ss x
x

Reakcje alergiczne u dziecka na przeziębienie


Zima to jedna z najbardziej ulubionych porcji roku dla wielu dzieci! Po upadku ze śniegu, dosłownie nie można ich zmusić do siedzenia w domu! Śnieżki, łyżwy, zjeżdżalnie, sanki, bałwany modelarskie ... Wystarczająco zabawne i jasne emocje dla dzieci! Dzieci poniżej jednego roku życia również nie powinny cały czas siedzieć w domu, a przynajmniej raz dziennie wykonywać obowiązkowy spacer na świeżym powietrzu.

Ale rodzice mogą zauważyć niezrozumiałą czerwień na twarzy dziecka, która jest zupełnie inna niż zwykły rumieniec. Więcej niż to! Objawy te nie ustępują nawet po godzinie przebywania dziecka w domu. Wręcz przeciwnie, do nich oprócz prostego zaczerwienienia twarzy można dodać obrzęk, wysypkę lub świąd. Obecność któregokolwiek z tych objawów może wskazywać, że Twoje dziecko jest uczulone na przeziębienie!

Reakcje alergiczne u dziecka na przeziębienie

Oto zdjęcie dziecka z wyraźną manifestacją zimnej alergii.


Zimna alergia? Co to jest?

Każdy wie, że wystąpienie jakiejkolwiek alergii jest spowodowane kontaktem ciała z pewną substancją, która jest alergenem. Ale przy zimnej alergii wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. Do tego czasu lekarze mają zabroniony taką alergią, lecz badania wykazują, że w niskich temperaturach otoczenia, jest w stanie wywołać cały scenariusz występuje w klasycznych alergii. Wynika to z reakcji organizmu na zimno lub wiatr, co prowadzi do rozwoju histaminy, która jest nazywana mediatorem zapalenia. W rezultacie podczas zimowych spacerów lub powrotu do domu można zaobserwować u dziecka objawy alergii.

Przyczyny zimnej alergii

Dzisiaj medycyna nie jest gotowa udzielić dokładnej odpowiedzi na pytanie o przyczyny pojawienia się i rozwoju takiej alergii u dzieci i dorosłych. Ale udało nam się odkryć szereg czynników, które mogą zwiększyć ryzyko takiej alergii:

 • Osłabiona odporność i niedożywienie. Rodzice niektórych dzieci, którzy są podatni na trwałe przeziębienia, często tworzą "cieplarniane warunki" dla swojego dziecka. Jest to obarczone wycofaniem organizmu ze spacerów na świeżym powietrzu w warunkach niskiej temperatury.Statystyki medyczne doprowadziły również do wyników badań, które dowodzą, że dzieci o nieodpowiedniej diecie z ich pożywienia są najbardziej narażone na zimne alergie.
 • Choroby przewlekłe. Jeśli ciało dziecka ma siedlisko przewlekłej infekcji, może również przyczynić się do alergii na przeziębienie. Czasami objawy alergii na zimno szybkich pediatrów i rodziców, że dziecko w organizmie jest porażką. Odra, różyczka i reumatoidalne zapalenie stawów najczęściej mogą wywoływać objawy "zimnych" objawów.

Jak można samodzielnie określić obecność alergii na przeziębienie u dziecka? Niektórzy radzą, aby zastosować kostkę lodu dla skóry dziecka, a po pięciu minutach studiować jego reakcja na bodziec. Zwracamy uwagę, że tylko doświadczony dermatolog jest w stanie zdiagnozować taką chorobę i przepisać mu odpowiednie leczenie!

Ponadto, zimna alergia dziecka często występuje z powodu:

 • pogłębiona historia alergii (na przykład w przypadku uczulenia na pyłki, sierść zwierząt lub niektóre pokarmy);
 • obecność próchnicy w zębach;
 • naruszenia normalnego funkcjonowania tarczycy;
 • dysbioza lub helminthiosis;
 • obecność różnych chorób skórnych lub autoimmunologicznych (egzema, łuszczyca, neurodermit, toczeń rumieniowaty);
 • ciężka niewydolność wątroby;
 • dziedziczne geny, które mogą przenosić tę chorobę nawet po kilku pokoleniach.

