ss x
x

Pora piersiowa powraca


Anya Smirnova

Cześć. Moje dziecko ma 10 miesięcy. Jemy owsiankę od 7 miesięcy, nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z niedomykaniem. Do niedawna. Dwa miesiące temu, z jakiegoś powodu, rano zaczęły się regurgity. Nasze śniadanie to owsianka i sok. Wcześniej po prostu wyleciało w powietrze, a teraz bije jedzenie. Co powinienem zrobić?

Proces regurgitacji dla małych dzieci, z reguły, jest normalnym zjawiskiem fizjologicznym. I tylko w niektórych przypadkach może to wskazywać na obecność choroby. Dlatego pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyny tego zjawiska.


Najbardziej prawdopodobne przyczyny regurgitacji

Najczęściej niedomykalność u dzieci do roku może być spowodowana przejadaniem. Nadmiar pokarmu, który dziecko jadło, wydobywa się z jego żołądka.

Jedną z możliwych przyczyn niedomykalności może być niewłaściwe funkcjonowanie jelita, na przykład zaparcie. Może to być jedna z możliwych przyczyn, które zapobiegają przemieszczaniu się żywności przez przewód pokarmowy.

Inną przyczyną niedomykalności dziecka może być reakcja alergiczna. Pomimo faktu, że rodzice mogą wydawać się produktem naturalnym, który dają dziecku. Nawet zakupione świeże warzywa, owoce i soki nie zawsze są bezpieczne dla środowiska.

Pora piersiowa powraca

Jednak najpoważniejszym powodem, dla którego dziecko może powracać, jest obecność chorób układu trawiennego.

Działania rodziców

Aby uniknąć ciągłej niedomykalności dziecka, rodzice powinni podjąć pewne działania:

  • konieczne jest zrewidowanie diety dziecka, nie należy go przekarmiać. Być może powinieneś starać się karmić dziecko małymi porcjami co 3 godziny (nawet jeśli dziecko zgadza się jeść dużą porcję). Ponadto nie trzeba zmuszać dziecka do jedzenia, jeśli nie chce jeść;
  • należy zwrócić uwagę na stan brzucha okruchów - nie powinno być obrzęku. Żołądek powinien być miękki w dotyku;
  • należy podążać za krzesłem dziecka. Konieczne jest unikanie powstawania zaparć;
  • konieczne jest zrewidowanie diety dziecka, być może jest on uczulony na sok.

Wskazane jest unikanie aktywnych ruchów, gier i kąpieli po posiłkach przez 30-40 minut. Następnie możesz grać w darmowe gry bez żadnych ograniczeń.

Kiedy zadzwonić do lekarza

Zwykle regurgitacja jest naturalnym procesem, który odbywa się bliżej roku. Należy jednak zwrócić uwagę na niektóre punkty, a jeśli to konieczne, skonsultować się z lekarzem.

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na stan masy, którą dziecko wyrzuciło. Jeśli jej zapach lub kolor niepokoi rodziców, należy skonsultować się z pediatrą w celu dalszego badania z gastroenterologiem lub chirurgiem.

Należy natychmiast udać się do lekarza, jeśli dziecko nie płacze, płacze lub się zgina. Takie zachowanie może wskazywać na obecność bólu lub podrażnienia ścian przełyku.

Jeśli oprócz regurgitacji dziecko ma gorączkę, konieczne jest również zasięgnięcie porady lekarskiej. Jeśli po dziecku osiągnie wiek jednego roku, regurgitacja nie ustaje, konieczne jest zbadanie go pod kątem obecności chorób.

Jednocześnie brak patologii jest wskazywany przez normalny przyrost masy ciała odpowiadający wiekowi dziecka.


Powiązane publikacje