ss x
x

Poprawnie logikę dziecka

Spis treści
 1. Cele
 2. Gry
 3. Sekcje

Każdy rodzic ma świadomość, że rozwój zdolności umysłowych dziecka jest najważniejszym impulsem w przygotowaniu do szkoły i ogólnie do jego przyszłego życia.

W przeciwieństwie do dzieci dorośli myślą zupełnie inaczej. Przygotowaliśmy już wiedzę, którą stosujemy w praktyce nawet bez myślenia. Ale nasze dzieci każdego dnia widzą coś nowego, nie znają tych ani innych okoliczności. Dlatego okruchy do 6 lat, same nie zdają sobie sprawy, analizują wszystko, co się dzieje, i odkładają informacje, których poprawny sposób pomoże im przez całe życie.

Logiczne myślenie - Jest to modelowanie prawidłowości poprzez analizę i rozumowanie. W prostych słowach, to połączenie różnych okoliczności w jedno w celu uzyskania wyniku. Taki proces wpływa na wszystkie przejawy życia dzieci: działania, mowę, zdolności umysłowe itp.

 

Przy takiej edukacji warto zwrócić uwagę na różne gry związane z logiką i grami. Nie męczy dzieci od pierwszych minut, jak na przykład czytanie, podczas gdy większość z nich jest całkowicie zanurzona w takich problemach.

Przeanalizujemy kilka kierunków rozwoju naszych okruchów.

Cele

Jest wiele różnych zadań znanych z dzieciństwa. Warto zacząć od prostych zadań, na przykład takich:

 • Ile uszu ma dwa króliczki?
 • Ile ogonów trzech kociąt?
 • ile nóg mają dwa psy?

Co więcej dla dzieci, gra staje się coraz bardziej uzależniająca, zaczyna rozumieć grę, teraz możesz komplikować sprawy, na przykład:

 • Babcia zszywała szarfy i mitenki swoich wnuków. W sumie było 3 szaliki i 6 mitenek, ile wnuczek u babci?
 • W małym jeziorze było siedem kaczek. Dwóch z nich zanurkowało pod wodę, ile kaczek w jeziorze? (Kaczki mają jeszcze siedem lat, tylko ktoś pod wodą, a niektórzy nie).

Po tym, jak dziecko w wieku 6 lat rozumie istotę gry i wie, że rozwiązanie może nie być tak proste, nadszedł czas na zadania logiczne z brudną sztuczką:

 • W wazonie dwadzieścia jeden jabłek i dno padło (współbrzmienie "jeden" i "i dno"), ile zostało?
 • Jak wymienić pięć dni bez nazywania dni tygodnia lub liczb? (odpowiedź brzmi: przedwczoraj, wczoraj, dziś, jutro, pojutrze).
 • Autobus jedzie, wszyscy śpią, Tylko jeden nie śpi. Jak nazywa się ktoś, kto nie śpi? (Tutaj także współbrzmienie - "tylko" i nazwa "Tolka").

Nie rozczaruj się, jeśli Twoje dziecko w wieku 6 lat nie odgadnie większości zadań. Wiele zadań nie może być rozwiązanych nawet przez dorosłych. Najważniejsze, że dla dziecka będzie to bardzo interesujące, a ty z kolei możesz znaleźć tysiące podobnych zadań w Internecie i rozwinąć logiczne myślenie nie tylko dzieciaka, ale i jego samego.


Gry

Rozwój dzieci w młodym wieku jest bezpośrednio związany z grami, więc zwróć na to szczególną uwagę.

Teraz setki rozwijających się gier dla dzieci w każdym wieku są sprzedawane w sklepach. Pamiętaj, aby zakupić dla dziecka przynajmniej kilka z tych gier, ale im więcej, tym lepiej.

Może to obejmować mozaikę, która jest przydatna do myślenia nie tylko dla dzieci w wieku 6 lat, ale także dla starszych dzieci. Po regularnym zbieraniu mozaiki dziecko zaczyna rozumieć, jak i do czego jest przywiązane, że niemożliwe jest przejście przez wąskie przejście itp. Zaskoczeniem będzie dla niego także to, że udało mu się powtórzyć zdjęcie na próbce.

rozwój logiki

Projektant z jakiegoś powodu jest często przypisywany tylko chłopcom. Jest to bardzo próżne, ponieważ jest dobrym narzędziem do rozwijania myślenia. W końcu dziecko zaczyna się uczyć, jak projektować odpowiednie obrazy w głowie, co jest bardzo korzystne dla logiki, a także rozwoju delikatnej ruchliwości palców.

