ss x
x

Zęby pazurów

Nadia Baklanova

Cześć. Do córki 11 miesięcy, niedawno zaczął wspinać się na piąty ząb. Wcześniej, nie ma problemu, to nie było, ale teraz jest temperatura zaczęła katar, dziecko przez tydzień z sopelki. Ciągle płacz. Czy to wszystko dlatego, że ząb jest przecięty, czy coś w tym stylu?


Każde dziecko rośnie i rozwija się indywidualnie. Dotyczy to erupcji pierwszych zębów. Czasami przechodzi on bezobjawowo, aw niektórych przypadkach wiele towarzyszących objawów dołącza do tego procesu. Dziecko może stać się smutne, drażliwe, niektóre dzieci nie śpią dobrze z powodu ząbkowania.

Objawy wybijania zębów

Objawy towarzyszące procesowi ząbkowania mogą być bardzo różne, może być ich kilka na raz:

 • zaczerwienienie dziąseł;
 • nadmierne ślinienie;
 • dziecko wciąga do ust i gryzie wszystko, co jest w jego zasięgu;
 • zmniejszony apetyt, wymioty;
 • dziecko staje się kapryśne i skąpe;
 • katar, zatkany nos, kaszel;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • niestrawność (biegunka, zaparcie).

W tym przypadku dla każdego zęba mogą być scharakteryzowane te lub inne objawy. Na przykład, gdy pojawia się pierwszy ząb, dziecko może mieć gorączkę, a gdy trzeci wyskoczy, katar i zatkany nos.


Jak odróżnić ząbkowanie od początku choroby

Objawy wyburzeń zębów są bardzo podobne do pierwszych objawów choroby początkowej. Należy również zauważyć, że proces ten charakteryzuje się zmniejszeniem odporności u dziecka, co również zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia choroby zimnej lub zakaźnej.

Główne różnice w objawach mogą być następujące:

 • Zatkany nos i cieknący nos. Ze względu na zwiększone tworzenie się śluzu w nosie z ząbkowaniem. Ten cieknący nos charakteryzuje się przejrzystym i płynnym wydzielaniem z nosa. Czas zwykłego przeziębienia nie przekracza 3-4 dni. W takim przypadku, jeśli wyładowanie ma zielonkawy odcień biały lub matowy, powinna ona zająć się leczenie przeziębienia, jak wskazuje na przeziębienie i nie przechodzi przez 3-4 dni;
 • Zwiększona temperatura ciała.Ząbkowanie okres u dzieci mogą być często towarzyszy niewielki wzrost temperatury (nie przekraczającej 38 ° C). Należy zauważyć, że objaw ten jest krótkotrwały i nie może przekraczać dwóch dni. Następnie temperatura dziecka powinna zostać znormalizowana. można dać mu przeciwgorączkowe dziecko do łagodzenia stanu dziecka. Jeśli temperatura utrzymuje się dłużej niż dwa dni, należy skonsultować się z lekarzem. Należy również mieć pewność, aby pokazać dziecko do pediatry, gdy temperatura wzrosła do ponad 39 ° C;
 • Przerwanie jelit (biegunka). Często po wybuchu zębów dzieci mogą cierpieć na biegunkę. Czas jego trwania nie powinien w tym przypadku przekraczać 3 dni. A natura przebiegu tego objawu nie powinna być zbyt aktywna, tj. Dziecko może opróżniony 2-3 razy dziennie (w tym samym fotel może być wystarczająco płynny).

Zęby pazurów

Jeśli biegunka jest bardzo intensywna, towarzyszy zbyt częste wypróżnienia, lub gdy czas trwania wynosi więcej niż 3 dni, należy obowiązkowo skonsultować się z lekarzem.

Jednocześnie, jeśli rodzice są sceptyczni objawów związanych z ząbkowanie, to lepiej skonsultować się z lekarzem jest szczegółowy charakter objawów. Umożliwi to podjęcie szybkich działań w przypadku wystąpienia choroby.


Powiązane publikacje