ss x
x
Choroby

Filtry
Różyczka u dzieci i dorosłych: objawy i szczepienia
Różyczka u dzieci i dorosłych: objawy i szczepienia
Objawy różyczki u dzieci i dorosłych, nazwy szczepionek i możliwe reakcje na szczepienia
Zapalenie ślinianek: pierwsze oznaki, powikłania i szczepienia Zapalenie ślinianek: pierwsze oznaki, powikłania i szczepienia
W jaki sposób manifestuje się zapalenie ślinianki przyusznej (choroba świnki), jakie mogą być powikłania choroby i jakie szczepionki są stosowane do szczepień
Odra: objawy i szczepienia Odra: objawy i szczepienia
Jaką symptomatologią jest choroba odry, które szczepionki są stosowane do szczepień
Długie marzenie o dziecku z chorobą Długie marzenie o dziecku z chorobą
Z tego artykułu dowiesz się o normach snu dla dzieci w wieku poniżej jednego roku, o tym, dlaczego dziecko dużo śpi podczas choroby, jakie środki można podjąć, i w których ...
Niespokojny sen 4 miesięcznego dziecka Niespokojny sen 4 miesięcznego dziecka
Problem złego snu u dziecka w wieku 4 miesięcy nie jest rzadkością. Ale troskliwi rodzice muszą dowiedzieć się przyczyny tego zjawiska. W końcu może to prowadzić do wielu problemów związanych ze zdrowiem dziecka.
Niespokojny sen dziecka: przyczyny Niespokojny sen dziecka: przyczyny
Dziecko zaczęło źle spać, podrzucając i obracając się we śnie - to norma lub patologia? Jakie są przyczyny niespokojnego snu? Spać dzień i noc. Co się stanie, jeśli sen dziecka zostanie przerwany? Do którego specjalisty należy się zgłosić?
Jeśli dziecko śpi w ciągu dnia zamiast w nocy Jeśli dziecko śpi w ciągu dnia zamiast w nocy
Co powinni robić rodzice, gdy noworodek myli dzień z nocą. Co jest przyczyną tej nietypowej sytuacji, jakie należy podjąć w celu przywrócenia normalnego snu kroki.
Dziecko płacze we śnie - powody Dziecko płacze we śnie - powody
Dlaczego niemowlę płacze we śnie. Jak uspokoić dziecko i stworzyć komfortowe warunki do głębokiego spokojnego snu. Jakie objawy powinny ostrzegać rodziców i zachęcać ich do wizyty u lekarza.
Czas snu 7 miesięcznego dziecka Czas snu 7 miesięcznego dziecka
Dla dzieci siedem miesięcy pełnego snu i odpoczynku jest niezwykle ważne dla rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Jak długi jest sen w tym wieku i dlaczego może być niespokojny.
Brak snu u noworodka: przyczyny Brak snu u noworodka: przyczyny
można dowiedzieć się z tego artykułu, dlaczego dziecko nie chce spać w ciągu dnia, ile trzeba spać noworodek, które mogą być przyczyny złego snu w ciągu dnia i co można zrobić, aby dziecko mogło spać.
Całkowity brak snu u noworodka Całkowity brak snu u noworodka
Według statystyk około 10% dzieci cierpi na zaburzenia snu. Co rodzice powinni zrobić w tej sytuacji, jak pomóc dziecku, aby wyeliminować przyczynę niepokoju i zorganizować dobry odpoczynek?
Zobacz więcej

Choroby

Noworodek ma ogromny potencjał adaptacyjny. Może przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach, które nie przekraczają granic jego możliwości. Choroby są często tworzone przez samych rodziców z powodu ignorancji.

Jak uniknąć choroby od urodzenia do roku:

  • Skaza, dysbakterioza osłabiony system odpornościowy ... uniemożliwia zastosowanie na piersi bezpośrednio po urodzeniu (siary, która jest utworzona w tym czasie, to generuje odpowiednie flory jelitowej, zawiera ważne immunologicznych składników biologicznych).
  • Z chorobami przewodu pokarmowego, zaparcia, biegunka ... Zapisuje piersią z dobrego odżywiania karmiących kobiet.
  • Przeziębienia, pieluszkowe, wysypka ciepła, zapalenie pelonochny, krzywicy ... nie będzie się w ogóle, jeśli na co dzień, aby utrzymać fizyczne mechanizmy termoregulacji procedur odpuszczania nie przegrzewać dziecku dodatkową odzież, brać kąpiele słoneczne i powietrze.

Właściwe działania dorosłych uwalniają dzieci od poważnych chorób w okresie niemowlęcym. Zapewnić bliski kontakt z matką dziecka, maksymalną swobodę ruchu, higieny, przeprowadzać na świeżym powietrzu dużo czasu na świeżym powietrzu, i pozostać zdrowym.