ss x
x

Odżywianie kobiety karmiącej z zaparciami u niemowląt

Zaparcie to naruszenie przewodu pokarmowego. Dla dzieci jest to bardzo bolesny proces, który powoduje dyskomfort i kolkę w jamie brzusznej. Dlatego, wraz z pojawieniem się pierwszych objawów zaparcia, należy zwrócić się do pediatry leczenia. Zwłaszcza jeśli dziecko odczuwa dyskomfort lub ból.


Do przyczyn, które powodują trudności w wypróżnienia, może służyć rozmaite czynniki: niedobór wody w organizmie dziecka lub nienależytego mieszaniny lub ostrym tłumaczenia kid sztucznego karmienia mlekiem matki, niedobór witaminy D, etc.

Jeśli dziecko jest w pełni karmione piersią, najczęstszą przyczyną zaparć jest zwykle niewłaściwa dieta matki, czyli nieprzestrzeganie właściwej diety. Wraz z mlekiem matki dziecko otrzymuje wszystkie składniki żywności, której używa. Dlatego karmienie piersią matki powinno być zrównoważone i prawidłowe. Do tego dochodzi specjalna dieta.

s8391_1373998658_1

Produkty, które matka karmiąca powinna zostać wykluczona podczas laktacji

Istnieje wiele produktów, które są surowo zabronione do jedzenia mama, jeśli ona pielęgnuje dziecko. Takie produkty nie tylko może powodować zaparcia, ale również alergie, kolki, pogorszenie stanu zdrowia i wielu innych niepożądanych skutków.

Zakazane produkty podczas laktacji obejmują:

 1. Wszelkie napoje zawierające alkohol. Również piwo należy do nich.
 2. Produkty zawierające czekoladę. W tym kakao.
 3. Grzyby.
 4. Owoce cytrusowe (dozwolone do picia herbaty z cytryną).
 5. Kochanie.
 6. Owoce, jagody, a także warzywa o barwie czerwonej lub szkarłatnej.
 7. Owoce należące do wielu egzotycznych. Na przykład ananas, kokos, kiwi itp.
 8. Owoce morza, a także wszelkie czerwone ryby.
 9. Owoce orzecha (z wyjątkiem orzecha włoskiego).
 10. Sery zawierające enzymy (Adyghe, brynza itp.).

Należy również wykluczyć produkty o właściwościach lepkich. Należą do nich: ryż, rzodkiew, rzepa. Nie używaj przypraw, ponieważ mogą stać się oczywiste przyczyną zaparć u niemowląt. Podobnie matka karmiąca nie musi próbować marynowanych, konserwowanych i zbyt słonych pokarmów.Ta dieta pomaga dziecku uniknąć zaparć.

Produkty, których stosowanie powinno być ograniczone podczas laktacji

Istnieją produkty, które mają wiele korzystnych właściwości dla niemowląt. Ale jeśli ich stosowanie jest nadmierne, one również mogą wpływać na zaparcia w dziecku. Dlatego matki karmiące potrzebują jedzenia. Obejmuje:

 • Mleko krowie - jego spożycie nie powinno przekraczać 200 gramów dziennie;
 • Wyroby piekarnicze i mączne, w tym kasza gryczana;
 • Odmiany fasoli;
 • Cukierki i słodycze powinny być ograniczone do 50 gramów dziennie (nie można ograniczyć spożycia pianek i ciastek);
 • Sól
 • Jaja kurze - 2-3 jajka na tydzień.

pitanie-mami


Produkty spożyte przez matkę karmiącą z zaparciem u dziecka

Jeśli dziecko cierpi na zaparcia, istnieje wiele produktów, które są uwięzione w mleku matki, pomoże to w prawidłowym funkcjonowaniu jelit.

Po pierwsze, można przywrócić regularne wypróżnianie u dziecka za pomocą stałego używania suszonych moreli i suszonych śliwek. Możesz je zjeść w dowolnym momencie: na śniadanie, na obiad jako deser lub po prostu w formie przekąsek przez cały dzień. Należy je gotować w formie gotowanej na parze, a także zaleca się picie pozostałej wody dla matki. Latem, jako środek zapobiegawczy i leczenie zaparć, można jeść świeże morele, ale nie więcej niż dwadzieścia dziennie.

