ss x
x

Obuwie dla dzieci w wieku do jednego roku

Irina Ivleva

Mój syn 11 miesięcy, ucz się chodzić. W domu możemy biec boso, ale już niedługo w lecie musimy wybrać dobre buty. Poradzono nam, abyśmy poczekali z butami, ponieważ nogi właśnie się kształtują. Powiedz mi, czy warto kupować sandały lub buty dla dzieci na lato, czy też czekać i nauczyć go wracać do domu?


Pierwsze buty dla dziecka należy kupić w momencie, gdy okruchy zaczynają robić pierwsze kroki lub gdy zaczyna się podnosić - według uznania rodziców. Jednakże, jeśli dziecko jest już w stanie samodzielnie poruszać się na własnych nogach, nie warto opóźniać zakupu obuwia.

Wymagania, które musi spełnić pierwsze obuwie

Co to za buty - letnie buty, sandały lub coś innego zależy od warunków pogodowych. Jednocześnie pierwsze obuwie dziecięce powinno być wysokiej jakości i spełniać określone wymagania:

  • buty, sandały (i wszelkie inne buty) powinny mieć mały obcas, około 0,5 do 1,5 cm .Zakres ten pozwoli uniknąć upadku dziecka z tyłu, z tyłu (lub głowy);
  • buty muszą być wyposażone w sztywny, niełamliwy grzbiet. Dzięki niemu pięta będzie dobrze zamocowana, a dziecko nie zwichnie nogi podczas przypadkowego upadku;
  • Pierwsze buty z miękiszu powinny być wykonane z wysokiej jakości i naturalnych materiałów (w tym przypadku preferowana jest skóra lub skóra z elementami tekstylnymi);
  • wewnątrz butów na pewno obecność taboretu. Zapewni prawidłową pozycję stopy, co jest szczególnie prawdziwe, gdy dziecko uczy się chodzić;
  • buty muszą być zakupione ściśle w rozmiarze. Nie powinien być mały ani duży, więc najlepiej zaopatrzyć się w dziecko przy zakupie.

Jak wybrać odpowiednie buty dla dziecka

Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na niektóre funkcje zakupionego modelu. Gładka podeszwa jako pierwsza para butów nie jest mile widziana. Brak chropowatości, wpadać podeszwa zapobiega przywieraniu do powierzchni podłogi (asfalt), która zmniejsza stabilność dziecka - tak trudno jest utrzymać się na nogach. W tym samym czasie podeszwa powinna się dobrze wyginać. Dziecko powinno czuć się komfortowo w butach.W tym celu podczas dopasowywania możliwe jest umożliwienie spacerowania z dzieckiem w nowych sandałach w sklepie, tymczasem śledząc jego reakcje i chód.

Kolejną ważną kwestią jest stopień komfortu. Sandały lub buty nie powinny być ciężkie. Model powinien odpowiadać pełności nogi dziecka, a palce nie powinny być ściskane. W tym przypadku najdogodniej jest wybrać modele na kilku rzepach, gdy możliwe jest dopasowanie naprężenia obuwia do sznurka.

Jeśli buty są zamknięte, a noga dziecka prawie nie wchodzi do butów, to dla dziecka ten model jest zbyt ciasny. Nie trzeba mieć nadziei, że "naturalna skóra rozciąga się i siada na nodze", jest pełna modzeli i poważniejszych problemów.

buty dla dzieci

Wybór rozmiaru jest jednym z najważniejszych i najważniejszych pytań przy zakupie obuwia dla dziecka. Nie kupuj pary dokładnie w rozmiarze, tj. tyłek. Latem, podczas chodzenia, nogi mają tendencję do puchnięcia, co prowadzi do lekkiego wzrostu stopy.

Jednocześnie zbyt wiele zapasów jest również przeciwwskazane. Ponieważ obecny wyczyn nie znajduje się tam, gdzie jest potrzebny. Również dziecko w takich butach będzie niewygodne. Często się potyka, upadnie, a jego chód będzie zły. Optymalny margines wynosi 5-10 mm.

Prawidłowo dobrane wysokiej jakości buty dziecięce są gwarancją zdrowia nóg dziecka.


Powiązane publikacje