ss x
x

Dziecko nagle zaczęło płakać i krzyczeć


Julia Gorina

Moje dziecko ma pięć miesięcy. Lekarz jest stale obserwowany, wszystko jest w porządku. Ostatnio nagle zaczął krzyczeć i histerycznie. Jak gra, gra i nagle nagle płacze. Lekarz mówi, że wszystko jest w porządku, ale nie jestem zbyt pewny siebie. Powiedz mi, co może być przyczyną nagłych wrzasków i histerii?

Dla małych dzieci do jednego roku płacz jest jedynym sposobem komunikowania się z dorosłymi. Najczęstsze przyczyny płaczu w dzieciństwie to głód, kolka jelitowa (i inne bolesne odczucia), dyskomfort i przepracowanie.


Główne przyczyny płaczu dziecka w ciągu 5 miesięcy

Najczęstszą przyczyną niemowlęcia jest głód. W tej chwili dziecko może nie mieć wystarczającej ilości mleka matki lub mieszanki dla niemowląt. Z reguły w wieku 4-6 miesięcy rozpoczyna się pierwsza przynęta. Gdy dziecko osiągnie tego wieku, jest to wzmocnienie układu pokarmowego, nerwowego i mięśniowego systemów, a mleko matki nie jest już w stanie zapewnić okruchy ze wszystkimi niezbędnymi odżywczych, dziecko po prostu nie nasycić. Jednocześnie wprowadzanie uzupełniającej żywności powinno odbywać się zgodnie z określonymi zasadami, konieczna jest konsultacja z lekarzem dziecka.

Nie wykluczaj również prawdopodobieństwa wystąpienia choroby. Aby to zrobić, musisz obserwować stan i zachowanie dziecka. Najczęściej dzieci poniżej 1 roku życia chorują na przeziębienia i choroby jelit.

Ich objawy są znane każdemu dorosłemu - kaszel, katar, stolec (płynny stolec lub odwrotnie, zaparcia), podwyższona temperatura ciała. Równoczesnymi objawami choroby mogą być nastrojowe zachowanie, drażliwość, zmniejszony apetyt. Jeśli dziecko oprócz płaczu ma jakiekolwiek oznaki choroby, konieczne jest natychmiastowe poinformowanie o tym lekarza.

Jeśli zęby są przecięte

W przypadku niektórych dzieci i rodziców proces ząbkowania przebiega bez żadnych komplikacji. Jednak niektóre dzieci mogą odczuwać poważny dyskomfort w tym okresie. W wieku 5-6 miesięcy pierwsze zęby mogą pojawić się w okruchach.Proces erupcji powoduje ból u niemowląt, mogą one krzyczeć, płakać, ich sen i apetyt pogarszają się.

Objawy ząbkowania są zwiększoną ślinotokiem, dziecko próbuje wciągnąć do ust i obgryzać wszelkie przedmioty, do których może dotrzeć. Wskaż także erupcję zaczerwienienia zębów i obrzęk obszaru dziąseł.

Aby złagodzić ten stan, możesz skorzystać z następujących wskazówek:

  • dać dziecku do żucia specjalnych gumowych lub silikonowych gryzaków. Można je wstępnie schłodzić w strumieniu zimnej wody lub w lodówce. Z ich pomocą dziecko masuje dziąsła, ułatwiając w ten sposób i przyspieszając procedurę "dziobania" zęba;
  • jeśli temperatura wzrośnie powyżej poziomu 38 ° C, miękisz powinien otrzymać środek przeciwgorączkowy;
  • jeśli dziecko płacze ciężko, możesz kupić specjalny lek do użytku lokalnego w aptece. Znieczulą i uspokoją dziąsła, wyeliminują swędzenie.

Gdy przyczyną płaczu jest przemęczenie

Często przyczyną płaczu w dzieciństwie może być przemęczenie. Kid pierwszych miesiącach życia aktywnie uczyć się o świecie, grając w nowe i ekscytujące zabawki, codziennie zwiększając jego zdolności fizyczne, on przeżywa wiele emocji. Może to prowadzić do szybkiego zmęczenia. Jednak nadmierne podniecenie emocjonalne nie pozwala dziecku zasnąć. W rezultacie miękisz płacze, pasuje, nie śpi.

dziecko krzyczy

Takie dzieci muszą stworzyć spokojne i spokojne otoczenie, wykluczenie telewizji, zbyt głośną i hałaśliwą muzykę, ciche gry.


Powiązane publikacje