Od razu chciałbym wyjaśnić, że nie trzeba brać gier z małymi zabawkami. W przypadku dzieci używanie takich zabawek może być niebezpieczne, ponieważ mogą je połykać, wchodzić na nie itp.

Przeanalizujemy również gry logiczne, które nie wymagają niepotrzebnych zakupów:

 • Weź trzy kwiaty i wyciąć figurki (możesz wziąć z niektórych zestawów do gry). I przekształcić grę w puzzle, które dla dzieci z jakiegoś powodu mogą być łatwiejsze niż dla dorosłych. Czerwony kwiat rośnie nie w rundzie, ale na kwadratowym klombie. Żółty kwiat również nie rośnie na okrągłym klombie, lecz na trójkątnym klombie kwiatowym. W jakim kwietniku rosną kwiaty?
 • Bardzo stara gra o rozwoju logicznego myślenia o okruchach, tuż przed 6 lat. Spójrz w lustro z dzieckiem. Skup swoją uwagę na tym, że wszystko jest odwrotnie w lustrze. Po tym, jak dziecko się zorientuje, możesz grać z nim w gry: połóż dwoje dzieci przed sobą i powiedz, że jeden z nich powtarza się po drugim.Tak więc możesz odnieść grę, kiedy rozkładasz przedmioty, a dziecko powinno odzwierciedlać położenie rzeczy.
 • Kółko i krzyżyk. Dla dzieci w wieku 6 lat będzie to dobry bodziec do rozwijania logicznego myślenia. Najpierw musisz poddać się dziecku, a następnie spróbować zniechęcić jego wygrane, a dopiero wtedy zacznie zdawać sobie sprawę z prostoty tej gry.
 • Rebuses. Ta gra logiczna powoduje trudności dla wielu dzieci, warto więc zacząć od prostego z dokładnym wyjaśnieniem rozwiązania. Ta gra może również zmęczyć dziecko, więc jeśli nie lubi tej gry, jest jeszcze mniej prawdopodobne, że ją zastosuje, ale nie można jej całkowicie wykluczyć.
 • Wspólne gry ręczne. Może to być na przykład "liczenie", gdy staniesz przed dzieckiem i będziesz musiał klaskać w dłonie, potem prawą rękę po prawej stronie, a potem znowu rękami i lewą po lewej stronie.

Sekcje

Dla dziecka poniżej 6 lat każda sekcja będzie interesująca i zabawna, ale wciąż należy wziąć pod uwagę jego preferencje. Tak, każdy rodzic chce, aby jego syn lub córka poszli do tej lub innej sekcji. Mama przeciągane dzieci na aerobik i muzyki, ojców, piłki nożnej i innych. Nie skupiaj się na siebie, ważne jest, aby pamiętać, że jest naprawdę interesujące dla dziecka. Pokazuj filmy dla dzieci, na przykład, z muzykami lub, odwrotnie, z piłkarzami itp. Zobacz, na czym polega jego zainteresowanie. Po pierwszych trudnościach dziecko może nie chcieć ponownie uczęszczać na zajęcia, więc nadal należy wziąć pod uwagę ten aspekt, czy go ma, czy nie, a dopiero potem okazuje wytrwałość.

logika dziecka

Ale w jaki sposób sekcje pomagają w rozwijaniu logicznego myślenia dzieci w wieku poniżej 6 lat? I w najbardziej bezpośredni sposób! Na przykład muzyka (zakładając, że fortepian) wymaga nauki nut, dziecko zaczyna uczyć się całego języka, który należy również porównać do naciskania klawiszy. Uszy też się rozwijają. W rezultacie, z biegiem czasu, może on natychmiast porównać kilka akcji i jednocześnie bez żadnego zamieszania.

Inny przykład, w tym przypadku, dowiadujemy się, jak wprowadzać sporty na rozwój myślących dzieci w wieku do 6 lat. Weźmy na przykład piłkę nożną. Twój maluch zaczyna rozumieć, że jeśli uderzysz piłkę, będzie się toczyć. Co więcej, jeśli kopniesz go w jakimś kierunku, poleci w tym samym kierunku. A wszystko to dzieje się automatycznie, na przykład, kiedykolwiek o tym pomyślałeś? Niemniej jednak rozumiesz, że jeśli kopniesz w lewo, piłka poleci w lewo, a jeśli w prawo, to w prawo.

Nie ma potrzeby przeciążania dziecka poniżej 6 roku życia, ponieważ musi on odpoczywać i doświadczać wyjątkowo przyjemnych emocji, a nie męczyć się codziennym rozwiązywaniem problemów i ćwiczeniem w sekcjach.


Powiązane publikacje