Po drugie, używanie gotowanych buraków jest niezwykle przydatne. Ekspozycja na mleko matki ma wpływ na osłabienie dziecka. Możesz również zrobić buliony na bazie tego warzywa. Aby to zrobić, musisz pokroić buraki na kostki, dodać wodę i doprowadzić je do gotowości. Otrzymany płyn do drenażu i picia 100-150 gramów dziennie. Buraki mogą być używane jako osobne danie i jako dodatek.

Przed pójściem do łóżka, karmiąc piersią swoje dziecko, zaleca się wypicie szklanki kefiru. Lepiej jest, jeśli jest on niskotłuszczowy i wyprodukowany około dwa dni temu. Ponadto kefir należy spożywać ciepłe, zimne napoje niekorzystnie wpływają na laktację.

Pozytywnie na stolcu dziecka wpływają pokarmy takie jak dynia i jabłka. Najlepiej piec je w piekarniku lub gotować dla pary. Nie tylko mogą być pysznym deserem, dzięki ich wyjątkowemu połączeniu, ale także łatwo poradzić sobie z zaparciami dziecka. To danie można jeść codziennie.Możesz również dodać twarożek o niskiej zawartości tłuszczu. A jeśli połączysz dynię i jabłka z cebulą i marchewką, dostaniesz doskonały gulasz, który również przyczyni się do normalizacji jelit dziecka.

Zaparcie może być spowodowane zbyt dużą ilością tłuszczowego mleka matki. Aby uniknąć tego problemu, zaleca się matce karmiącej picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie bez żadnych dodatków.

Ponadto w celu wzmocnienia perystaltyki dziecka żywienie matki powinno zostać wzbogacone w błonnik. Wiadomo, że takie produkty obejmują warzywa i owoce, a także produkty z kwaśnego mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Wszystkie potrawy spożywane przez matkę karmiącą muszą być duszone, gotowane lub pieczone w piekarniku. Również bardzo przydatne jedzenie, gotowane na parze.

Aby mleko matki było bogate w składniki odżywcze, potrzebna jest zbilansowana dieta. W menu matki powinny znaleźć się potrawy związane z pierwszym stołem (zupy, buliony itp.), W których nie powinno się dodawać zbyt dużo mięsa. A także drugie dania z obowiązkową konserwacją warzyw.

Co jeść mamę, jeśli dziecko ma zaparcia

Każda matka powinna opracować specjalną intuicję dla produktów, których stosowanie zapewnia pewien dyskomfort dla dziecka. Odżywianie może być bardzo zróżnicowane, ale najważniejsze jest unikanie nadmiernego rozpowszechnienia tego lub tego składnika żywności. Ważne jest również monitorowanie reakcji noworodka i unikanie pojawiających się problemów w postaci zaparć, biegunki lub alergii. W przypadku niektórych produktów dziecko może reagować z niepożądanymi konsekwencjami, podczas gdy inne nie mogą być tolerowane. Dlatego dieta powinna być tworzona stopniowo.

Najczęściej wraz z pojawieniem się zaparcia u dziecka karmionego piersią, spożycie tłuszczów zwierzęcych powinno być ograniczone. Powinny zostać zastąpione przez żywność roślinną: owoce, warzywa, zboża. Produkty te przyczyniają się do normalizacji jelita, a także pozytywnie wpływają na jego mikroflorę.

Jeśli w ciągu kilku dni po dostosowaniu diety krzesło dziecka nie stanie się regularne, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą. W tym przypadku samoleczenie nie jest tego warte. Doświadczony lekarz przeprowadzi niezbędne konsultacje, a także przepisze dodatkowe leki zawierające probiotyki i probiotyki lub wyśle ​​je w celu wykonania niezbędnych badań.


Powiązane publikacje