ss x
x

Szybko leczyć przeziębienie dzieci z lekarstwami ludowymi


Tradycyjna medycyna ma ogromną liczbę różnych recept na leczenie przeziębienia, w tym u dzieci w pierwszym roku życia. Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy ufać i ślepo stosować się do tych zaleceń. Wiele metod stosowanych w leczeniu naszych babć nadal jest dziś nieskutecznych, a niektóre są nawet niebezpieczne dla zdrowia. Nie należy też zapominać o indywidualnej nietolerancji produktów wchodzących w skład przepisu. Liczba chorób alergicznych znacznie wzrosła od dzieciństwa i wieku dojrzewania naszych rodziców i babć. Z biegiem lat liczba alergii wzrosła tylko. Dlatego alergia w naszych czasach jest bardzo częstą chorobą, która występuje nawet w najbardziej nieoczekiwanych produktach.

Wybór popularnej metody leczenia przeziębienia powinien być skoordynowany z pediatrą!

Jak pomóc dziecku bez leków?

Szybko wyleczyć katar dziecka pomoże spełnić szereg prostych zasad.

 1. Stale usuwaj nos dziecka ze śluzu. Aby to zrobić, możesz użyć aspiratora nosowego (sopleootsos) lub małej gruszki. Upewnij się, że nie tworzą się żadne skorupy. Po znalezieniu wysuszonego smrodu ostrożnie usuń skorupę z przewodów nosowych. Przed czyszczeniem nosa skorupa musi zostać zmiękczona. Aby to zrobić, z waty zwinąć wici, zanurzyć w roztworze soli i na przemian włożyć do nozdrza na kilka minut. Wysuszony smark rozpuszcza się i łatwo opuszcza.
 2. Zwilżyć śluzówkę nosa chorego dziecka. W tym celu konieczne jest zaszczepienie roztworu soli jedną kroplę do każdego nozdrza. Rozwiązanie jest proste: litr przegotowanej wody rozpuszcza łyżeczkę soli kuchennej lub soli morskiej.
 3. Nawilż powietrze w pokoju dziecka. Szybko radzisz sobie z problemem suchego powietrza w mieszkaniu specjalnego nawilżacza, pracującego z sieci.Pod jej nieobecność można ustawić naczynia w pokoju wypełnionym wodą lub powiesić w pokoju mokre ręczniki, prześcieradła.
 4. Aby podążać za schematem picia dziecka, częściej proponuj mu napój z wodą. Jeśli dziecko jest karmione piersią, matka karmiąca powinna częściej pić wodę. Przyczynia się to do upłynnienia mleka.

Jakiego nieżytu nosa można leczyć ludowymi przepisami

Przed rozpoczęciem leczenia dzieci należy zrozumieć przyczyny, które spowodowały pojawienie się smrodu. Nieżyt nosa jest rodzajem reakcji ochronnej, która rozwija się, by pomóc ciału.

Pojawienie się smarków u dziecka może wskazywać na następujące zmiany w jego ciele:

 1. Fizjologiczny katar jest przezroczystym smrodem w niewielkiej ilości, pojawiającym się w pierwszych miesiącach życia. Rzadziej zaburzają pracę układu oddechowego.
 2. Gnot w okresie ząbkowania. Przezroczysty, płynny, często w małych ilościach. Może wzrosnąć temperatura do 38,5 stopnia.
 3. Infekcja wirusowa (SARS, ARI). Soply przezroczysty, może być w dużych ilościach. Zwykle w połączeniu z innymi objawami: kaszlem, kichaniem, gorączką, osłabieniem.
 4. Infekcja bakteryjna. Zasmarkane żółte lub zielone, w dużych ilościach, trudno jest odejść, znacznie zakłócając oddychanie przez nos.
 5. Alergiczny nieżyt nosa.

Tradycyjna medycyna może jedynie pomóc w przeziębieniu spowodowanym ostrą infekcją wirusową układu oddechowego.

Leczenie fizjologicznego wycieku nosa lub smoczka podczas ząbkowania nie jest wymagane. Jest to normalne dla dziecka, które szybko mija bez interwencji.

Z bakteryjnym przeziębieniem przepisy ludowe nie mogą wyleczyć dziecka. W takiej sytuacji potrzebna jest specjalistyczna pomoc, ponieważ ryzyko komplikacji jest wysokie.

Alergiczny nieżyt nosa należy leczyć razem z alergologiem, ujawniając alergen lub alergeny, które powodują bieg nosa.

W leczeniu przeziębienia z mlekiem matki mocz i podobne nielogiczne metody są niebezpieczne dla zdrowia dziecka!


Szybko wyleczyć katar u niemowląt pomoże warzywa

Jest szeroko stosowany w leczeniu przeziębienia sokiem marchwiowym. Aby to zrobić, musisz zetrzeć świeżą marchewkę, a następnie wycisnąć sok z powstałej masy. Musisz gotować w małych ilościach, ponieważ nie możesz przechowywać soku z marchwi.Przed zaszczepieniem soku konieczne jest oczyszczenie nosa nadmiaru śluzu przez zaaplikowanie roztworu soli fizjologicznej. Dzieci poniżej sześciu miesięcy z sokiem z marchwi powinny być rozcieńczone wodą 1: 1, starsze dzieci mogą być używane w stanie nierozcieńczonym.

Sok z marchwi działa łagodnie, ponieważ nie podrażnia delikatnej śluzu, usuwa obrzęki, poprawia oddychanie, pomaga zwalczać wirusy. Zwykle dzieci noszą dobrze sok z marchwi.

