głównie na powierzchni błony śluzowej. Przenikanie antybiotyku do krwi jest znikome. Dodatkowo fusafungina usuwa stany zapalne.

Produkowany Bioparox w wygodnych inhalatorach flakonowych. Zestaw zawiera dysze dla dzieci i dorosłych. Produkt jest oszczędnie spożywany, ponieważ ilość leku jest dozowana za pomocą dysz. Ma długi okres trwałości.

Z tych niedociągnięć wynikają ograniczenia wiekowe. Preparatu Bioparox nie można stosować u dzieci w wieku poniżej 2,5 roku.

Przed użyciem jakichkolwiek leków w nosie, konieczne jest uwolnienie kanałów nosowych dziecka z nosa i skórki przy pomocy mycia. W przeciwnym razie wchłanianie substancji leczniczych będzie trudne, właściwy efekt terapeutyczny nie wystąpi.


Powiązane publikacje