Główne objawy i objawy

Zimne alergie u dzieci mogą objawiać się w zupełnie inny sposób. Stopień manifestacji jej objawów może być zupełnie inny: od małego zaczerwienienia różnych części skóry do potwornej wysypki. Główne objawy zimnych alergii:

 • Reakcja skórna. Przejawia się jako zimne zapalenie skóry w postaci niewielkiego zaczerwienienia lub obrzęku w otwartych obszarach skóry ciała, które swędzą i powodują dyskomfort dziecka. Na zdjęciu widoczne są małe czerwone plamki na twarzy dziecka.
 • Poniższe zdjęcie przedstawia bardziej surową formę manifestacji w postaci zimnej pokrzywki. Przy takich objawach dochodzi do fuzji wysypki do dość dużych formacji - pęcherzy.
 • Reakcja układu oddechowego.Przy takiej alergii prawie zawsze pojawiają się objawy, takie jak katar i niedrożność nosa. Czasami dochodzi do rozwoju obrzęku Quinckego, co prowadzi do trudności w oddychaniu, a dziecko zaczyna się dusić.

Obrzęk Quinckego jest niebezpiecznym stanem, w którym twoje dziecko może się udusić! Nie próbuj ratować dziecka samodzielnie przed takim zjawiskiem. Natychmiast wezwać pogotowie!


Jak leczyć alergie na zimno u dzieci?

Co się stanie, jeśli zauważysz objawy podobnej choroby u Twojego dziecka? Pierwszym krokiem będzie wspólna wycieczka z dzieckiem do miejscowego terapeuty dziecięcego, który z pewnością sprawdzi Twoje dziecko, postawi dokładną diagnozę i poda wiele wskazówek i zaleceń.

Być może lekarz Twojego dziecka doradzi dziecku, aby w okresie zimowym stosował leki przeciwhistaminowe. Może również zalecać stosowanie kremu z tłuszczu lub balsamu dla dzieci, który należy stosować przed każdym spacerem na świeżym powietrzu.

Najbardziej odpowiednią opcją w leczeniu zimnych alergii jest przenoszenie się do cieplejszych obszarów w celu uniknięcia silnych mrozów i opracowania scenariusza alergicznego. Nie zwlekaj z leczeniem takiej choroby i odłóż ją w długim pudełku.

Bez odpowiedniego leczenia, zimna alergia nabierze rozpędu i wycieku z większymi komplikacjami.

Dziecka pierwsze oznaki alergii na zimno - Zgadzam się z leków przeciwhistaminowych powoływania Pediatra, które są zdolne do zmniejszenia objawów klinicznych choroby.

Nie "kopnij klina klinem" i wysyłaj dziecko na długie spacery, stwardnij je lodowatą wodą i wykąp się w zimnej kąpieli! Chorób alergicznych nie można leczyć takimi metodami! Ale nie ograniczaj całkowicie dziecka do chodzenia. Wystarczy spędzić 15-30 minut na ulicy w chłodne dni.

Pamiętaj o innych opcjach. Być może, zamiast alergii na zimno, twoje dziecko jest po prostu uczulone na pewien puch, który jest osłonięty przez wrota swojej zimowej kurtki. Możliwe, że reaguje na nowy proszek do prania, który właśnie zacząłeś prać.

Dokładnie przeanalizuj wszystko. I pamiętaj, że nie możesz zrobić bez pomocy doświadczonego pediatry i alergologa. Tylko oni będą mogli przepisać właściwe leczenie.Możesz poprosić ich o napisanie wskazówki do szczegółowej analizy, która pomoże określić dokładny typ alergenu, który przeszkadza Twojemu dziecku!


Powiązane publikacje