ss x
x

Bezpieczne leczenie przeziębienia u miesięcznego dziecka


Nie każda ciecz wypływająca z nosa dziecka w pediatrii jest zwykle nazywana katarem i leczona. Wynika to z anatomicznych i fizjologicznych cech organizmu dziecka, które opiekuńcze matki i ojcowie muszą znać.


Fizjologiczne przeziębienie

Termin "fizjologiczny" oznacza cechę danego wieku. W łonie matki dziecko otrzymuje tlen przez krew przepływającą do jego narządów przez pępowinę od matki. Po urodzeniu, przy pierwszej inhalacji i płaczu, pęcherzyki płucne ujawniają się w płucach noworodka. Od tego momentu zaczyna oddychać samodzielnie. Narządy układu oddechowego dopiero rozpoczynają swoją pracę. Aby jakościowo wykonywać swoje funkcje, muszą dostroić się do nowego środowiska i nauczyć się, jak działać poprawnie.

Bezpieczne leczenie przeziębienia u miesięcznego dziecka

Z tego powodu dzieci mają fizjologiczny wyciek z nosa. Specjalne komórki znajdujące się w błonie śluzowej nosa i są odpowiedzialne za produkcję śluzu, który zapewnia nawilżenie i oczyszczenie jamy nosowej, nauka przeznaczyć wystarczającą ilość wydzieliny. Dzieje się tak przez próbę i błąd. Komórki przeżywają swój potencjał, podkreślając więcej, a następnie mniej śluzu. Po około 10 tygodniach proces ten dobiega końca. W tym czasie zaczyna się produkować optymalna ilość płynu, co zapewnia normalną wilgotność w jamie nosowej. Przebieg nosa ustaje.

Fizyczny katar, w przeciwieństwie do zwykłego przeziębienia innego pochodzenia, ma następujące cechy szczególne:

 1. Zdejmowany z nosa jest przezroczysty, w niewielkiej ilości.
 2. Noworodek ssie dobrze na piersi lub butelce, ponieważ obrzęk błony śluzowej nosa nie występuje, powietrze swobodnie przechodzi przez kanały nosowe. Czasami podczas karmienia słychać "squelch" lub "pohryukivanie".
 3. Sen i czuwanie nie są naruszone.
 4. Temperatura ciała jest normalna.
 5. Nie ma kaszlu, kichania i innych objawów ostrych infekcji dróg oddechowych.

Nie musisz traktować tego warunku. Stosując leki zwężające naczynia, przedłużasz tylko okres adaptacji. Aby pomóc spout szybciej przejść ten okres, konieczne jest stworzenie korzystnych warunków:

 1. Temperatura powietrza w pokoju dziecka powinna wynosić 20-22 stopni.
 2. Konieczne jest utrzymanie wilgotności. Aby to zrobić, możesz kupić nawilżacz. Jeśli nie ma możliwości wydawania pieniędzy na nawilżacz, po prostu powiesić mokre pieluchy w pokoju lub umieścić pojemniki z wodą. Jeśli w domu jest akwarium, przenieś je do pokoju dziecięcego - jest to doskonały nawilżacz powietrza.
 3. Codziennie przewietrz pomieszczenie, niezależnie od pory roku.
 4. Codziennie, przechodź przez wilgotną ściereczkę na powierzchni, wytrzyj podłogi. Czyszczenie zwiększa wilgotność powietrza i zmniejsza koncentrację cząsteczek kurzu w zainspirowanym powietrzu. Kurz jest alergenem, podrażnia i wysusza błonę śluzową nosa.

Jeśli noworodek jest chory

Coryza u dziecka w wieku jednego miesiąca może mieć charakter bakteryjny, wirusowy lub alergiczny. Warunki te rodzice muszą rozpoznać i odróżnić w czasie od fizjologicznego zimna, ponieważ wymagają leczenia.

Bakterie i wirusy mogą łatwo dostać się do nosa dziecka, ponieważ drogi nosowe są krótkie, mechanizmy ochronne nie działają w pełnej sile, powietrze nie jest w stanie dobrze się rozgrzać i być oczyszczone w nieformalnym systemie.

Coryza w tym przypadku będzie miała swoje osobliwości:

 1. Wylewka na początku jest położona, następnie można odłączyć dużą ilość cieczy. Po kilku dniach wypływ z nosa staje się gęsty, kolor zmienia się na zielonkawy lub żółty. W przypadku infekcji wirusowej widoczne są smugi krwi.
 2. Z powodu zatkanego nosa i gęstej tajemnicy zamykającej światło kanałów nosowych, noworodek ssie źle na klatce piersiowej lub butelce. Aby oddychać ustami, dziecko musi ciągle odrywać się od klatki piersiowej lub sutków. Jest kapryśny, nie je, traci masę ciała.
 3. Noworodek jest niespokojny, temperatura ciała może wzrosnąć, można zauważyć osłabienie. Dzieciak w tym okresie źle je, bez powodu płacze.
 4. Inne objawy choroby mogą również przyłączyć się do: kaszlu, kichania itp.

Katar z alergią

Katar u dziecka w ciągu miesiąca może się objawić w przypadku wystąpienia alergii.Może być uczulony na kurz, pyłki roślin, niektóre produkty spożywane przez mamę, leki. Choroba najczęściej ma charakter dziedziczny i bliscy krewni noworodka również mają choroby alergiczne.

Cure alergiczny nieżyt nosa może być, eliminując alergen z życia dziecka. Pomoc w tym alergologa lekarza.


Co jeśli noworodek ma przeziębienie?

Jak wspomniano powyżej, fizjologiczny katar nie wymaga leczenia. Jeśli przeziębienie jest spowodowane przez bakterie lub wirusy, musi być leczone.

Główną zasadą w leczeniu kataru u niemowląt jest ciągłe oczyszczanie dróg nosowych ze śluzu i skorupy!

Aby to zrobić, należy wyssać nos dziecka specjalnym aspiratorem lub małą strzykawką. Kupuj te urządzenia w aptece, bo kosztują budżet. Przed aspiracją zawartości konieczne jest zwilżenie jamy nosowej przez upuszczenie roztworu soli fizjologicznej lub produktu leczniczego na bazie wody morskiej: Aquamaris, Kvix, Akvalor.

Gruba tajemnica stanie się lżejsza, skorupy rozpuszczą się, a dziobek zostanie łatwo oczyszczony. Pompy należy używać tylko bardzo ostrożnie, śluza jest bardzo delikatna i może zostać łatwo uszkodzona.

Nie można stosować preparatów w postaci sprayów dla dzieci do roku! Nie można również przepłukać przewodów nosowych przez wstrzyknięcie płynu do jamy nosowej za pomocą strzykawek, strzykawek itp. Zagraża to przepływowi płynu do jamy trąbki Eustachiusza i powstawaniu stanu zapalnego.

Nie ufaj "przepisom babci" i nie przekopuj mleka w nosie dziecka. Cure wyciek z mleka matki nie może, ale działać jako grunt dla rozmnażania bakterii, co dodatkowo pogorszy sytuację.

W przypadku leczenia lekiem należy leczyć wyłącznie specjalistów. Lekarz zaleci działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe lub zwężające naczynia, w zależności od rozpoznania i ciężkości choroby.


Powiązane publikacje