Ten sam schemat wykorzystuje świeży sok z buraków.

Szybko oczyść nos i usuń duszność pomoże sok z cebuli lub czosnku. W tym celu trzeba ugotować wodę z cebuli lub czosnku. W postaci nierozcieńczonej soki tych warzyw nie mogą być używane. Jedna kropla cebuli lub soku z czosnku rozcieńczona łyżką wody. Zakopuj kroplami każde nozdrze. To wkraplanie powoduje kichanie, smarkanie dosłownie z dziobka. A fitoncydy, zawarte w dużych ilościach w cebuli lub czosnku, pomagają walczyć z infekcją wirusową.

Możesz także ułożyć połówki tych warzyw obok łóżka dziecka. Starsze dzieci robione są "koralikami" ząbków czosnku. Jest to doskonały sposób zapobiegania przeziębieniom.

Rośliny przeciwko smarkom

Wiele matek wraz z pojawieniem się dziecka w domu nabywa Kalanchoe. Rzeczywiście, ta niesamowita roślina pomaga szybko wyleczyć przeziębienie u dzieci i dorosłych. Kalanchoe ma szkodliwy wpływ na bakterie, usuwa obrzęk błony śluzowej, działa leczniczo, jeśli błona śluzowa jest uszkodzona. Stosuje się go w przypadku poważnych zakrzepów w nosie i trudnych do rozdzielenia smarków z powodu ich drażniącego działania.

Zakopuj sok Kalanchoe w czystej postaci, ponieważ możliwe jest poparzenie śluzem. Umyte liście muszą być zmiażdżone i sprasowane. Otrzymany sok rozcieńczono wodą w proporcji 1:10. Pogrzebać kroplą tylko z silnym zalozhennosti i dużą liczbą grubych smarków.

Druga najpopularniejsza roślina, którą można znaleźć praktycznie w każdym domu - aloesie. Sok z aloesu przygotowywany jest według tego samego przepisu co Kalanchoe. Musi być rozcieńczony dziesięciokrotnie wodą.

Dobrym efektem terapeutycznym jest zakrapianie w wylocie bulionów ziół leczniczych: rumianku, nagietka, mięty, matki i macochy, lipy. Zioła są warzone osobno lub w postaci mieszanin.Zakopaj kilka razy dziennie przez 1-2 krople w każdej połowie nosa.

Aby zwilżyć śluzówkę nosa i ułatwić oddychanie, można kopać kroplą rokitnika lub olejem z morwy. Duża ilość oleju może przedostać się do dróg oddechowych, dlatego należy zachować ostrożność. Najlepiej po prostu nasmarować kanały nosowe olejem za pomocą gaziaka turundochek.

Użycie produktów o silnym działaniu drażniącym w postaci nierozcieńczonej jest surowo zabronione. Należą do nich: cebula, czosnek, kalanchoe. Powodują oparzenie błony śluzowej, co tylko komplikuje przebieg przeziębienia, wiążąc z nim zapalenie.

Olejki eteryczne w walce z przeziębieniem

Leczenie dziecka inhalacją parową jest zabronione. Para może powodować poważne oparzenia błon śluzowych dziecka. Ale zimne inhalacje mogą być stosowane w leczeniu przeziębienia i przeziębienia. W tym celu należy kapać kilka kropli oleju w aromalampie lub na zwykłej bawełnianej tarczy, która jest umieszczona w pokoju dziecięcym. Następujące olejki eteryczne są w stanie traktować smark: rozmaryn, pomarańcza, mięta, sosna, eukaliptus, koperek, drzewo herbaciane.

Szybko leczyć przeziębienie dzieci z lekarstwami ludowymi

Dzieci podatne na alergie są kategorycznie zabronione w leczeniu przepisów ludowych! Warzywa, rośliny lub oleje mogą powodować reakcję alergiczną, obrzęk Quinckego.


Masaż nosa do dziecka

Masaż nosa i okolic zatok jest wykonywany po prostu, a efekt z niego nie sprawi, że poczekasz. Przed masażem rozgrzej ręce i upewnij się, że skóra rąk nie ma szorstkości. W przeciwnym razie dziecko będzie nieprzyjemne, zacznie być kapryśne, odwróci się, a pełnowartościowy masaż nie zadziała.

Technika masażu:

 1. Głaszcząc ruchy obiema rękami, przechodź od środka czoła do skroni.
 2. Uderzenia w policzek w kierunku od świątyni do podbródka.
 3. Pod nosem narysuj palec, wyciągając wąsy do dziecka. Po pierwsze, jedna strona, potem druga.
 4. Dokładnie masuj miejsca znajdujące się w pobliżu skrzydeł nosa i tuż nad grzbietem nosa. Masaż odbywa się z dwóch stron.

Przy regularnym wykonywaniu prostych zabiegów poprawia się dopływ krwi do błony śluzowej nosa i zatok. Nos traci łatwiej, ryzyko zapalenia w zatokach nosa zmniejsza się, przekrwienie nosa mija szybciej.

Jeśli dziecko ma wydzielinę z nosa, nie spiesz się, aby szukać metod i leków, aby szybko pozbyć się tego objawu. Nie panikuj.Najpierw zadzwoń do pediatry lub zadzwoń do lekarza w swoim domu. Dopiero po ustaleniu przez lekarza charakteru przeziębienia, porozmawiaj z nim o możliwości zastosowania tradycyjnych metod leczenia.


Powiązane publikacje